Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:35, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lista imponująca

Prawda? Mnie też zaskoczyła
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:36, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Poppy napisał(a)


Super, lista wyglada zacnie, az zazdroszcze takiej przestrzeni

No wiesz, każdy kij ma dwa końce
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:36, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Misia napisał(a)
Co tu dużo mówić, pięknie będzie

Oj, liczę na to, że w przyszłym roku będzie mi dane oglądać efekty naszej cięzkiej pracy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wiolka5_7 10:44, 08 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Skromnie Bo Ty już nasadziłaś w poprzednich sezonach, a ja się dopiero rozbujałam w tym

W poprzednich sezonach też kilka
No,ale Ty masz nowe włości,więc i nowe drzewa doszły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 10:53, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To jeszcze, żeby dla potomnych zostało, powstanie lista krzewów, tych mniej, bo w tym sezonie skupiliśmy się na najwyższym piętrze i na nie już sił i czasu po prostu zabrakło. Tak więc:
- 2 kaliny Mariesii,
- 2 kaliny Kilimandżaro,
- klon palmowy Osakazuki,
- 2 klony palmowe gatunek,
- 13 lilaków: Palibin, Dark Purple, Pink Parfume (o kurde, aż tyle, ale były w super cenie, żal było nie brać!),
- bez czarny Blac Lace,
- choina kanadyjska w takiej niskiej srebrnej odmianie,
- 2 azalie japońskie,
- 3 hortensje,
- kiścień Zeblid,
- 3 ostrokrzewy,
hm.., dobra, drobiazgów nie liczę
I tu muszę złożyć publiczne podziękowania kochanemu Kwartecikowi, który upolował mi najpiękniejsze krzaki kalin, klonów i kilka drzew. I na dodatek wielokrotnie używał swojego wskazującego palca Aniu kochana - publiczne wielkie dzięki!!! Na mojej prowincji nigdy bym nie znalazła tych perełek.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:54, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)

W poprzednich sezonach też kilka
No,ale Ty masz nowe włości,więc i nowe drzewa doszły

No, trzeba było trochę zagospodarować ten teren. Ale czasem blady strach mnie ogarnia, jak ja to będę co roku ogarniać Zrobiło mi się 2500m. Muszę nasadzić jakiś samograjów wiosną.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
inka74 11:15, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Zacna lista posadzonych drzew i krzaczków. Piękne odmiany wybrane.

Pamiętam jak Ania wpychała podczas wizyty u mnie na wiosnę w szkółkach kaliny dla ciebie i jak się zastanawiałyśmy, czy się zamknie samochód Kwartecik to niesamowicie dobra dusza - o mnie też pamiętała po kilku miesiącach mimo nawału obowiązków z zakupem palczatki, na którą obie polowałyśmy za co wielki buziol i podziękowania. W ogóle gdyby nie jej bardzo mądra i praktyczna pomoc to kilka już z ogrodowiskowych ogrodów byłoby dużo skromniejszych.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 11:26, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Uuuuu, 2500m2 na naprawdę sporo! Ja mam teraz 1700m2 i też myślę co sadzić by "samo rosło".
Lista krzewów też niczego sobie .
A Kwartet to naprawdę dobrodziejka .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaLangier 12:44, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Z tego co czytałam, duże znaczenie dla kwitnienia magnolii ma podlewanie jej w listopadzie, nawet, gdy są kapuśniaczki z nieba i zwłaszcza młode sadzonki. młode egzemplarze często potrafią zrzucić zawiązane pąki kwiatowe podczas suchej jesieni. Przed chwilą to przeczytałam więc się dzielę Sugerowali przynajmniej konewkę raz na tydzień, bez względu na deszcze, przez cały listopad.


Zapisuję sobie, bo wydaje mi się, że to święta racja z tym podlewaniem. U mnie jest bardzo sucho..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Pszczelarnia 16:03, 08 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)
To jeszcze, żeby dla potomnych zostało, powstanie lista krzewów, tych mniej, bo w tym sezonie skupiliśmy się na najwyższym piętrze i na nie już sił i czasu po prostu zabrakło. Tak więc:
- 2 kaliny Mariesii,
- 2 kaliny Kilimandżaro,
- klon palmowy Osakazuki,
- 2 klony palmowe gatunek,
- 13 lilaków: Palibin, Dark Purple, Pink Parfume (o kurde, aż tyle, ale były w super cenie, żal było nie brać!),
- bez czarny Blac Lace,
- choina kanadyjska w takiej niskiej srebrnej odmianie,
- 2 azalie japońskie,
- 3 hortensje,
- kiścień Zeblid,
- 3 ostrokrzewy,
hm.., dobra, drobiazgów nie liczę
I tu muszę złożyć publiczne podziękowania kochanemu Kwartecikowi, który upolował mi najpiękniejsze krzaki kalin, klonów i kilka drzew. I na dodatek wielokrotnie używał swojego wskazującego palca Aniu kochana - publiczne wielkie dzięki!!! Na mojej prowincji nigdy bym nie znalazła tych perełek.


Miodzio!

13 lilaków!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies