Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 20:03, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Z dobrych wiadomości jest to, że Pyski oprócz tego, że czasami psocą to również są bardzo pożytecznymi szkodnikami. Uwielbiają moje ubrania. Znoszą do legowiska. Czasami coś przymierzają.
Kolor twarzowy (w sumie pyskowy) ale chyba rozmiar za mały. Ściągnąć nie mogła Pyśka. Druga próbowała jej z całych sił pomóc.


Okazało się, że wyszukują i rozgryzają opuchlaki - oczywiście tylko chrząszcze. Nie wierzyłam jak to zobaczyłam. Rozgryzają też ślimaki. Nie powiem, że dźwięk jest przyjemny. Ogólnie bardzo pilnują, aby nic nie poruszało się na ich terenie.
Punk obserwacyjny


Bardzo pilnują poidełka. Temu się udało popluskać jak ucięły sobie drzemkę.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:12, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Mam sporo ślimaków. Dalie czy sałata nie mają szans. Nie mogę stosować granulek szczególnie, że psy zjadają ślimaki. Mogłyby zjeść zatrutego. Mam też jeże w ogrodzie. Nie chcę je otruć. Na szczęście te pieski tylko na nie szczekają , nie biorą do pyska. Wołam je do domu a jeże w nocy rozprawiają się ze ślimakami. Ja ślimaki zbieram. Ale nie zawsze ta współpraca przynosi w 100 % rezultaty.


Przez przypadek zobaczyłam taką miedzianą taśmę. Poprosiłam eMa by mi odciął góry od doniczek. Obkleiłam ranty.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:13, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nałożyłam na dalie czy cukinie.

Okleiłam też jedną ze skrzyni.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:24, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Z powodu ręki nie wchodziło w tym roku w grę ustrzykiwanie kosodrzewiny i sosen. Niektóre mają już ponad 1,2 m średnicy. Coraz bardziej idę na łatwiznę.
Em rozkładał i potem trzepał nasze prześcieradła a ja cięłam sekatorem do żywopłotów. Em nie ma odwagi za mnie przycinać


Lawenda ładnie zapączkowana.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:52, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Matko kochana chyba kumulacja wreszcie skończona boleśnie.Anitko współczuję bardzo.
Mam nadzieję że reklamację uwzględnią. Na pocieszenie powiem że kiedyś też taką paczkę dostałam i zwrócili pieniądze pomimo że roślin nie odesłałam.Klon mój wygląda podobnie niestety ale dołem nie straszy. Liście gdzie się dało oberwałam opadłe poodkurzałam i jakoś mi lżej po tym zabiegu.Z bukami to samo tylko że dodatkowo mam zdobniczkę bo teraz słabe i podatne.Cisy i bukszpany na szczęście u mnie przyrostów jeszcze nie miały bo zimno było i później wypuściły.Miłorząb do teraz łysy całkiem. Pozdrawiam i byle do przodu, przyroda mądra da radę


Nie pamiętam czy mnie kiedyś tyle rzeczy naraz bolała jak teraz Ale twarda babka jestem Też dam radę Nie jestem konfliktowa, ale tej szkółce nie odpuszczę

Klon na razie będzie straszyć, bo nie dam rady mu oberwać liści. Odkurzacza też nie utrzymam. Ale jest sporo ładnych roślinek teraz, więc wzrok odwracam.

Wczoraj przycięłam buka i też odkryłam zdobniczkę I na bukszpanach . Ale ćmy nie mam. Jupi !!! Idzie do przodu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:57, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
Matko jedyna, dobrze, że masz te jedynki, bo co by było gdyby.. Rośliny trudno, może zwrócą pieniądze,ale nie dziwię się jak je zobaczyłaś.

A tak odnośnie huśtawki to ja też wymieniłam już dużą belkę, bo na bank wylądowałabym na trawie na dole.

Dobrze, że nic wam się nie stało.


Aguś no cóż, byłabym szczerbata, ale pomyśl jak na mój widok banan Wam pojawiał by się na twarzy Wiesz, że ja ugodowa jestem, ale tej szkółce nie odpuszczę

Aż nie chcę myśleć jakby mogło to się skończyć. Em ma tylko małe zadraśniecie na nodze. A ty to na trawce nawet nie powinnaś lądować
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:00, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Straszne i zakupy i wypadki i choroby, dość już złego na jednego, musi być koniec. Szczęście, że żyjesz bo głowa to głowa. Lawenda u nikogo tak nie pasuje do ogrodu jak u Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 21:03, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Anitko czytam i focie oglądam, kurczę, a ta huśtaweczka tak solidnie wyglądała, kto by przypuszczał, że od środka próchno, współczuję bardzo, dobrze, że to tak się skończyło... a roślinek szkoda bardzo, nie odpowiedzialnie ze strony sprzedawcy to wygląda, dlatego tak bardzo nie lubię kupować internetowo... ale orliki kupiłaś cudne buziaczki


Monia ta huśtawka miała już trochę lat, a najlepsze, że farba tylko tej belce kształt nadawała. Tego romantycznego poranka nie zapomnę długo

Ja też nie lubię kupować internetowo i tego unikałam, ale przez tego wirusa nie ruszałam się z domu. Ale te orliki mi humor poprawiły.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:10, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
AgnieszkaW napisał(a)
Oj, Anitko, współczuję tych nieciekawych przygód. Mam nadzieję, że ich limit już wyczerpałaś i teraz będą same szczęśliwe wydarzenia...


Też mam taką nadzieję. Choć ja urodzona jestem 13
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:12, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Straszne i zakupy i wypadki i choroby, dość już złego na jednego, musi być koniec. Szczęście, że żyjesz bo głowa to głowa. Lawenda u nikogo tak nie pasuje do ogrodu jak u Ciebie


To samo pomyślałam. Co tam zęby, siniak czy nos filetowy A wiesz, że lawenda mi się znudziła Tyle jest innych pięknych kwiatków Ale pasuje to fakt.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies