Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 15:51, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Anitko u mnie też straty mrozowe duże.Klony buki azalie japońskie magnolia wisteria itd. Rośliny odbiją szkoda tylko że kwitnienie słabsze i widok przykry z bliska.Też jutro po kwiaty donicowe jadę


U mnie jeszcze po tych przymrozkach był jeden w nocy z 20 na 21 maja - mniejszy, ale i tak nie miał już co złego robić Rozmawiałam z Sylwią i u niej wówczas nie było. Ja mam chyba krakowski biegun zimna u mnie

Dobrze,że przez moje opieszalstwo nie przycięłam bluszczu. Wszystkie młode liście mu zmroziło. Przycięłam i będzie odrastał.
Na ogrodzeniu przycięłam jesienią do malowania.
Zmrożone młode przyrosty.


Tak było przed przymrozkami.

A tak przy okazji widać ile go co roku przycinam. Przez chwilę widać murek oporowy

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:59, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Miałam Ci się kiedyś pytać Ty ten bluszcz tniesz każdą gałązkę z osobna czy lecisz nożycami do równa?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 16:16, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Ojojoj ale szkodymasz już takie dorodne rośliny, że nie ma nawet jak ich okryć...mój klonik malutki to wielkim kartonem okryłam ale Twój to duże drzewko, szkoda


Tak te rośliny już za duże na okrywanie. Klon ma ponad 4,5 wysokości. I za dużo tego do okrywania.
Żywopłoty z cisa przyrastają na bokach, góra nie rusza. Ja często powtarzam, że trzeba szukać pozytywów, więc znalazłam - nie trzeba będzie góry przycinać w tym roku

Wszystkie żywopłoty mają góry przymrożone.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:24, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)
Widze, ze u ciebie jak u mnie. Cisy, paprocie, hosty, buki i graby smetnie zwisaja. Tak samo kuliste deby. Narazie nie patrze na na to i mam nadzieje, ze za dwa tygodnie swieze liscie wszystko przykryja.


Niestety pomimo ze 3 tygodnie minęły na niektórych roślinkach nowe listki się nie pojawiają.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:26, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Rzeczywiście mróz mocno Ci zniszczył. Nie dziwię się że pojechałaś do szkółki.
Ja w sobotę kupiłam bez kolumnowy i mi się przypomniało że Ty mi pisałaś nazwę golden tower a tu się okazuje że masz jeszcze black beauty. A mój to black tower wczoraj sadziłam ale zbytnio rabata w prowizorce bo obłożona kartonami. A przy tej okazji dzieliłam szkarłatkę wyrośniętą do kolan. Masz w donicy 2 sadzonki pokaźne. A ja sobie 4 zrobiłam. To była ciekawa rewolucja. Piszę Ci bo fotek nie robiłam.


Ten Golden Tower jest zielony i kolumnowy, a ten Black Beauty krzaczasty i bordowy.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:34, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Wiesz Anitko, myślę, że u Was na południu wcześniej było ciepło i rośliny wypuściły dużo liści. Potem przyszło ochłodzenie i trach, po listkach. U nas, na północnym wschodzie chyba cały czas jest zimno i zieleń jeszcze nie jest tak bujna jak u Was. Jakoś te przymrozki szkód nie poczyniły. Tfu,tfu,tfu. Może za bardzo się chwalę.


Tak roślinki szybko wystartowały, ale przymrozki 21 maja to dawno nie występowały.

Ten żywopłot z buka wczoraj przycięłam, bo te zaschnięte liście nie opadają i przy tych deszczach przyklejają się do zielonych. Boję się o choroby grzybowe.

Tym bukom część oberwałam, reszta wisi.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:42, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
nicol21 napisał(a)
Anita jak tam ogród się podnosi po ogrodnikach? Mam nadzieję, nie za bardzo nie straszy!


Czy straszy? Ten jegomość tak.

Część liści opadła a reszta zaschnięta wisi.






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:47, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Te dolne gałęzie, które z daleka wyglądają dobrze tak z bliska.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:48, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Strasznie szkoda tego klona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 16:50, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Miałam Ci się kiedyś pytać Ty ten bluszcz tniesz każdą gałązkę z osobna czy lecisz nożycami do równa?


Ja sobie coraz bardziej prace upraszczam. Tnę takimi nożycami do żywopłotu. Wcześniej poszczególne gałązki sekatorem. Teraz tylko te grubsze i tam gdzie nożycami nie dostaje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies