Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 08:23, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Na te ślicznotki też czekam.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:33, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wczoraj byłam w pracy, ale po południu było zaplanowane prace w ogrodzie. Przyszła kolej na cięcie wysokich różnych żywotników. EM zaopatrzył nas w nożyce elektryczne na wysięgniku. W opiniach napisano złe wyważone i ciężkie, mężczyzna sobie poradzi, kobieta niekoniecznie. No cóż pomimo takich opinii zakupił. Niestety pomimo prac na 2 metrowej drabinie i za pomocą tych nożyc nie do końca dostałam.

Z tym trzeba było się rozprawić. Nie zdążyliśmy i jeszcze pod koniec eM palca mocna rozciął




Ostatnie wichury oczyściły też tuje, ale oznaki swojej pracy wszędzie zostawiły.
A ja myślałam, że tuje miałam oczyszczone.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:39, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Poliwęglan przydaje się jako miniszklarenka. Dymka już wschodzi.


Mam jedną róże Leonardo da vinci do wydania. Ktoś chętny?


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:55, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
inka74 napisał(a)
Super obraz finalnie wyszedł. Bardzo mi się podoba. Talent od ciebie wysłany doleciał - na razie samodzielnie skrzynkę drewnianą zrobiłam dziękuję za użyczenie natchnienia!!! i przypomnienie, że czasami wystarczy po prostu chcieć.
Spotkanie zacne miałyście. Tak pozytywnie zazdroszczę bo u mnie dziewczyny ryją w ziemi lub szafach i nie chce im się ruszyć

A ciemiernika cuchnącego bym takiego też przytuliła. Podobno nazwa pochodzi od śmierdzących korzeni a nie kwiatów daj znać czy to prawda jak go sadzić będziesz.


Fajnie, że próbujesz coś działać. Cieszę, się natchnienie doleciało Ja mam ostatnio jakąś śpiączkę, po 20 zasypiam W planach te targi Green Days też były, ale chętnych nie było. A samej nie chciało mi się jechać.

Ciemiernik na razie ulokował się na tarasie i w sumie to wiosna na tarasie mi się rozsiadła i nie myśli nawet po ogrodzie się rozejść. Muszę ją dzisiaj przepędzić po ogrodzie Zakupy z Jasionki a jeszcze coś doszło, bo przez przypadek trafiłam na promocję 30 % z okazji pierwszego dnia wiosny.






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:56, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)


A co myślisz o grabach kolumnowych? Wiem, że miały być kule na patyku Ale jakby tak 3 drzewa kolumnowe koło siebie wsadzić? Ty Anitka masz graby, jak po latach oceniasz tempo wzrostu i zasłanianie krajobrazu?


Iwonko opisałam u Ciebie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:59, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
karlos napisał(a)
kurde jaki wir, nie nadążam czytać ... albo jak każdy facet jestem wzrokowcem i tylko obrazi do mnie przemawiają


Ścianka wir wywołała. Ale pismo obrazkowe dla Ciebie : )
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:04, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)


Śmierdziuszki kremowe, czyli po naszemu turki czyli aksamitki?
Widziałam u Ciebie w ubiegłym roku w warzywniku kremowe, wiesz może jaka to odmiana, albo masz tytkę ( torebeczkę ) od nasion?
Ja kupiłam w zeszłym roku odmianę karłową i wyrosła do ok 80 cm a chciałabym właśnie taką niską.


Kupiłam Albatros. Ma mieć 25-40 cm. Taką miały torebkę. Mogę wysłać Ci nasionka pocztą w kopercie, bo mi zostało.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:51, 24 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Anitka napisał(a)


Fajnie, że próbujesz coś działać. Cieszę, się natchnienie doleciało Ja mam ostatnio jakąś śpiączkę, po 20 zasypiam W planach te targi Green Days też były, ale chętnych nie było. A samej nie chciało mi się jechać.

Ciemiernik na razie ulokował się na tarasie i w sumie to wiosna na tarasie mi się rozsiadła i nie myśli nawet po ogrodzie się rozejść. Muszę ją dzisiaj przepędzić po ogrodzie Zakupy z Jasionki a jeszcze coś doszło, bo przez przypadek trafiłam na promocję 30 % z okazji pierwszego dnia wiosny.







Sporo tej wiosny nakupiłaś Cieszę się, że iryskami forum zarażam i się do nich przekonujecie, bite trzy tygodnie u mnie kwitną w tym sezonie i ciągle ładnie wyglądały, przymrozki nic kwiatom nie zrobiły, ani huragany, piękne cały czas były
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
karlos 10:29, 24 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anitka napisał(a)
Ścianka wir wywołała.


Dokopałem się przez ten milion pochwał i zobaczyłem ... 1 000 001 pochwała Pięknie wyszło
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
agata19762 12:06, 24 mar 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Super masz te wiosenne zakupy
Widzę, że cięłaś już iglaki formowane. Takie równiutkie.
Jednak wiosną najwięcej roboty w ogrodzie tak sobie rozmyślam.


Różę bym przygarnęła ale do Krk na razie się nie wybieram.
Dopiero 27 i 28 maja będę.☺

Anitka czy wertukulujesz u siebie trawnik?
Czy to co się uzbiera nadaje się na kompostownik ?



____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies