Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Kasia_CS 19:49, 03 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Uważajcie tylko z odętką, bo potrafi się bardzo rozłazić. Ja swoich się pozbyłam po 1 sezonie, jak zaczęły wypusZczać listki nawet metr dalej od rośliny matecznej.. najgorzej jak wyszly mi w jeżówkach i ice dance. Przekopałam wtedy całą rabatę wykopując górę kłączy. Dobrze, że to były moje początki i jeszcze nie było tak dużo roślin, choć wtedy się wŝciekałam. Rok później jeszcze coś wylazło, ale spacyfikowalam.

Co ciekawe nie wszyscy u siebie obserwują tę ekspansywność, więc może to od jakichś specjalnych czynników zależy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Iwonka 09:15, 04 sie 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Kasia_CS napisał(a)
Uważajcie tylko z odętką, bo potrafi się bardzo rozłazić. Ja swoich się pozbyłam po 1 sezonie, jak zaczęły wypusZczać listki nawet metr dalej od rośliny matecznej.. najgorzej jak wyszly mi w jeżówkach i ice dance. Przekopałam wtedy całą rabatę wykopując górę kłączy. Dobrze, że to były moje początki i jeszcze nie było tak dużo roślin, choć wtedy się wŝciekałam. Rok później jeszcze coś wylazło, ale spacyfikowalam.

Co ciekawe nie wszyscy u siebie obserwują tę ekspansywność, więc może to od jakichś specjalnych czynników zależy.


O jej, nie wiedziałam, że to taki agresor... Może będziemy w tej grupie, gdzie odętkowa aktywność jest mniejsza
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 23:41, 06 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)

Rewelacyjne zakupy bylinowe Fajnie ożywiły twój zielony zakątek.
Bardzo mi się podoba ten sadziec a odętkę odkryłam miesiąc temu u mojego pana bylinowego na targu. Mam trzy białe i trzy takie fioletowe jak twoja. Są bardzo mocne, długo kwitną a panie na targu sprzedają je jako kwiat cięty więc super, że takie żywotne. Ta szkółka ma świetną ofertę, przejrzałam cały katalog. Jedynie ceny paproci nieco powalają, ale twoja sadzonka jest bardzo duża więc do przeżycia, najwyżej przez następny tydzień tylko chleb i woda Podjadę tam wkrótce, kusi mnie jeżówka virgin, zawilce i te paprocie.



Piękny kolor tego bodziszka, chyba się z nimi bardziej polubię jako właśnie rośliny zadarniające. Te sadzoneczki które mi dałaś, przyjęły się w pełnym słońcu i na mojej betonowej teraz ziemi dają radę


Sadzonki paproci mają spore. Oj chyba jak tam pojedziesz to chyba cały tydzień o chlebie i wodzie później będziesz. Miałam kiedyś odętkę białą, kupiłam w jakimś sklepie internetowym i strasznie się pokładała. Ta stoi sztywno, mam nadzieje,że tak cały czas będzie.

Jeśli chcesz jeszcze tego bodziszka to dam ci jeszcze kilka sadzonek.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Monia81 08:09, 07 sie 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Ja odętkę mam białą i tą różową, były sadzone w zeszłym sezonie, biała jest rozlazła i się pokłada, muszę ją podeprzeć, bo marnie wygląda, natomiast ta różowa tak jak piszecie sztywno stoi i wygląda ładnie, po niej nie widzę, żeby była inwazyjna... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anitka 08:33, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Super zakupy Kolorek idealny do Ciebie


Późnym latem przestawiam się na kolorek różowy. Fajnie, że w szkółkach coraz więcej bylin się pojawia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:03, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)
Uważajcie tylko z odętką, bo potrafi się bardzo rozłazić. Ja swoich się pozbyłam po 1 sezonie, jak zaczęły wypusZczać listki nawet metr dalej od rośliny matecznej.. najgorzej jak wyszly mi w jeżówkach i ice dance. Przekopałam wtedy całą rabatę wykopując górę kłączy. Dobrze, że to były moje początki i jeszcze nie było tak dużo roślin, choć wtedy się wŝciekałam. Rok później jeszcze coś wylazło, ale spacyfikowalam.

Co ciekawe nie wszyscy u siebie obserwują tę ekspansywność, więc może to od jakichś specjalnych czynników zależy.

Może być ekspansywna, szczególnie na dobrym podłożu i gdy zapewni jej się dużo wilgoci. Na słabszych gleba jest mniej ekspansywna i chyba stąd niektórzy nie doświadczają jej ekspansywności. Jeśli ktoś ma taka glebę to należny wsadzić ją w doniczki bez dna, wówczas ograniczy się jej rozłażenie na boki.
Dlatego nie wsadzę jej w kręgu , bo tam wszystko buja bardzo, dużo kompostu i obornika Tam gdzie będzie rosła ani grama kompostu, zbita ziemia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:05, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)


O jej, nie wiedziałam, że to taki agresor... Może będziemy w tej grupie, gdzie odętkowa aktywność jest mniejsza


Musi mieć słabą glebę, bez kompostu, gliniasta z piaskiem, wówczas mniej się rozłazi. Można też sadzić w doniczkach bez dna.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:07, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Ja odętkę mam białą i tą różową, były sadzone w zeszłym sezonie, biała jest rozlazła i się pokłada, muszę ją podeprzeć, bo marnie wygląda, natomiast ta różowa tak jak piszecie sztywno stoi i wygląda ładnie, po niej nie widzę, żeby była inwazyjna... buziaki


Ja też widzę różnicę pomiędzy moja białą odmiana 'Alba' a ta bladoróżową - odmiany nie znam. Dużo zależy też od podłoża. Ale biała rosła w trzech miejscach i pomimo, że była dużo niższa to prawie całe kępy leżały na ziemi. Po dwóch sezonach z niej zrezygnowałam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:33, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wczoraj była aromatoterapia czyli przycinanie lawendy

W donicach na tarasie przekwitniętą wymieniłam na astry - to już oznaka późnego lata.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:39, 07 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Cynie zwariowały - są już mojego wzrostu.

Te czosnki uwielbiam. Musze spróbować podzielić na jesień.

Róże ponownie kwitną.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies