Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

BKosimkArt 10:37, 08 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Oo jak fajnie widzieć takie prace... zwłaszcza na zdjęciach...
Murek super wychodzi... ciekawa jestem końcowego efektu.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 14:20, 08 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anitko, mam pytanie odnośnie Twojej zielonej ściany? Kwiaty rosną Ci bez problemu?? Zastanawiam się nad obrazem z mchu i roślin ale nie wiem jak to ogarnąć.. największym problemem jest zamocowanie drewna... na klej to chyba nie utrzyma..
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anitka 10:03, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rewelacja a pamiętasz jak Ci mówiłam, żeby tam rabatę zrobić jak mówiłaś, że już nie masz gdzie Super wyszło i jeszcze zbiorniki wodne, też pamiętam jak się zastanawiałaś, wahałaś świetnie, że Emuś decyzję podjął Znając Was będzie bomba
Jakbyś ziemi potrzebowała, to ma sporo mułu na rabacie do oddania w dobre ręceLessowy, żyzny


Tak pamiętam jak o tym miejscu kiedyś rozmawiałyśmy. Przeszkadzały tylko te 3 zejścia. I eMuś nie był przychylny wówczas pomysłowi robienia tam rabaty. Teraz też coś pomrukuje czy oby zbiornik tam robić
Zobaczymy jak końcowo wyjdzie - czy będzie bomba to nie wiem
Ziemi chyba mam starczy, raczej musimy przekopać z piaskiem i kompostem.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:05, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
To będzie kolejna perełka Anitko... gratuluję pomysłu... ach Wy
Czekam na finisz


Agatko nie wiem kiedy będzie finisz, bo szukam czegoś co by tam wykorzystać. A z tym ciężko. Nie mam też wiedzy na temat zbiorników wodnych, nawet takich malutkich.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:12, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Nowa rabata wygląda jakby od zawsze tam była murek oporowy świetny, fajnie nawiązuje do okręgu
Teraz ze ścianą wodną to już macie dom wakacyjny pelną gębą


Tak, bardzo fajnie teraz te oba murki współgrają. Do domku wakacyjnego bardziej basen by pasował, ale dzieci wyrosły i ja już nie pisze się na "panią basenową", która go obsługuje Mieliśmy kiedyś taki rozkładany, ale nigdy więcej Wszystkie dzieci z uliczki, koledzy dzieci i rodzinka korzystała, gdy przyjeżdżała. A ktoś musiał się nim zajmować. Wydałam rodzince z wielką ulgą.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:19, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Najpierw czytam, że ogród leży odłogiem i sobie myślę jak on taki piękny bez pracy to niech sobie tak dalej leży.
Idę dalej a tam rozłożony wąż i plany, a na następnej stronie gotowy murek. Żadna ekipa nie zrobiła by tyle roboty tak szybko. Czekam na dalsze wieści z robót w ogrodzie. Plan macie świetny, więc i efekt na pewno będzie powalający z resztą jak wszystko w Waszym ogrodzie.


Dorotko staram się tak ogród zrobić, by dobrze wygląda cały sezon bez wielkiego wysiłku i nawet, gdy nie ma się czasu na jego pielęgnację to jako-tako się prezentował. Teraz sporo rośli leży od nadmiaru deszczu. Nawet ziemniaki położyło.

Sami jesteśmy zdziwieni, że tak szybko poszło z tą nową rabata. Teraz wszystko "leży", przykryliśmy ziemie folią, bo psy tam chodzą a co chwile pada.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:20, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
AgnieszkaW napisał(a)
Przeczytałam z zapartym tchem o Twoich planach i szybkiej realizacji, ciekawam bardzo dalszego ciągu


Początek był ekspresowy, końcówka pewnie będzie się wlekła I nie samym ogrodem człowiek tylko żyje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:34, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Niesamowite
Zaparło mi dech Wasze tempo pracy
Ciekawa jestem tej ścianki wodnej- będzie kamień czy nas jeszcze zaskoczysz?

Już nawet nie przytaczam wcześniejszych fotek, choć są wspaniałe. Zapamiętuję bodziszka z rozplenicami muszę nabyć tego żałobnego bo wykorzystuję jedną swoją odmianę jako zadarniacz i czas przełamać kolorystykę






Ręka moja mocno to odczuła, choć prawie nie używana. Teraz muszę zająć się pomalutku przycinaniem cisów, bukszpanów i iglaków, by do połowy sierpnia zdążyć. Ale tylko tego co musowo niezbędne. Reszta idzie na razie w odstawkę. Udaje mi się kilka kulek przyciąć po rehabilitacji a potem nic nie mogę zrobić i czekam na kolejną rehabilitację W przyszłym tygodniu mam jeszcze usg i wówczas się okażę na jaki okres będę unieruchomiona.

Mam pewne plany od zeszłego roku, ale ciężko u nas znaleźć materiał. Mam pewne pomysły, ale zobaczę co uda mi się zdobyć. Szukam starego koryta, drzwi i innych przedmiotów. Może rdza będzie
Ula nie kupuj tego bodziszka . On się bardzo sieje. Na pewno pojawiały się jakieś siewki to Ci dam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:38, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)
wow..ale działacie...wyglada jakby od zawsze tam byl ten murek bo sie wpasował idealnie czekamy naresztę...ze scianka wodną bedzie super



Tak, bardzo fajnie z tym murkiem wyszło. Nieraz zazdroszczę tym co mają płaskie działki, ale czasami nie doceniamy tego co mamy. Coś mi się Emuś łamie przed tą ścianka wodną, tak więc nie wiadomo co końcowo powstanie Ale na pewno nie będzie rybek - co do tego jesteśmy zgodni
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:39, 14 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Roocika napisał(a)
Ale świetny murek i będzie nowe Gratulację szybkiej akcji


Tak nowe będzie Akcja naprawdę była szybka.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies