Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Rojodziejowa 19:21, 13 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
No to nieźle!! Zazdraszczam. Zwłaszcza, że piszesz, że tym razem nie sadziłaś w popłochu jak kiedyś

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 19:51, 13 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
tulucy napisał(a)
Mam problem koncepcyjny.

Chciałabym na końcu pod płotem posadzić 3 takie same kuliste drzewa. Żeby przesłonić trochę widok na sąsiadów siebie też zasłonić. Oni są z pół metra wyżej jak my, więc mur ogrodzenia im nie przeszkadza. Do tego tam mają schody wejściowe. I wjazd do garażu. No i tak jakoś mi ta koncepcja kokonu wlazła do głowy i wyjść nie chce. Po lewej mam rajską Olę i jarząb, po prawej dwa bordowe: Nigra i Hollywood. Myślalam o Gumballach, ale cena 3 mnie dobija. Klony? Green Dwarf? MroKasia mi podpowiedziała umbry i jestem im przychylna. Ten odcinek to ponad 3 przęsła. Tak myślę o 3 drzewach, żeby było równo.

Z kulistych drzew polecam klony Globosum - nie są bardzo drogie i dość szybko przyrastają.
Pytanie czy istotnie najlepsze tam bedą kuliste drzewa? Moim zdaniem dobrze wyglądałyby tu nieco rozwichrzone (nie szczepione) śliwy wiśniowe Pissardi.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 22:59, 13 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Lucy, no Ty to jesteś bestia z robotą ogrodową
Z drzewkami fajny pomysł masz
Ja na etapie jabłonek ozdobnych, dobry namiar mam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 10:52, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Po takiej dawce pracy spokojnie możesz sezon ogrodowy zamykać
Z drzewami nie podpowiem, mogę jedynie wspomnieć, że mam takie sobie zdanie o umbrach. W miejscowości obok to są najczęściej sadzone wzdłuż ulicy/chodnika drzewa i nie prezentują się najlepiej. Wiem, że są chwalone przez Danusię i część dziewczyn na forum, nawet sama kiedyś o nich myślałam, ale odkąd się im przyglądam regularnie, to na pewno wybrałabym inne kuliste drzewo do ogrodu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 12:05, 14 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Myślałam jeszcze i kanzanach. Pissardi trochę się boję, bo chyba za dużo bordo by było z tymi słowami po prawej.

Globosum popatrzę.

Żeby nie było, że jest świetnie i luz, zakupiłam wczoraj 6 powojników. Nie będę się wypowiadać na temat stanu mojego umysłu w tamtej chwili słabości.

Ode do truskawek
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 12:35, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To ja bym Kanzany wybrała Korona rozchodzi się jak odwrócony stożek, zakryje dobrze to co ma zakryć, liście ma ładne, o kwiatach już nie wspomnę(dla mnie zdecydowanie ładniejsze od Umbry)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:01, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Piękny okaz magnolki nabyłaś. Dorodny nad wyraz.
Z powstrzymaniem się przed wyborem bordowolistnych śliw masz rację. One w masie wyglądają dość ponuro, a w tym akurat miejscu nie uzyskałoby się efektu podświetlenia liści przez słońce (ściana budynku). Typ Zuzy to dobry kierunek. Pokrój by pasował. Byłby dodatkowy zysk z wiosennego kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 13:15, 14 lis 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
tulucy napisał(a)
Hmmm... chyba plan dzisiejszy zrealizowałam.
Chociaż różnie tknęłam nawet. Ale przygotowane wszystko na jutro mam.
Przesadziłam dwie piwonie, hortensję, jakieś bylinki.
Posadziłam magnolię. I sporo różności, co jeszcze w doniczkach stały. Stan doniczek do posadzenia drastycznie się zmniejszył, zostało mi 6, 3x trzmielina i mam dla niej miejsce, 3x żółte naparstnice i powiedzmy, że wiem, gdzie chcę je posadzić.

Magnolia jeszcze w doniczce.

Po posadzeniu zdjęcia nie ma, bo już szaro było.


no to ja czekam na fotke po posadzeniu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorii 14:10, 14 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Popieram Kazany, są przepiękne zarówno wiosną jak i jesienią. Podziwiam je w zieleni miejskiej bo puki co nie mogę znaleźć szczepionej wystarczająco wysoko.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mgduska 17:11, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też lubię Kanzany, piękne są i rosną solidnie.
Dorii - u Cyrzana mieli kiedyś bardzo wysoko szczepione - zadzwoń, zapytaj.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies