Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 23:24, 05 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszko, witaj i bardzo dziękuję za odwiedziny w moim ogródku .
Zrobię tak jak mówisz - jutro podetnę hakuro. Jakiej długości pędy jej zostawić? 15 cm będzie dobrze? Dzięki wielkie za podpowiedź.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Marzenaka 23:36, 05 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Podoba mi się zestawienie szałwii i tawuły. Fajne kolory. Hakuro tnij często, mam 3 takie ale cos mi jedna nie domaga.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 23:43, 05 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
Toszko, witaj i bardzo dziękuję za odwiedziny w moim ogródku .
Zrobię tak jak mówisz - jutro podetnę hakuro. Jakiej długości pędy jej zostawić? 15 cm będzie dobrze? Dzięki wielkie za podpowiedź.


Rób z nich zgrabne kulki. Z roku na rok będą mocniej odrastać i powiększać objętość. Tnij śmiało - nabierzesz wprawy do cięcia innych kulek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 23:50, 05 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Marzenaka napisał(a)
Podoba mi się zestawienie szałwii i tawuły. Fajne kolory. Hakuro tnij często, mam 3 takie ale cos mi jedna nie domaga.


Marzenko, mnie też się to zestawienie podoba, to chyba moje ulubione w moim ogrodzie .
Z tych moich dwóch hakuro jedna miała gorszy start, 2 razy pod rząd ją przymroziło tej wiosny. Ale ładnie się zebrała.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:52, 05 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszka napisał(a)


Rób z nich zgrabne kulki. Z roku na rok będą mocniej odrastać i powiększać objętość. Tnij śmiało - nabierzesz wprawy do cięcia innych kulek

Tak jest, jutro idą pod noż, tfu sekator w celu skulkowania.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anka_ 03:12, 06 cze 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witaj Kasiu. Zazdroszczę tła dla ogrodu, nawet jak nie jest idealne. Ale robi mega robotę. Coniki fajnie podcięte, teraz tylko sadzić. Kule przy froncie są zarąbiste- tacy strażnicy bramy- super.

mrokasia napisał(a)
A brązowe obrzeże... No cóż, miałam dość ciągłego wybierania kory z tego żwirku i żwirku z kory. Obrzeża betonowe są wkopane zbyt głęboko i nie stanowią żadnej zapory. Poprawa tego przekracza moje możliwości. I takie coś wymyśliliśmy. Będzie musiało zostać, postaram się tylko wkopać je głębiej, tak by wystawało tylko 2-3cm. Być może kiedyś to zmienię.
Kasiu jest jeszcze jedna opcja- na obecne obrzeże betonowe można nakleić kostkę betonową w podobnym kolorze. Podniesiesz boki a nie będzie się tak rzucać w oczy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
MirellaB 07:02, 06 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja świerki Conica bardzo lubię i mam w swoim ogrodzie. W szkółce gdzie kupuję mają m.in.takie na nóżce jak Twoje. Wszystkie te świerki tną i są z nich ładne stożki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
goska 08:25, 06 cze 2017


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Nawet pożyczone z za płotu to piękny widok Ja mam z każdej strony domy sąsiadów
____________________
gosia
mrokasia 12:09, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
anka_ napisał(a)

Kasiu jest jeszcze jedna opcja- na obecne obrzeże betonowe można nakleić kostkę betonową w podobnym kolorze. Podniesiesz boki a nie będzie się tak rzucać w oczy.


Anka, dziękuję za miłe słowa .
Opcja z kostką na obrzeżu - do rozważenia, dziękuję bardzo za pomysł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:13, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
MirellaB napisał(a)
Ja świerki Conica bardzo lubię i mam w swoim ogrodzie. W szkółce gdzie kupuję mają m.in.takie na nóżce jak Twoje. Wszystkie te świerki tną i są z nich ładne stożki


Mirellko, lejesz miód na moje serce . Liczę na to, że okiełznam te moja rabatę ze świerczkami. Oprócz nich mam w ogrodzie sporo roślin "nieogrodowiskowych" - różne jałowce, pęcherznice. Trudno , zostaną ze mną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies