Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

sylwia_slomc... 18:52, 20 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dzięki Tobie podziwiam ogrody, których pewnie nigdy nie zobaczę w realu, buziol wielki za to, ze chciało Ci się pocykać, a potem przygotować tak wspaniałe relacje.
Od soboty mam babcię u siebie....ciekawe jak długo wytrzyma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 21:20, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
AgnieszkaW napisał(a)
Pędzę oglądać


Obejrzała
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:25, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mirkaka napisał(a)
Byłam, cudny ogród
Co sobie przywiozłaś ?


Dla mnie ten ogród to nr 3 z tych wszystkim, które widzieliśmy w czasie tego wyjazdu.
Wybór ogromny, ale ceny odstraszały. Kupiłam jednego bodziszka, którego widziałam w innym ogrodzie.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:26, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

BRAWO ANITKO!


Dziękuje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:27, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zana napisał(a)
Anitko, Twój ogród jak zawsze trzyma klasę. Pozdróweczka noworoczne zasyłam


Dziękuje w imieniu swoim i ogrodu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:38, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzięki Tobie podziwiam ogrody, których pewnie nigdy nie zobaczę w realu, buziol wielki za to, ze chciało Ci się pocykać, a potem przygotować tak wspaniałe relacje.
Od soboty mam babcię u siebie....ciekawe jak długo wytrzyma


Życzę cierpliwości z babcią - bierz jej wybryki i gadanie na "wesoło"
Jak byś tylko dała radę wsiąść do samolotu i zostawić wszystko choć na kilka dni
Wiesz, że jestem "niepoprawna optymistką" Pewnie jakbyś za mną była to ty byś zdjęcia robiła A tak to muszę przejąć "pałęczkę".

Chcę wrzucić relacje z zeszłego roku (Szkocja jeszcze mi została) bo przygotowuje się teraz do kolejnej wyprawy - już wszystko mamy ustalone z dużą dawką spontanu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:02, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wykorzystuje uroki zimy i segreguje zdjęcia. Ostatnio sporo piszę się o ekologi, więc pokaże miejsce w Anglii, do którego dotarliśmy w maju 2016 roku. Nie mam za wiele zdjęć, bo nie miałam jeszcze wątku na ogrodowisko, sporo mam z rodzinką, a ona RODO narzuciła Nie będą zakładać osobnego wątku - pokaże u siebie.

Projekt EDEN
Położony 3 km od St. Austell – największego miasta hrabstwa Kornwalii. Project zajmuje powierzchnię 13 hektarów co można porównać do wielkości 30 boisk piłkarskich.
Powstał na terenie dawnego i obecnie wyeksploatowanego wyrobiska kaolinu (kopalnia odkrywkowa miedzi oraz glinki porcelanowej). Wiele takich zdewastowanych miejsc istnieje.


Brytyjski przedsiębiorca - Tim Smit wpadł na rewolucyjny pomysł przekształcenia tego miejsca a projekt wykonał Nicholas Grimshaw. Przeniesienie z wersji papierowej do rzeczywistości zajęło jedynie 2,5 roku.
Tak teraz wygląda to miejsce.


Zapytacie a cóż on wymyślił ?
To ogród botaniczny i zarazem największa na świecie szklarnia. Wielkość można sobie uświadomić porównując grupkę ludzi w prawym dolnym rogu.

Szklarnie o kształcie kopuł (biomów), przypominają swoim wyglądem piłki golfowe i pokryte są specjalną ekologiczną samoczyszczącą się przeźroczystą folią przepuszczającą światło, wilgoć i powietrze.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:13, 20 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dokładam ile mamOj jak bym dała radę to byśmy szalały po świecie tylko kto by mi ogród obrabiał jakbym tak się z Tobą woziła w te dalekie kraje
Korzystajcie z życia ile się daJa potem z przyjemnością relacji wysłucham i pooglądam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 22:16, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pod kopułami zgromadzono około 18 tysięcy różnych gatunków roślin pochodzących z wielu różnych stref klimatycznych świata. Całość podzielona jest na trzy różne ekosystemy.
Pierwszy z nich zajmuje powierzchnię blisko 1,3 hektara i stanowi tropikalny i wilgotny biom, w którym zgromadzone zostały tropikalne rośliny pochodzące z Ameryki Południowej, Afryki wschodniej czy Malezji.






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:19, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies