Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

inka74 08:47, 01 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jestem pod ogromnym wrażeniem akcji z korytami, no szacun dla koordynacji całości i współpracy. Nowa rabata idealnie pasuje. Bardzo mi się też podoba połączenie jeżówek z czyścami. I nie wiem czy ślepa byłam ale dopiero teraz dostrzegłam ogród zimowy z pięknymi niebieskogranatowymi ramami. To, że drzwi masz boskie to pamiętam ale przeszklenie dopiero teraz dojrzałam. Bomba.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dorota123 21:54, 08 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anitko urosło mi kilka białych dyń od Ciebie tylko one są okrągłe jak piłeczka. Jak wyglądają u Ciebie, mają te piękne wgłębienia?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 09:08, 09 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pieknie u ciebie. Uwielbiam ten klimat stworzony z drzew. A powiedz mi, co za nimi jest?Dzialka sasiada?Las?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:16, 09 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anitka napisał(a)
Sylwia pokazała aktualne fotki. Ja mam kilka zaległych z ostatniego dnia lipca. W tym sezonie jakoś ze zdjęciami jestem na bakier. Nie będzie chronologicznie, ale co tam - wrzucę kilka. W ogrodzie pojawiła się troszkę nowych roślin - są to głównie byliny i trawy. Zapełniają luki po usuniętych iglakach. Potrzeba czasu by się rozrosły. Niestety niektóre troszkę czekały w doniczka a i sadzone w upały szybko przekwitają, więc na efekty i wnioski czy to są dobre wybory trzeba będzie poczekać do przyszłego sezonu. Niektóre jak bodziszki czy krwiściągi trzeba było ściąć od razu.
Miejsce po wyciętych świerkach gniazdkowych. Bodziszki i ciemierniki ładnie się rozrosły i wielkością dorównują hortensja ogrodowym Sadzone były późną jesienią. Na wiosnę ścięłam do zera. Daję im czas na zadomowienie.



Na końcu rabaty pod cyprysikiem na pniu mini zakątek paprociowy.

Pieknie ci rosna ciemierniki. A pokaz tego cyprysika na pniu bo sie zastanawiam czy swojego podciac.
____________________
Zapraszam na kawe
Kokesz 11:17, 09 wrz 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Dorota123 napisał(a)
Anitko urosło mi kilka białych dyń od Ciebie tylko one są okrągłe jak piłeczka. Jak wyglądają u Ciebie, mają te piękne wgłębienia?


A ja pozbierałam nasionka z białych mini dyń, kupionych w zeszłym roku i wyszły mi zielone pasiaki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agania 12:14, 09 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anitka napisał(a)
Na nowej rabacie soliterem jest judaszowiec kanadyjski ' Hearts of Gold'. Walczy bidulek w tych upałach. Część liści stracił w transporcie i po posadzeniu.



Anitko upchane jak zawsze po mistrzowsku
Była sobie historia o małych korytkach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 15:06, 09 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dorota123 napisał(a)
Chłonę te piękne widoki jak gąbka wodę. Cudownie zadbany ogród.


Powtarzam za Dorotą, miałam to napisać - gapię się. I mam niesamowite miłe odczucia. Harmonia, spokój, solidność.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaBawaria 08:25, 10 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czy przycinasz jakos Glediczje?Doczytalam, ze one rosna ogromne.
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 23:42, 13 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
KasiaBawaria napisał(a)
Czy przycinasz jakos Glediczje?Doczytalam, ze one rosna ogromne.


Też chciałabym Cię o to zapytać Anitko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kasia1980 13:54, 08 paź 2020


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
ale pięknie u Ciebie, aż trudno uwierzyć rok 2008-2020 ogrom włożonej pracy.
____________________
Moja Sielanka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies