Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 19:43, 27 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
ania1110d napisał(a)
Mi tam osobiście biały kamyczek bardzo się podoba...no ale każdy ma tam swoje upodobania a rabata fajna żurawki w każdym kolorze są piękne


Mi Aniu też biały kamyk się podoba, u Ciebie do płotku pasuje cudnie. U mnie coś go nie widzę, bo wszystko wokół szare i rabata aż razi po oczach.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 21:54, 27 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Sam biały kamyczek może drażnić, miałam podobne odczucia u siebie, zdecydowanie lepiej wygląda rzeczny żwirek.

Może więcej traw Iwonko...Krakus zaproponował stipę..próbowałaś wysiać?
Proponuję poznać śmiałka darniowego, rozplenice, trzcinniki, seslerie, proso,miłkę okazałą, molinię....itd.

Hakone i kostrzewy lubią sucho i przepuszczalnie, u mnie też słabo w glinie rosną.
Żurawki masz cudne, rabata forumowa, w ulubionych kolorach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ania1110d 21:58, 27 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Iwonka napisał(a)


Mi Aniu też biały kamyk się podoba, u Ciebie do płotku pasuje cudnie. U mnie coś go nie widzę, bo wszystko wokół szare i rabata aż razi po oczach.


U mnie to szary większy i drobny biały więc i ten i ten jest spoko
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
MartaKozak 20:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pieknie u Ciebie, te wrzosy sa urzekajace Bardzo mi sie podoba ta rabata z bialymi 'skarpetkami'.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
AngelikaX 10:26, 30 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonko może do brzóz jak masz tam mało słońca hosty? Nie wiem czy lubisz?

https://pl.pinterest.com/pin/88735055134731999/


Nie wiem ile masz tam miejsca (wydaje się mało)- juki osobiście bym eksmitowała z tej rabaty

Jeśli chcesz iść w elegancki look rabaty to oczywiście kulki i trawki do zmiękczenia polecam

ps. Białego kamienia też nie lubię wg mnie jest sztuczny (oczywiście nie neguję jak ktoś lubi - gusta są różne ) też bym wymieniła wiosną (będzie czyściutka świeżynka) teraz na zimę to darowałabym sobie


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
admete 12:57, 30 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iwonka napisał(a)
Kochani doradźcie co posadzić pod tymi brzozami... Czy te jukki pasują? Dumam i dumam i nic nie mogę wymyślić. Taki mały skrawek a tyle dylematów


A widziałaś u mnie na zdjęciach z ogrodu Marty stipę pod brzozami?
może jakieś trawy? rozplenicę hameln? albo własnie stipę ja kocham ten zakątek u Marty chyba najbardziej mi się podoba z jej ogrodu

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 13:06, 30 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iwonka napisał(a)
Dobrze, że jestem bardzo wysoka i nie mam problemów z wagą. Latem to nawet niedowaga po tych moich zamiłowanich do łopaty


hahahahahaha
ja może nie wysoka
ale mam to samo z wagą i zamiłowaniem do łopaty
po moich ostatnich wykopaliskach na skali pojawiło się 52,5 - nie pamiętam takiej wagi u siebie

a tak w ogóle witam się u Pani w wątku


ps piękne brzozy kupiłaś
ja mam kupić 2 w miejsce po padniętych wiśniach......
ale nie mam już kaski i chyba kupię mniejsze okazy a u niech pnie nie są jeszcze takie cudne białe .będe musiała poczekac
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Iwonka 10:09, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Agania napisał(a)
Sam biały kamyczek może drażnić, miałam podobne odczucia u siebie, zdecydowanie lepiej wygląda rzeczny żwirek.

Może więcej traw Iwonko...Krakus zaproponował stipę..próbowałaś wysiać?
Proponuję poznać śmiałka darniowego, rozplenice, trzcinniki, seslerie, proso,miłkę okazałą, molinię....itd.

Hakone i kostrzewy lubią sucho i przepuszczalnie, u mnie też słabo w glinie rosną.
Żurawki masz cudne, rabata forumowa, w ulubionych kolorach


Dziękuję Ci za podpowiedzi Miłka niesamowicie kwitnie, nie znałam tej trawy. Do zeszłego roku z traw miałam tylko miskanata cukrowego i zebrinusa. Inne, które dosadziłam niesamowicie, ozdabiają rabaty, wszystko nabiera lekkości. Tak jak radzicie, postawię na stipy pod brzozami. W pobliżu spróbuję znaleźć miejsce na derenie Ivory halo, które doradziła mi wiunia i kule bukszpanowe, z polecenia Angeli.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:11, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
MartaKozak napisał(a)
Pieknie u Ciebie, te wrzosy sa urzekajace Bardzo mi sie podoba ta rabata z bialymi 'skarpetkami'.


Mnie też białe "skarpety" urzekają
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:18, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
AngelikaX napisał(a)
Iwonko może do brzóz jak masz tam mało słońca hosty? Nie wiem czy lubisz?

https://pl.pinterest.com/pin/88735055134731999/


Nie wiem ile masz tam miejsca (wydaje się mało)- juki osobiście bym eksmitowała z tej rabaty

Jeśli chcesz iść w elegancki look rabaty to oczywiście kulki i trawki do zmiękczenia polecam

ps. Białego kamienia też nie lubię wg mnie jest sztuczny (oczywiście nie neguję jak ktoś lubi - gusta są różne ) też bym wymieniła wiosną (będzie czyściutka świeżynka) teraz na zimę to darowałabym sobie




Hosty byłyby świetnym pomysłem ze względu na warunki, ale mam ich dużo gdzie indziej i dobija mnie walka ze ślimakami. Mimo zaberzpieczenia liście są wygryzione, co mnie niesamowicie denerwuje. Posadzę tak jak radzisz kulki i trawy (stipę). Elegancki look z domieszką naturalności to jest to, co najbardziej lubię w ogrodzie Po remoncie zainwestuję w kamień, ale coś czuję, że to będą długie dywagacje jaki wybrać, żeby fajnie spoił wszystkie rabaty.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies