Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 09:53, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Ten krzew wygląda moim zdaniem bardzo ciekawie - wiosenne liście zrobiły się bordowe, a młode przyrosty są zieloniutkie




____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 09:58, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przetacznikowiec zaczyna Niestety po deszczach rozłożył się na boki - czy Wy go podwiązujecie jakoś u siebie?



Guzikowiec coraz większy, już pączkuje

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 10:13, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W tej wierzbie Iwa szpaki (chyba) założyły gniazdko - nie chciałam tam mocno zaglądać, by nie straszyć podczas wysiadywania jajeczek.



Doczekałam się zawiązków pierwszych pomidorków. Rok temu ok. 10 lipca zbierałam już dojrzałe owoce, teraz trzeba będzie na nie jeszcze poczekać, ale fajnie, że są



Sadźca wiosną próbowałam trochę ograniczyć, ale i tak jest kolos

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 10:17, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Ja z ławki raczej nie korzystam, ale powojnik to i owszem



Kolejny dziki zakątek, który czeka na ulepszenia



Mam nadzieję, że nie macie przesytu Jutro kolejna porcja zdjęć, bo mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje mi planów wyjazdowych
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 14:54, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Czekam na kolejne zdjęcia nie mam przesytu. Ja w tym roku bazuję na tym co stworzyłam przez lata. Zdrowia nie mam i sił brak. Za to komarów mamy zatrzęsienie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Anda 15:00, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Bujny i sielski ogrod To drzewko dwukolorowe to co to?
Dobrze, ze szpakom nie przeszkadzasz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Doranma 18:19, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anda napisał(a)
Bujny i sielski ogrod To drzewko dwukolorowe to co to?
Dobrze, ze szpakom nie przeszkadzasz


Dziękuję ☺ To czeremcha Schubert. Na razie się nie rozsiewa i mam nadzieję że tak już zostanie
Szpakom przeszkadam, straszę je, ale gdy są już dorosłe i stadnie obsiadają aronię - niech sobie lecą do lasu ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 18:21, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Czekam na kolejne zdjęcia nie mam przesytu. Ja w tym roku bazuję na tym co stworzyłam przez lata. Zdrowia nie mam i sił brak. Za to komarów mamy zatrzęsienie.


No właśnie, to jest przykre, że wraz z upływem czasu przybywa nam wiedzy, doświadczenia i chęci do pracy w ogrodzie, ale za to sił ubywa. Trzymaj się, Kochana, ufam że w drugiej połowie sezonu będziesz już silniejsza ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:39, 16 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sobota była mocno deszczowa - zaczęło padać chwilę po moim przyjeździe, a przestało w drodze powrotnej do domu. Spędziłam więc kilka swobodnych godzin ciesząc się domkiem i zbierając ociekające wodą porzeczki. Nie było wyjścia - ptaki robią czystkę na krzakach, więc od 2-3 lat jest to gonitwa, kto pierwszy, one czy ja. Ciekawe, że kiedyś pożywiały się jedynie borówkami amerykańskimi, teraz nie są już takie wybredne
Zdjęciową relację zacznę od nowej hortensji. Mocne opady przygięły ją jednak do ziemi, ale tak wygląda bardziej naturalnie, jakby już była "zadomowiona" na rabatce. Uważam, że to był świetny pomysł by ją w tym miejscu posadzić, jedna roślinka a robi bardzo dobrą robotę. Mimo, że cała reszta kącika nie ruszona i cieszy się dzikością, to już teraz z ogromną przyjemnością spoglądam na ten obrazek przy każdym wyjściu z ganku do ogródka




Dobrym pomysłem było zestawienie jej z języczką o bordowych ogonkach i spodach liści, które widać przy powiewach wiatru.



Przy okazji przypomniałam sobie, że mam też funkję o bordowych ogonkach, która jednak posadzona w cieniu, nie pokazuje bordowego kolorku. Może lepiej jej będzie w tym towarzystwie.
Ku pamięci zostawiam też zdjęcie lilii na mojej ulubionej rabacie. Posadziłam ich tutaj chyba 12 w ubiegłych latach, do tego roku dotrwała właściwie ona jedna, ale za to dorodna - doliczyłam się 19 pąków, co jak na moje nieliliowe warunki uważam za bardzo dobry wynik


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:42, 16 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Zostawię jeszcze trochę portretów innych ociekających deszczem roślin, bo widoczków przy tej pogodzie nie udało mi się zrobić.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies