Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 20:40, 15 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Testuję, testuję.

Kolejne zimowe widoki. Z lewej, z prawej.


Właśnie powiesiłam pierwsze światełka. Nie mogłam się wcześniej zmobilizować. Ale śnieg zobowiązuje. Jutro ciąg dalszy dekoracji na zewnątrz.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 21:46, 15 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
tulucy napisał(a)


Za to zamówiłam na wiosnę kolejne byliny (dzwonek kropkowany, jeżówka lemon drop, parę irysów, parę funkii, języczka o śmiesznie karbowanych i strzępiastych liściach, trochę żurawek, dwie odmiany szałwii omszonej, zawilce jesienne, kilka paproci, zatrwian szerokolistny, brunnera o białych kwiatach i goździk kartuzek), parę trawek i 3 małe kuliste świerki.

Wcisnę to chyba jak zwykle sobie na głowę .


Że już można zamawiać takie bylinki? Osz kurczę! Znaczy, że ja nie skończę zakupów nigdy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 22:11, 15 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


Że już można zamawiać takie bylinki? Osz kurczę! Znaczy, że ja nie skończę zakupów nigdy

zwracam uwagę, że za 2 tyg bedzie można zamawiać dalie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 22:12, 15 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Ślicznie! Jednak dziewczynki lubią baardzo światełka
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 22:32, 15 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
lilarose napisał(a)

zwracam uwagę, że za 2 tyg bedzie można zamawiać dalie


No to trzeba koniecznie!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 22:43, 15 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dalie... aaaaaa


Asia, zamówić można, dostawa w maju. Zrobiłam płatne za pobraniem, żeby sobie funduszy nie blokować póki co.

Światełka bez śniegu to jednak nie to samo. Nie mogę znaleźć jednego sznura, takiego z girlandą świerkową. Może jutro em przypomni sobie w piwnicy, gdzie to skitrał. A jak nie, to i tak mam jeszcze inne opcje

Wykazałam się przy wieszaniu lampek wyjątkową dbałością o wygląd. Najpierw je wstępnie rozwiesiłam, podłączyłam i zaczęłam poprawiać. W efekcie wieszałam od nowa praktycznie na każdej kulce. A na nóżkę tej skrajnej lewej nawinęłam przewód, żeby go zamaskować.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:47, 15 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
tulucy napisał(a)
Ja nasion chyba nie będę kupować. Chyba że skuszę się na kosmosy.

Za to zamówiłam na wiosnę kolejne byliny (dzwonek kropkowany, jeżówka lemon drop, parę irysów, parę funkii, języczka o śmiesznie karbowanych i strzępiastych liściach, trochę żurawek, dwie odmiany szałwii omszonej, zawilce jesienne, kilka paproci, zatrwian szerokolistny, brunnera o białych kwiatach i goździk kartuzek), parę trawek i 3 małe kuliste świerki.

Wcisnę to chyba jak zwykle sobie na głowę .


Na kosmosy i ja się skusiłam. Szkoda, że nie pisałaś wcześniej, za jednym zamachem bym Ci połowę wysłała. Niby żółte mają być ale ja zaklinam rzeczywistość i liczę na to, że będą kremowe
Do bylinowych zakupów też już się przymierzam... Chciałam skromnie, nie tak szeroką ławą, ale jak czytam o tych Twoich zakupach, to myślę, że nie ma co się ograniczać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:38, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Lucy, niezła jesteś Zostaw trochę miejsca na wysiewy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:40, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

zwracam uwagę, że za 2 tyg bedzie można zamawiać dalie


Gdzie tak wcześnie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 09:17, 16 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Gdzie tak wcześnie?

pan na fejsie i słynna holenderska farma ruszają w Nowy Rok, Czesi trochę później bo z początkiem lutego a mają odmiany, które najbardziej mnie interesują. Ja w czeskim sklepie dalii nie kupowałam, ciekawe czy jest na forum ktoś, kto u nich kupował coś poza nasionami.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies