Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

malgorzata_s... 23:40, 17 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anitko u mnie też straty mrozowe duże.Klony buki azalie japońskie magnolia wisteria itd. Rośliny odbiją szkoda tylko że kwitnienie słabsze i widok przykry z bliska.Też jutro po kwiaty donicowe jadę
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kokesz 23:40, 17 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ojojoj ale szkodymasz już takie dorodne rośliny, że nie ma nawet jak ich okryć...mój klonik malutki to wielkim kartonem okryłam ale Twój to duże drzewko, szkoda
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
KasiaBawaria 09:24, 18 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Widze, ze u ciebie jak u mnie. Cisy, paprocie, hosty, buki i graby smetnie zwisaja. Tak samo kuliste deby. Narazie nie patrze na na to i mam nadzieje, ze za dwa tygodnie swieze liscie wszystko przykryja.
____________________
Zapraszam na kawe
Urszulla 02:02, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Rzeczywiście mróz mocno Ci zniszczył. Nie dziwię się że pojechałaś do szkółki.
Ja w sobotę kupiłam bez kolumnowy i mi się przypomniało że Ty mi pisałaś nazwę golden tower a tu się okazuje że masz jeszcze black beauty. A mój to black tower wczoraj sadziłam ale zbytnio rabata w prowizorce bo obłożona kartonami. A przy tej okazji dzieliłam szkarłatkę wyrośniętą do kolan. Masz w donicy 2 sadzonki pokaźne. A ja sobie 4 zrobiłam. To była ciekawa rewolucja. Piszę Ci bo fotek nie robiłam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
basia3012 00:39, 22 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wiesz Anitko, myślę, że u Was na południu wcześniej było ciepło i rośliny wypuściły dużo liści. Potem przyszło ochłodzenie i trach, po listkach. U nas, na północnym wschodzie chyba cały czas jest zimno i zieleń jeszcze nie jest tak bujna jak u Was. Jakoś te przymrozki szkód nie poczyniły. Tfu,tfu,tfu. Może za bardzo się chwalę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
nicol21 22:59, 30 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Anita jak tam ogród się podnosi po ogrodnikach? Mam nadzieję, nie za bardzo nie straszy!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
BKosimkArt 09:34, 06 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anitko, u Królika dalie są teraz po 2zł, dumam czy nie zamówić jeszcze.
Smutny widok z tymi przymrozonymi liśćmi ale teraz na pewno już się odradzają co?

Melduję że roślinki od Ciebie mają korzenie. większość już w doniczkach.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Pszczelarnia 23:21, 06 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A czemu tu tak cichutko?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anitka 15:17, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)
A czemu tu tak cichutko?


Cichutko, bo "pesel" daje znać o sobie. Tu coś strzyknie, tam coś zaboli. Parę różnych gabinetów czas odwiedzić. Zawsze tak jest tak, że wiele rzeczy na raz spada na "głowę" człowiekowi. Dzisiaj to nawet dosłownie Ale o tym potem.

Nie jestem za bardzo aktywna na forum i przepraszam wszystkich u których nie pisze, szczególnie tych którzy u mnie często bywają lub o rady proszą, ale mam problemy z prawą ręką i muszę ją oszczędzać, by choć kubek utrzymać i spać w nocy Praktycznie przez pewien czas nie mogłam działać na komputerze, minimum tylko co z pracą związane.
Mam cieśń nadgarstka i łokieć tenisisty I jeszcze kilka innych dolegliwości, ale to nie jest portal o zdrowiu, więc więcej na ten temat nie będę się rozpisywać.

Ogród żyje po swojemu, dobrze, że sporo pada i nie muszę podlewać posadzonych w tym roku roślinek. Ja od czas do czasu coś w nim podziałam delikatnie, to co konieczne. I szukam łatwych rozwiązań. Mam sporo zaległych fotek - jeszcze z czasów tulipanowych. Może coś dzisiaj pokażę. Obawiam się tylko, że to będzie jakiś tasiemiec i Was zanudzę

Ewo dla Ciebie jedno z koryt, bo cos czytałam,że dumałaś nad swoimi. To jest bezobsługowe.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:36, 07 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Anitko, u Królika dalie są teraz po 2zł, dumam czy nie zamówić jeszcze.
Smutny widok z tymi przymrozonymi liśćmi ale teraz na pewno już się odradzają co?

Melduję że roślinki od Ciebie mają korzenie. większość już w doniczkach.


Basiu ja swoje wsadziłam dosłownie dwa tygodnie temu prosto do gruntu. Niestety musiały poczekać Jeszce nie wszystkie z ziemi wyszły. W sumie to nie wiem co u nich słychać Myślę, że jeszcze można tylko później zakwitną. Tylko zależy jak je przetrzymują, bo żeby nie były w tych woreczkach powyciągane za bardzo, a co gorsze przesuszone.

Melduje, że roślinki od Ciebie też mają korzonki. Czekam, aż córka przyjedzie w przyszłym tygodniu i mi je powsadza. Te z korzonkami posadziłam. Wszystko rośnie.
Niestety nie wszystkie roślinki się regenerują po przymrozkach.

Cisy i bukszpany nadal straszą końcówkami. Nie ma jak przyciąć, bo cały czas pada.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies