Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

eVka 12:42, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Śliczna Amonogawa, u mnie teraz króluję niepodzielnie wiśnia Royal Burgundy, cuuuudo. Musze obfocić.
____________________
Iwonka 12:47, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
effka napisał(a)

Iwonko, ta krakowska magnolia powala ale... nie wiem czy nie piękniejsza dziewczyna przed nią

Powiem Ci, że przymroziło -6 w marcu jakos w połowie a wdzień było bardzo ciepło, nawet do 15 stopni i ja nie wiem czy te pąki kwiatowe zmarzły czy się ugotowały pod ta włókniną. Jak je dotknęłam po odkryciu były suche jak pieprz i rozcierały się na pył...
Nie przyjmuj się Doorenbosami, odrosną, to w końcu brzozy!


W takim otoczeniu jak magnolie na królewskim Wawelu każdy nabiera blasku
Ten rok jest bardzo dziwny i nie wykluczone, że mogły się ugotować. Od mrozu mam wrażenie, że kwiaty bardziej gniją a nie kruszą się w pył.
Czekam na deszcz. Rano pięknie zaświeciło słoneczko, teraz wiatr zbiera czarne chmury...
Widok o poranku. Bez rozbierania na czynniki pierwsze nawet go lubię
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:00, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
effka napisał(a)
Śliczna Amonogawa, u mnie teraz króluję niepodzielnie wiśnia Royal Burgundy, cuuuudo. Musze obfocić.


Moja amanogawa posadzona w rogu działki, totalnie bez sensu. Za to sąsiedzi mają ładny widok
Ale i tak ją uwielbiam, jest coraz wyższa i z okna kuchennego mogę już zerkać w jej stronę Pogoda była tak ładna, że siedziałam sobie przy niej na krzesełku i podziwiałam. Nie dziwię się Japończykom, że tak ukochali to ulotne piękno swoich sakur. Ja też miałam swoje maleńkie hanami




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
MartaCho 13:06, 25 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2212
Przepiękna! Tak gęsto ukwiecona! Nie dziwię się, że możesz siedzieć i podziwiać. Wspaniały relaks...
Był deszcz u Ciebie? U nas tylko raz zagrzmiało, trochę pokropiło i po deszczu.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
kasiek 13:07, 25 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Rany jaka piękna ta wiśnia! Masz fotki w innych okresach jak wygląda?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 13:31, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
MartaCho napisał(a)
Przepiękna! Tak gęsto ukwiecona! Nie dziwię się, że możesz siedzieć i podziwiać. Wspaniały relaks...
Był deszcz u Ciebie? U nas tylko raz zagrzmiało, trochę pokropiło i po deszczu.

Deszczu nie było Zachmurzyło się, mocno powiało, ledwie kilka kropel spadło i teraz znów słońce świeci.



Amanogawa kwiecia ma w tym roku morze. Każda gałąź oblepiona. Pszczołami też, cały rój w ten upalny dzień tam latał Poezja dla uszu. I ten zapach....

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:38, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
kasiek napisał(a)
Rany jaka piękna ta wiśnia! Masz fotki w innych okresach jak wygląda?


Co roku ładnie kwitnie, ale w tym przeszła samą siebie
Poszukam wieczorem zdjęć spoza sezonu. Ale nie obiecuję, że coś ciekawego znajdę. Ona mi rośnie w rogu ogrodu. Teraz jak jedziesz do nas pod górkę to tylko ją widać Potem stapia się z resztą roślin.
Jako soliter byłaby cudna.
Niestety w sezonie łapie jakąś chorobę i liście się zwijają. Ale nie jakoś bardzo, niczym nie pryskałam.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:41, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Kopiuję od dziewczyn ku pamięci Genialna instrukcja sadzenia rododendronów


UrsaMaior napisał(a)
Z nimi później cyrk był, bo widać było, że coś im dolega, ale w sumie dobrze się stało, bo dzięki temu cały dzień z Toszką spędziłam Przyjechała do mnie na reanimację i szkolenie z sadzenia hahaha. Jaka to jest aparatka, naprawdę... Toszka już to pisała, ale w skrócie powtórzę.
Przed posadzeniem moczysz (najlepiej w deszczówce), potem rozdzierasz bryłę bez litości, cały filc wylatuje, torf wylatuje, korzonki muszą być możliwe do rozłożenia w docelowym miejscu na płasko, jak naleśnik. Przygotowujesz sobie stanowisko, nie kopiesz głęboko tylko rozlegle. Ciężko utrzymać odpowiednie ph, dlatego najlepiej jest sadzić w grupach, nie pojedynczo. U mnie nie było dołków pod każdy rh, tylko cały ten fragment został przekopany. Przekopujesz go z końskim g..., igliwiem, kwaśną próchnicą, siarką... Aaa czekaj, znalazłam opis toszkowy, proszę:

"Jeśli jest wysokie ph (od 7,5 wzwyż) to trzeba cały dołek przygotować od podstaw. Czyli ująć ponad połowę ziemi. Dać siarki granulowanej, przekopać głęboko. Potem zbieramy ściółkę (nie torf! bo ten po roku już nie będzie kwaśny, a są problemy kiedy przesuszymy, np.zimą). Mniej więcej w równych proporcjach potrzeba igliwia, suchych liści, najlepiej dębowych (bez bukowych bo te są mocno zasadowe!), przekompostowany obornik koński, przekompostowana kora, kompost, mączka bazaltowa w sporej ilości, hemoglobina (na start 3-4 łyżki) i do tego trochę siarki. Dokładnie przemieszane i zmieszane z ziemią z dołka. Dobrze jest dodać worek, dwa ściółki z lasu iglastego, ew.dębowego, która zawiera mikoryzę. To jako szczepionka."

Jak już faceci nam przekopali i przemieszali z dobrociami cały ten obszar, zrobiłyśmy docelowe zagłębienia na rodki, do nich jeszcze sypnęłyśmy kwaśnej próchnicy i posadziłyśmy rośliny. Od tej pory rosną, mają się świetnie, nic przy nich nie robię. Aaa sypnęłam chyba raz hemoglobiny - pylista, sypać ostrożnie, żeby się nie uświnić!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
UrsaMaior 15:12, 25 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8339
Przylazłam popatrzeć co u Ciebie i Amanogawa mnie zabiła. Ile ona ma lat? Kurka, chyba muszę zadbać o swoje bardziej.
____________________
ogród pod lasem
beata1974 15:24, 25 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Cudna !!! Moje też właśnie zaczęły kwitnąć, a pszczół i całego skrzydlatego ludu na nich mnóstwo

Iwonka napisał(a)


Co roku ładnie kwitnie, ale w tym przeszła samą siebie
Poszukam wieczorem zdjęć spoza sezonu. Ale nie obiecuję, że coś ciekawego znajdę. Ona mi rośnie w rogu ogrodu. Teraz jak jedziesz do nas pod górkę to tylko ją widać Potem stapia się z resztą roślin.
Jako soliter byłaby cudna.
Niestety w sezonie łapie jakąś chorobę i liście się zwijają. Ale nie jakoś bardzo, niczym nie pryskałam.

____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies