Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 14:29, 01 lis 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
ElzbietaFranka napisał(a)



Piękny ogród. Wprost nie do uwierzenia,że to tylko 11 arów. Dwa razy byłam na początku wątku aby sprawdzić czy dobrze pamiętam.
Wyobrażam sobie taki teren bo to 1/4 mojej działki.
Sprawia wrażenie o wiele większego terenu widocznie tak dobrze rozplanowany.
Oglądający ogród idzie i jest pod ciągłym wrażeniem i zachwyca sie. Masz dużo iglaków a byliny są tylko dodatkiem.
Też tak kiedyś zaplanowałam mam dużo iglaków bo to drzewa czy krzewy które są bezobsługowe. Masz piękne jałowce płożące na żwirku tam gdzie eMus się wyleguje. Ja moje w tym roku już wyrzuciłam perz się wdał poza ty już stare i wyrosły po 2 metry.
Chciałam się zapytać masz piękne niskie berberysy ciemno czerwone jaka to odmiana.

Bardzo mi się podoba

Pozdrawiam


Nie wiem czy sprawia wrażenie większego, dużo chyba daje zatarcie granic. Obiektywna nie jestem, bo się już do niego przyzwyczaiłam. Teraz jest w sam raz, choć wcześniej chciałam większy. Dodatkowe latka weryfikują chęć posiadania. Iglaków sporo, bo takie realia w szkółka i moda panowały. Tam gdzie akurat eMuś się wyleguje to nie u mnie i nie mój eMus to w odwiedzanym ogrodzie. Ja też część takich płożących jałowców wyrzuciłam. Brzydko się starzały, szczególnie tam gdzie rozrastające się wokół rośliny spowodowały mocne zacienienie. Jałowce uwielbiają słońce.

Te bebrysy to Thunberga 'Atropurpurea Nana'.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:37, 01 lis 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Anitko za odzew na moje wpisy, doceniam tym bardziej, że wiem o Twoim problemie z ręką. Twój ogród należy do tych najlepiej zaprojektowanych . Z każdego miejsca jest piękny widok.


Dorotko to miłe, ale nie uważam, że jest najlepiej zaprojektowany. Dużo błędów jest. Staram się na nich nie skupiać, zaakceptować. Mam bardzo widoczny ogród przez okna i lubię zerkać na niego z domu. Nawet zimą.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:39, 01 lis 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

Och! To prawda. Ogród przepiękny. Rośliny świetnie dobrane.


Wacławie, ogród wiele zmian przeszedł. Człek uczy się na własnych błędach. Obserwacje i podróże wiele dają.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:44, 01 lis 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
nicol21 napisał(a)
Fajna relacja z odwiedzonego ogrodu. Fajne parę ujęć z Twojego ogrodu! a z tą dachówką to niezła historia i zagadka.


Mam jeszcze klika relacji do wrzucenia, ale chęci brak. Musze się jakoś zmobilizować.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Waclaw 15:06, 01 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)


Ula ja też lubię takie nasadzenia - ale przy naszych powierzchniach ciężko do zastosowania. Można tylko plamki tworzyć
Ja złapałam lenia, mogę godzinami w sufit się patrzeć A tyle planów miałam Nie ma dla mnie znaczenia czy pada czy słońce. Choć psy wolą chyba na spacerach nie moknąć
Ale wiem, że wielu osobom dni bez deszcze bardzo jeszcze by się przydały, więc trzymam kciuki ( tzn. kciuka)


Anitko, dużo zdrowia życzę. A leń - minie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:09, 01 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)


Wacławie, ogród wiele zmian przeszedł. Człek uczy się na własnych błędach. Obserwacje i podróże wiele dają.


To prawda jednak chciało by się tak zaplanować aby już nie przesadzać a ogród był pięknie skomponowany. O ile z bylinami nie ma kłopotu o tyle z trwałymi roślinami już nie jest tak łatwo wprowadzać zmiany.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 20:36, 01 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9480
Anitko, a pokażesz swoje rdesty?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
nicol21 21:08, 01 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Anitka napisał(a)


Mam jeszcze klika relacji do wrzucenia, ale chęci brak. Musze się jakoś zmobilizować.


Spoko, warto zostawić na środek zimy . Zaraz święta i na pewno coś ciekawego pokażesz więc poczekajmy z taką zieloną masą. Ale koniecznie daj znać jak wrzucisz nowe fotki.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
sylwia_slomc... 21:12, 01 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Widzę, że się zmobilizowałaś i JesteśMnie by się pogoda jeszcze przydała bardzo....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 17:39, 02 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anitka napisał(a)


Dorotko to miłe, ale nie uważam, że jest najlepiej zaprojektowany. Dużo błędów jest. Staram się na nich nie skupiać, zaakceptować. Mam bardzo widoczny ogród przez okna i lubię zerkać na niego z domu. Nawet zimą.
To ważne, żeby patrząc przez okno widzieć coś miłego dla oka nawet jak jest szaro, buro i ponuro.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies