Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 23:08, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Chciałabym w najbliższym czasie zregenerować nasz trawnik, tylko muszę poczytać jak to zrobić. Nie chcę zakładać trawnika od nowa bo mamy 4 koty, które oszalałyby z radości na widok tylu metrów gołej ziemi . Nie mam ambicji, by mój trawnik był idealny, będę zadowolona jeśli będzie wystarczająco gęsty i zielony. Ale gleba u mnie słaba, piaszczysta, a trawnik mocno zaniedbany... W tym roku go pierwszy raz nawiozłam, ale nie mam wprawy i są jaśniejsze plamy, muszę chyba dosypać w te miejsca nawozu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 08:45, 31 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, skoro podpis udało Ci się zrobić, to teraz pozostało tylko udzielać się w innych wątkach - to najlepszy sposób na ściągnięcie gości do siebie

Murek pod karaganą robi bardzo dobre wrażenie.

Tuje mocno bym przycięła - tak co najmniej o 1/3. Takie wysokie jak teraz robią wrażenie pudełka, a dookoła macie piękny krajobraz - szkoda go sobie zasłaniać.

W sprawie trawnika powiem tak: rozumiem, że nie macie ochoty zakładać nowego, ale jak w zeszłym roku zakładałam u siebie i dwa razy musiałam zamawiać ziemię, to od razu było widać, gdzie jest nawieziona dobra, a gdzie kiepska.

Na dobrej ziemi mniej nawozów trzeba sypać i rośnie sama trawa, a na kiepskiej rosną chwasty
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 09:17, 31 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Asiu, dziękuję za odwiedziny .

Tuje nie były nigdy przycinane, mają teraz po ok. 2,5 - 3 m lub więcej. Wg mnie też są za wysokie i bardzo cieniują ogród. Po raz pierwszy przycięliśmy je w tym roku, ale niedużo, pewnie ze 30cm. Staraliśmy się je wyrównać, ale efekt jest na razie słaby. Już rozmawialiśmy o tym, by przyciąć je jeszcze raz, może nie tak drastycznie jak proponujesz, ale o jakieś 50 cm.

Z trawnikiem napewno masz rację, nawet planowaliśmy nawiezienie dobrej ziemi, ale nasze koty skutecznie nas powstrzymują. jednak kot to nie pies, żadne ogrodzenie nie powstrzyma go od wejścia, kopania i tarzania się w ziemi...
Spróbuję powalczyć z tym trawnikiem, zobaczymy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 13:44, 31 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Kasiu
podoba mi się murek bardzo ogólnie masz ładny kawałek do zagospodarowania
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
zoja 16:45, 31 maj 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Witam
Wpadlam na szybko i zaznaczam zeby powrocic
Obiecujaco sie zapowiada historia nowego ogrodu
Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Zana 17:13, 31 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Witam się Kasiu u Ciebie i zaznaczam do śledzenia. Murek wokół krzaczorka superowy a i zmiany na rabatach fajne. Zapowiada się interesująco
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 17:21, 31 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kamila, Zoja, Anula - dziękuję dziewczyny za odwiedziny i zapraszam ponownie. Postaram się wrzucić kolejne zdjęcia oraz popytać o Wasze rady odnośnie rabat, które są z przodu domu i wymagają zmian a których jeszcze nie pokazałam. Może wieczorkiem coś uda mi się wrzucić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwik69 17:51, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj serdecznie masz już zielono i schludnie,na pewno wiesz że projekt z wymiarami i stronami świata jest potrzebny...a potem dziewczyny pomogą.Asia Makadamia już Cię odwiedziła,ona lubi takie wyzwania projektowe i jest w tym naprawdę dobra nie bój się pytać i prosić
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Mary 19:01, 31 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Kasiu,

Bardzo mi się podoba murek.

Dobra okazja do zawiązywania znajomości jest w najbliższą sobotę w Pęchcinie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kaz742011 22:41, 31 maj 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Hej imienniczko. Jestem z rewizytą. Ładnie wam ten murek wyszedł . Pokaż więcej zdjęć ogrodu, pomoc i podpowiedzi napewno uzyskasz. Tu jest wiele doświadczonych osób które chętnie pomagają. Wiem coś o tym bo sama pytam .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies