Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 23:27, 14 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To chyba szukam kanzanow.

Dziś dzień wykopków. Dalie wykonane, mieczyki wykopane.
Buraki i marchew wykopane. Selery - połowa, bo musiałam kończyć i na rehabilitację lecieć.
Kosz z burakami było mi ciężko dźwignąć, marchewka tak sobie, ale mogę mieć do siebie samej pretensje, bo nie przy jej ani razu.
Selery są większe od orzecha włoskiego i to już duży sukces, a niektóre są wielkości jabłka, a to mega sukces. Jutro kończę wykopki (cd selerów, pory i pietruszka), czyszczę warzywnik z chwastów i przekazuję w ręce ema, niech kopie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 09:02, 15 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Gdzie przechowujesz te wykopane warzywa?
Ja mam z tym co roku problem, z tego powodu zostawiam w skrzyniach i z reguły wytrzymują do większych przymrozków.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:09, 15 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Ja też mam tym problem, nie mam piwnicy, w jednym garażu za ciepło, w drugim za zimno jak są mrozy. Narazie marchew i buraczki mam w tunelu, a jabłka pod zadaszeniem na dworze, ale będę musiała je zabrać, bo mają być przymrozki.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 13:32, 15 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A ja nie wykopuję porów i pietruszki. W tym roku zamierzam też zostawić marchew i selery. Przykryję tylko wszystko zimowa włókniną.
Jak wykopię to mi wszystko marnieje bo nie mam dobrych warunków do przechowywania.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Basieksp 14:00, 15 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
W sumie, może to jest jakiś sposób, no bo przecież rolnicy robią kopce na np. ziemniaki, nawet myślałam o takim małym kopczyku z marchwią i buraczkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:38, 15 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Seler w ziemi nie przetrwa. To warzywo o rodowodzie południowym. Wygnije. Marchew, pietruszka i por dadzą radę. Basiu, mój tato kopał jesienią spory dół w ogrodzie. Na spodzie kładł deski, a na nie wykopane warzywa. Dół przykrywał deskami. Warzywa świetnie się przechowywały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 16:44, 15 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
My kopiemy dół w szklarni, taki rów jakby, na dno jakaś włóknina, na to warzywa, przykrywamy to jakąś starą kołdrą, styropianem czasem. Wytrzymują.
Pory wyrwane też w szklarni, na półpłasko, zasypane tak do połowy.
Buraki z rękawiczką dla porównania wielkości. Selery w tym roku jak nigdy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 17:23, 15 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W warzywniku już tylko muszę ogarnąć truskawki, opielić, oczyścić trochę i przesadzić.

No i dziś przyszły ostatnie zamówione rośliny. Paczka cebul i paka z powojnikami. Plan na jutro się zrobił.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 20:57, 15 lis 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41848
No selery piekne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorii 11:48, 16 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Seler w ziemi nie przetrwa. To warzywo o rodowodzie południowym. Wygnije. Marchew, pietruszka i por dadzą radę. Basiu, mój tato kopał jesienią spory dół w ogrodzie. Na spodzie kładł deski, a na nie wykopane warzywa. Dół przykrywał deskami. Warzywa świetnie się przechowywały.

W takim razie trzeba inne rozwiązanie dla nich znaleźć. Z drugiej strony ostatnio dużo zup gotuję to zaraz się skonczą bo nie mam ich dużo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies