Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 13:07, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W sobotę siedząc na huśtawce analizowałam widok jaki mam z ganku na ogródek - wciąż nieciekawy i wciąż brak decyzji, co z nim zrobić. Ale pomyślałam, że od czegoś trzeba zacząć, bo tak dłużej być nie może. A pierwszą rzeczą, którą warto będzie zrobić, to zmienić nieco kształt rabaty z parzydłami pod jabłonką, tak, aby okopać też pień drzewa i je trochę dokarmić. Co do roślin na to miejsce, to nie byłam zdecydowana. Pomyślałam o moich ulubionych hortensjach drzewiastych Annabelle. I na rozmyślaniach jak zwykle się skończyło.
Niespodziany zakup sprawił, że jednak od myślenia przeszłam do czynu i pierwszy kawałeczek wczoraj przekopałam, oczyściłam, wysypałam dwa worki ziemi, bo był dołek, oborniczek w nóżki (jabłonka też się pewnie z niego ucieszy). Odkryłam niestety, że pod korą drzewa jest mrowisko Kolejne, którego trzeba się będzie pozbyć. Pomyślałam, że różowa Annabelka będzie tutaj miała dobrze, bo ona podobno woli pH obojętne, tak jak i jabłonie. I światło rozproszone. Kopania będzie oczywiście ciąg dalszy. Przy pergoli ma być posadzona róża, jeszcze nie wiem która, bo mam chęć na kilka. Zastanawiam się co dodać do towarzystwa. Rabatka wymaga dużej rewolucji, ale nie zrobię jej teraz w środku lata
Efekty wczorajszej działalności:



Ta różowa odmiana ma sztywniejsze liście, niż biała i łodygi też nie są tak wiotkie, pomimo dużych kwiatów trzymają się prosto. Na początku nie byłam do niej przekonana, ale po zeszłorocznej wystawie Zieleń to życie znalazła się na liście chciejstw - zrealizowane, odhaczone
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 13:19, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Powietrze było wczoraj bardziej wrześniowe niż lipcowe, przebłyski słońca nieliczne, ale pracowało się bardzo dobrze, moje kalkulacje okazały się słuszne i komary dawały żyć Skończyłam więc koszenie przerośniętej łąki, posadziłam moje wymarzone brzozy Doorenbos i zrobiłam mnóstwo zdjęć Dzień uważam za bardzo udany!

Brzózki czekały od kilku tygodni na balkonie - takie maluszki



Przeznaczyłam im miejsce na tyłach ogrodu, na zakończenie osi widokowej biegnącej od furtki. To widok z ganku - te dwie tyczki, to miejsce, gdzie je "wcisnęłam" w rabatę. Siłą rzeczy tutaj też trzeba będzie zrobić rewolucję, ale to za jakiś czas. Na razie są niższe, niż otaczające peonie i lilak Meyera



Tutaj też jeszcze można się dopatrzeć gdzie są tyczki na wprost



Mam nadzieję, że stojąc przy furtce będzie można za kilka lat podziwiać lśniące bielą pnie o każdej porze roku, a jesienią pojawi się nad nimi złocista chmurka liści na zakończeniu osi
Posadziłam w odległości 60 cm od siebie - czy to dobrze?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 13:22, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
I jeszcze trochę wczorajszych widoczków.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 13:27, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


A pod brzozami kiedyś stanie ławeczka, z której będę patrzyła na to ...


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Waclaw 16:31, 08 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Doranma napisał(a)
Wczoraj miałam cudowny dzień, bo niespodzianie spędzony na działce W poniedziałek przejrzałam prognozy na ten tydzień i wyszło mi, że będzie ochłodzenie, trochę wiatru ... pomyślałam od razu o komarach, że jak będzie wiało, to im się nie będzie tak bardzo chciało latać, a jak będzie chłodniej, to będę się mogła grubiej ubrać i będą miały utrudniony dostęp, poza tym jak chłodniej, to więcej sił by pracować ... no i szybciutko wysłałam wniosek o wolne
Planowałam, że tym razem tylko pielenie, żeby się nie rozpraszać innymi zajęciami. No i że fasolom dam tyczki i podwiążę ogórki ... wiecie jak to jest, jak lista zadań ogrodowych potrafi się szybciutko zapełniać ...
W drodze na działkę wstąpiłam więc do ogrodniczego po tyczki, żeby móc pierwszy punkt z listy zrealizować. Tylko po tyczki zaznaczam! Wyszłam z hortensją Sweet Annabelle w objęciach Bo jak już znalazłam tyczki w sklepie, to pomyślałam, że nie spieszy mi się aż tak bardzo, więc rzucę okiem na roślinki ... Nawet nie musiałam chodzić po placu z roślinami, od progu dojrzałam ją i w tym momencie pojawiła się też wizja, gdzie ją posadzę, więc nawet ceny nie sprawdziłam, tylko złapałam donicę w wolną rękę i tym razem już szybciutko pognałam do kasy, przymykając nieco oczy, by mi przypadkiem nic innego w głowie nie zawróciło


Piękny opis przypadków ogrodniczych
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Doranma 20:49, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Waclaw napisał(a)

Piękny opis przypadków ogrodniczych


Cieszę się, że się podobało ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 21:35, 08 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Widzę, że szykują się zmiany, a to dobrze rokuje. Ja też ciągle coś wycinam, za dużo tego wszystkiego narosło. Hortensja bardzo ładna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Doranma 22:55, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Widzę, że szykują się zmiany, a to dobrze rokuje. Ja też ciągle coś wycinam, za dużo tego wszystkiego narosło. Hortensja bardzo ładna.

Nie rośnie- źle, rośnie- źle... I ta ciągła chęć poprawiania, zamiast cieszyć się tym co jest ☺ Ale chyba inny typ ogrodnika nie istnieje ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
KasiaBawaria 07:21, 09 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Doranma napisał(a)
zie ją posadzę, więc nawet ceny nie sprawdziłam, tylko złapałam donicę w wolną rękę i tym razem już szybciutko pognałam do kasy, przymykając nieco oczy, by mi przypadkiem nic innego w głowie nie zawróciło



Skad ja to znam u mnie tez nowa w tym roku- posadzilam swoja obok bialej
____________________
Zapraszam na kawe
Gosialuk 19:51, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Śliczne widoki w jedną i drugą stronę.
Spontaniczne zakupy. Skąd ja to znam?
A zmiany w ogrodzie, to nasze życie przecież. Całą zimę myślimy co by tu, a potem jeszcze z pięć razy nam się zmienia. I dobrze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies