Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

kasiek 15:47, 18 lip 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Przepiękna ta rudbekia - zimuje Ci? bo miałam podobna i nie przetrwała
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Doranma 13:22, 01 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dzień dobry ☺ Witam się pierwszy raz w nowym roku i nowym sezonie. Mam nadzieję że tym razem wystarczy mi wytrwałości i czasu do pamiętnikarskich zapisków oraz regularnego podtrzymywania kontaktów. Przynajmniej próbuję
A sezon zaczęłam w minioną sobotę. Co prawda żadnych prac ogrodowych nie wykonałam, bo warunków do tego nie było, ale przynajmniej zaczęłam od porządków w domku i komórce narzędziowej - też ważne ☺ Przy okazji szperania po kątach, odnalazłam torbę pełną nieposadzonych jesienią cebulek kwiatowych. Niestety, ubiegły sezon zamknął się niespodzianie przez cv. Jednak teraz mam ogromne nadzieje i optymizm związany z wiosną ☺☺☺
Póki co zdjęć żadnych nie mam, bo starałam się do minimum ograniczyć poruszanie się po działce. Chodzić normalnie się nie dało - po roztopach grunt przypomina miękkie masło, każdy krok to chlupnięcie wody i zapadnięcie się po kostki w błoto. Liczę więc na słońce i wiatr, by wysuszyły te nadmiary wilgoci. A na razie przymierzam się do wysiewów na domowym parapecie. Poszalałam w tym roku z zakupem nasionek warzyw, czekam właśnie na przesyłkę ☺
Pozdrawiam Was cieplutko i do następnego razu
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 18:22, 01 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Hej Dorotko! Z lata wskakujesz prosto w przedwiośnie Ale fajnie, że w ogóle jesteś.Jakieś plany na ten sezon, oprócz warzywniaczka jak mniemam?D
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Alija 18:43, 01 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Witam! Jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba twój bajkowy ogród. Masz mnóstwo pięknych, ciekawych bujnie rosnących roślin. Zachwyciłam się powojnikami, bo bardzo je lubię, a one mnie chyba mniej, bo niezbyt dobrze mi rosną. Ale ciągle próbuję.
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
marba 18:57, 01 mar 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witaj, Dorotko. Stęskniłam się za Twoim ogrodem.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 16:12, 04 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Hej Dorotko! Z lata wskakujesz prosto w przedwiośnie Ale fajnie, że w ogóle jesteś.Jakieś plany na ten sezon, oprócz warzywniaczka jak mniemam?D


Witaj, moja droga Tak, o tegorocznej jesieni i zimie chciałabym jak najszybciej zapomnieć. Ale przedwiośnie w tym tygodniu u nas bardzo chłodne, więc jakoś ogrodniczy bakcyl nie może się dobudzić i jeszcze nic nie posiałam w domu. A nasionek czeka mnóstwo ... Ale to nic, zrobi się cieplej, słoneczko wyjdzie, to i wena do pracy będzie
Rozczaruję Cię - na razie o żadnych zmianach nie myślę
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 16:13, 04 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Alija napisał(a)
Witam! Jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba twój bajkowy ogród. Masz mnóstwo pięknych, ciekawych bujnie rosnących roślin. Zachwyciłam się powojnikami, bo bardzo je lubię, a one mnie chyba mniej, bo niezbyt dobrze mi rosną. Ale ciągle próbuję.
Pozdrawiam!


Bardzo mi miło, że jesteś Mam nadzieję, że nie tylko ten jeden raz Zapraszam serdecznie A co do powojników, to one potrafią być kapryśne, więc nie rezygnuj, w końcu z jakimiś się polubicie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 16:14, 04 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)
Witaj, Dorotko. Stęskniłam się za Twoim ogrodem.


A ja stęskniłam się za Wami!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Anda 16:15, 04 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
U Ciebie nasionek mnóstwo czeka, a ja w tym roku tylko pomidory wysiewam. Wena mnie opuściła i klops
Wiosna u mnie się juz obudziła i to jest jakiś fajny promyk słońca z nadzieją na lepszą przyszłość.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Doranma 16:29, 04 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ale jeszcze chwileczka, jeszcze momencik i będzie się można delektować Może nie od razu sierpniowym bukietem ... Ale zapachami, lekkim wietrzykiem na twarzy, śpiewem ptaków, twarzą wolną od maseczki ... Póki więc nie mam czego pokazywać na bieżąco, to wstawię kilka fotek z czasu, gdy mnie tutaj nie było



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies