Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:00, 05 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A te różowe kwiatki pojawiły się też po raz pierwszy, chociaż roślinka jest u mnie już od trzech lat i przez ten czas zdążyłam zapomnieć jak się nazywa Czy ktoś mi przypomni?



Od kilku tygodni zachwycam się niejednolicie wybarwionymi kwiatami róży Waltz Time. Wiosną były przenosiny na bardziej słoneczne stanowisko i teraz odwdzięcza się kolejnymi kwiatami. Piszą, że maksymalnie dorasta do 1 m, moja już go mocno przekroczyła, ale to nie nowina, że opisy sobie, a życie sobie



Zdjęcie nie oddaje w pełni ciemno bordowego odcienia tego liliowca - w rzeczywistości jest ciemniejszy, głęboki i aksamitny.



Nachyłek, drobinka, też cieszy - kupiłam, bo miał takie fajne pączki- kuleczki, ale kwiatki też są fajne

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:04, 05 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Lilak Meyera pomyślał, że to maj ...



Wiązówka różowa nadal zdobi



Kolejne floksy otwierają swoje kwiatki i pachną, pachną!

[img



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:08, 05 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Trawa skoszona, nowe roślinki posadzone



Herbatka wypita, borówki i pomidorki zebrane, pora na zasłużony odpoczynek



Coś czuję, że będę miała dziś kwiatowe sny, czego i Wam życzę
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
gosika67 23:10, 05 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Faktycznie lilak zabłądził w miesiącach, floksy mają ładne kolorki, masz niektóre niespotykane przeze mnie rośliny.
U mnie róże też zaczynają ponownie kwitnąć, te deszcze dały im czadu, teraz może wreszcie będzie słonecznie i pokażą swoje piękno.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 23:11, 05 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Co za roślinki sadziłaś?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Doranma 23:33, 05 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
gosika67 napisał(a)
Co za roślinki sadziłaś?


Ha! Dobre pytanie Sadziłam w pośpiechu i ani nie sfotografowałam, ani nie spisałam nazw, więc wszystkiego nie pamiętam, zamierzam to nadrobić następnym razem. Na pewno była wśród nich nowa róża o cudnym, mocnym zapachu, tawuła o nakrapianych listkach, kokorycz Blue Heron, brukentalia (wrzosowate), turzyca Ice Dance i kilka starców popielnych To taki mój comiesięczny rytuał - po pensji wizyta w sklepie ogrodniczym
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
gosika67 23:40, 05 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ja planuję w następnym tygodniu kupić parę jeżówek , ale jak zwykle będzie jeszcze coś innego, nigdy nie trzymam się planu. Pod koniec miesiąca rozejrzę się za wrzosami.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Doranma 00:01, 06 sie 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
gosika67 napisał(a)
Ja planuję w następnym tygodniu kupić parę jeżówek , ale jak zwykle będzie jeszcze coś innego, nigdy nie trzymam się planu. Pod koniec miesiąca rozejrzę się za wrzosami.


W sklepie ogrodniczym zachowuję się jak łowca - mam w głowie listę "chciejstw", których poszukuję często latami, ale jak spodoba mi się coś nietypowego, to też łapię
Życzę Ci udanych zakupów!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
gosika67 11:09, 06 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
To tak jak ja, pazerność nasza nie zna granic. W ub.r. gdy były targi ogrodnicze, to 3 razy jeździłam a pojechałam tylko po miniaturowe berberysy. Ot człowiek głupi i gdzie to sadzić? Zaczarowałaś mnie niektórymi roślinami i pewnie będę się za nimi rozglądać i jak zwykle "chciejstwo".
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 11:12, 06 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
A ta roslinka to nie krwiściąg? Tak trochę podobna
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies