Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 10:36, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale musiało pachniećOliwka już w jesiennym wydaniu

Pachniało i jeszcze pachnie, bo sobie pojemnik obok tarasu postawiłam
Nie chciałam jeszcze tego słowa "jesień" używać. Widziałam już w ogrodniczych jak wrzosy wstawiają. Trzymam się jeszcze, że mamy lato Choć brzozy liście już zaczynają zrzucać, ale to pewnie też z powodu upałów.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:43, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Anitka a co to za czosnek co ci tak ładnie teraz kwitnie? buźka

To czosnek' Millenium". Żałuję, że przywiozłam tylko dwie małe doniczki dwa lata temu z Holandii. Ale nie wiedziałam jak się u nas sprawdzi, a jestem nim zachwycona, kwitnie od lipca do września nieprzerwanie. Szkoda, że wolno przyrasta. Nie jest rośliną cebulową jak inne czosnki. Nie trzeba wykopywać i liście ma zielone, ładne jak u narcyzów i mu nie zasychają. Będę próbować go rozsadzić to zobaczę czy jakieś sadzonki uda mi się pobrać, to ci dam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:51, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Wszyscy chwalą bodziszki...a ja się chyba nie zakochałam...albo trafiam na złe odmiany...jedne rosną wielgachne, później się pokładają, albo kwitną raz wiosną i nie powtarzają

Trafiłaś na złe odmiany. Ja też jednej odmiany się pozbyłam, jedną odmianę mam co kwitnie tylko raz, ale ma piękne liście i fajne zadarnia podłoże w cieniu. Mam też "lelowate", ale te mają takie miejsce co to jest tam ich zaletą.

Ja szukam takich co długo kwitną. Wczoraj kupiłam kolejną odmianę bodziszka popielatego ' Ballerina' - niziutki do 15 cm rośnie, ale kwitnie od czerwca do października. Będę testować.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:56, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Chyba nieskromnie napiszę, że w tym roku jestem chyba na ogrodowisku pierwsza co o jesieni już pomyślałam
Ale na razie schowałam w "czarna dziurę" w garażu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Monia81 10:59, 07 sie 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Dziękuję za nazwę czosnku, zapisałam sobie, może gdzieś go też dopadnę noooo powiem ci tymi cebulkami to mnie już rozwaliłaś, ja nawet o tym jeszcze nie myślałam, ale fakt ta pora zbliża się dużymi krokami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anitka 11:08, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Dziękuję za nazwę czosnku, zapisałam sobie, może gdzieś go też dopadnę noooo powiem ci tymi cebulkami to mnie już rozwaliłaś, ja nawet o tym jeszcze nie myślałam, ale fakt ta pora zbliża się dużymi krokami


Taka pogoda, że w ogrodzie niewiele można zrobić, cięcie stoi, wsadzanie i przesadzanie też. To pozostają zakupy Szkoda tylko, że w szkółkach nie ma klimatyzacji a może to i dobrze, bo bardziej by kusiło.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:21, 07 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
No to poszalałaś z zakupami Ja najwcześniej we wrześniu planuje, chyba, że coś w marketach wcześniej trafię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:26, 07 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20501
Ślicznie u ciebie Anitko,czosnek ciekawy

Chyba pierwsza jesteś z cebulowymi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
BKosimkArt 13:10, 07 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anitka napisał(a)
Ale i tak jeżówki ' Vergin' nadal rządzą w tym zakątku. Uwielbiam je, stoją sztywno i nawet po deszczu się nie pokładają.


I 'Grenn Jewel' też uwielbiam.


Anitko, pięknie u Ciebie jak zawsze... i nawet zmiany jakieś, zakupy świetne!
Jeżówki wszystkie masz takie z płatkami do góry??
u mnie wszystkie mają do dołu... super to wygląda! Green Jewel muszę dokupić bo coś mi je zżarło
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magleska 13:44, 07 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Anitka napisał(a)

We wrześniu eM będzie jechał do Bielska- Białej na targi i powiedział, że mnie może gdzieś po drodze zostawić Na razie te temperatury do jakichkolwiek wyjazdów mnie odstraszają Ale jak zrobi się chłodniej to chętnie skorzystam z zaproszenia

To u mnie niech Ciebie zostawi plisssss
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies