Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Sonka 22:24, 20 sty 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
O, przypomniałas mi piękny ogród, byłam tam w upalne lato, ogrom i rozmach w terenu zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Wspomnienie tego miejsca pozostaje na całe życie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Anitka 22:26, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
W największej szklarni o długości 200 i szerokości 100 metrów został stworzony sztuczny wodospad.


Przebywając tam ma się wrażenie przebywania w naturalnym środowisku. Temperatura dochodzi do 35°C. Jest tu bardzo gorąco i parno. Wilgotność 90% w dzień i 60% w nocy. W największej szklarni utworzono platformę widokową pod samym dachem nad koronami drzew, do której trzeba się wspiąć po schodach na wysokość 50 m. W tych warunkach to nie lada wyczyn tym bardziej, że temperatura na górze może przekraczać 40 stopni. Można tam przebywać tylko chwilę i odwiedzenie tego miejsca jest odradzane osobą z problemami zdrowotnymi. Butelka wody do picia obowiązkowa.


Kolejna strefa ma 135 m długości i zajmuje powierzchnię 0,6 hektara. Utrzymywana jest w nim temperatura pomiędzy 15°C a 25°C w lecie i 10°C w zimie. Zgromadzono tu roślinność śródziemnomorską, a także liczne rośliny z Ameryki Południowej i Kalifornii.
Tu niestety mogę pokazać tylko jedno zdjęcie, ale uwierzcie byłoby co pokazywać. Ale widok moich dzieci naśladujących kształty np. kaktusów nie przeszły cenzury
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:35, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Trzecia strefa to biom zewnętrzny którego część ekspozycji umieszczona została na świeżym powietrzu i porośnięta jest roślinnością typową dla Kornwalii.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:38, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:40, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:46, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Jest wiele ciekawie zaaranżowanych miejsc dla każdego w różnym wieku - niestety nie mam więcej zdjęć.


Gigantyczna pszczoła. Za żywopłotem stoją ule z prawdziwymi pszczołami.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:53, 20 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
W 2007 roku na terenie ogrodu stworzono centrum edukacyjne The Core promujące ochronę środowiska. Pokazuje relacje między roślinami a środowiskiem, ze szczególnym naciskiem na ekologię i ochronę środowiska. Można dowiedzieć się, jak tworzy się korki do butelek, jak powstaje guma do żucia, czekolada czy kakao.
W salach multimedialnych organizowane są wykłady, wystawy i koncerty dla dzieci i młodzieży. Lekcje przyrody kładą ogromny nacisk na ekologię i ochronę środowiska.
Ekologia na wesoło.



Przed wejściem do szklarni stoi WEEEman, monstrualny robot, stworzony z 3,3 ton odpadów elektrycznych i elektronicznych. To tyle, ile człowiek w tym kraju średnio w życiu wyrzuca. Robot na ramionach ma kuchenkę mikrofalową, a zęby zrobiono z komputerowych myszek.


Koniec.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:07, 20 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Ekstra
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:24, 20 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Niesamowite miejsce. Edukacja jest bardzo ważna. Pozwala uświadomić sobie skalę problemu. Ja cały czas twierdzę, że każdy powinien robić tyle ile może w tym kierunku.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
basia3012 00:25, 21 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Anitka napisał(a)


Basiu niestety kupiona w Belgii. Związane to z moją pracą zawodową, ale nie mogę powiedzieć gdzie. Przepraszam. Musze zostawić sobie odrobinę "tajemniczości"


Anitko, dziękuję. Odrobinę tajemniczości każdy potrzebuje. Więc rozumiem Ciebie bardzo dobrze.
A szafka tak mi się podoba, że kiedyś zbiję sobie z desek coś na jej wzór. A czy mi wyjdzie? Zobaczymy.
Nie święci garnki lepią a ogrodniczki szafki robią.
Dobrej nocy Anitko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies