Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 20:07, 19 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BKosimkArt napisał(a)
Iwonko przepiękne magnolie, u mnie mrozek trochę je trącił niestety, nawet Susan oberwała... ona też pachnie ładnie, kurcze gwiaździsta jest taka podobna do Stellaty, ale ona nie pachnie jakoś mocno. Szkoda.

Basiu moja Alexandrina też oberwała, ale na szczęście dużo kwiatów miała jeszcze w pąkach i te teraz tak zdobią. Pobiegłam powąchać moją Susan - malutki krzew jeszcze i faktycznie pięknie pachnie. Inaczej niż gwiaździsta, tak bardziej kwaskowato, ale pachnie Moja gwiaździsta, ta biała pachnie obłędnie. W stylu gardenii, mega intensywnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 20:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)
Przy swojej gwiaździstej postawiłam krzesełko w celach aromaterapii i ... robienia zdjęć
Gwiaździsta pachnie obłędnie, Alexandrina prawie wcale.
Już sama nie wiem, czy na pierwszym miejscu są u mnie magnolie czy derenie kousa Może lepiej przypisać kwiecień magnoliom a maj dereniom

Tak Iwonko też się z tym zgadzam
A jak Twoje derenie masz już jakieś posadzone?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 20:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Pierwiosnki to u mnie podstawa wiosny dają radę w glinie, na pewno u Ciebie będą cieszyły.
Oj to super, że glina im nie straszna. Bardzo brakuje mi akcentów wiosny w ogrodzie, byłoby genialnie, gdyby się namnażały
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 20:10, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)
Przy swojej gwiaździstej postawiłam krzesełko w celach aromaterapii i ... robienia zdjęć
Gwiaździsta pachnie obłędnie, Alexandrina prawie wcale.
Już sama nie wiem, czy na pierwszym miejscu są u mnie magnolie czy derenie kousa Może lepiej przypisać kwiecień magnoliom a maj dereniom

Tak Iwonko też się z tym zgadzam
A jak Twoje derenie masz już jakieś posadzone... nie myślę ty Ivory halo?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:10, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)
Przy swojej gwiaździstej postawiłam krzesełko w celach aromaterapii i ... robienia zdjęć
Gwiaździsta pachnie obłędnie, Alexandrina prawie wcale.
Już sama nie wiem, czy na pierwszym miejscu są u mnie magnolie czy derenie kousa Może lepiej przypisać kwiecień magnoliom a maj dereniom

Tak Iwonko też się z tym zgadzam
A jak Twoje derenie masz już jakieś posadzone... nie myślę ty Ivory halo?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 20:17, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Magnolie śliczne, ja sobie bez nich ogrodu nie wyobrażam, moje większość jeszcze maluchy, ale wszystkich mam posadzone 13 sztJak będą rosły to kiedyś będzie obłęd w oczach wiosnąNamawiam na kolejne byłam raz we Włoszech w momencie kwitnienia magnolii tam były wielkości naszych starych dębów, to był widok nie do zapomnienia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 20:18, 19 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Szał magnoliowy i piękna Ty
Twoje łzy brzózki uratują
Podziwiam

Mam magnoliowe afro na głowie Cudne są!!! 3 kwietnia mamy rocznicę ślubu, tradycją stało się chodzenie na Wawel i podziwianie tych pięknych drzew.
Mówisz, że łzy dadzą radę Oby kochana


Agania napisał(a)

Tak Iwonko też się z tym zgadzam
A jak Twoje derenie masz już jakieś posadzone... nie myślę ty Ivory halo?
Kousy cudnie przetrwały od zeszłego lata, zapączkowane mocno. Mam 3 sztuki: Milky way, Weisse fontaine i Schmetterling. Twój kwiecisty mnie kusi A IH posadzone ostatecznie przy magnolii, biegałam z nimi cały zeszły sezon, ale w końcu się udało z głową posadzić

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:21, 19 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Magnolie śliczne, ja sobie bez nich ogrodu nie wyobrażam, moje większość jeszcze maluchy, ale wszystkich mam posadzone 13 sztJak będą rosły to kiedyś będzie obłęd w oczach wiosnąNamawiam na kolejne byłam raz we Włoszech w momencie kwitnienia magnolii tam były wielkości naszych starych dębów, to był widok nie do zapomnienia

Rany 13 sztuk, ale czaaad Będziemy do Szamragdowej jeździć na powitanie wiosny Mnie kusi jeszcze Lennei Alba, Piruette i Leonard Messel. Mam troche miejsca przez te remonty. Tradycyjnie biel i róż A jak twoja z Krzywaczki? Zapączkowana?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 20:27, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Sunsation ma trzy paczuszki, a Siebolda na razie nie, ale to maluszek jest więc nie spodziewałam sięJa namawiam na Betty cudnie cytrynami intensywnie pachnie i powtarza kwitnienie w lecie, podobnie jak Ann, ale i one są do siebie podobne też Nigra jest śliczna, i ciut później kwitnie( choć w tym roku prawie już)ale u mnie łapie na liściach mączniaka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 21:19, 19 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20543
Piękne magnolie i ich właścicielka uwielbiam te drzewa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies