Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

MartaCho 08:20, 20 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2212
Iwonka napisał(a)


Info glediczjowe już poszło I jaka decyzja?
Magnolie rzeczywiście mam już dorodne, ale ich miejscówki tragiczne. Dlatego marzę o jeszcze dwóch, ale posadzonych nieco mądrzej
Alexandrinę podziwiają sąsiedzi, ja niestety muszę daleko wychylać głowę


Patrząc na zdjęcia, które wrzuciłaś to teraz kuszą magnolie
Twoje podsumowanie glediczji było bardzo pomocne. Faktycznie duże drzewko rośnie, ale bardzo mi się podoba i myślę, że będzie tam pasować...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 09:50, 20 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
Moja nowa i jedyna jak dotąd magnolka, sadzona w tym roku biała Wada's Memory, już całkiem zbrązowała... Te nocne przymrozki były bezlitosne. Teraz rozglądam się za jeszcze jedną, tylko taką późniejszą odmianą, najchętniej ciemnoróżową, niedużą. Może będzie dłużej cieszyć kwiatami.

Twoje drzewa magnoliowe cudne .
A z glediczji zrezygnowałam. Wyszło mi, że nie mam jej gdzie posadzić. Docelowo przecież to spore drzewo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 13:51, 20 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O matko no to chcę ją mieć i też móc wąchać
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Urszulla 19:19, 20 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Iwonka napisał(a)
Oj to super, że glina im nie straszna. Bardzo brakuje mi akcentów wiosny w ogrodzie, byłoby genialnie, gdyby się namnażały

Raczej po kwitnieniu musisz dzielić, przez lato do jesieni przyrosną i wiosną będą cieszyć kwieciem. Tylko te dzikie żółte zanikają po kwitnieniu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 23:03, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
sylwia_slomczewska napisał(a)
Sunsation ma trzy paczuszki, a Siebolda na razie nie, ale to maluszek jest więc nie spodziewałam sięJa namawiam na Betty cudnie cytrynami intensywnie pachnie i powtarza kwitnienie w lecie, podobnie jak Ann, ale i one są do siebie podobne też Nigra jest śliczna, i ciut później kwitnie( choć w tym roku prawie już)ale u mnie łapie na liściach mączniaka
Siebolda ma kwiaty jak hibiskus, bardzo oryginalne. Trzy paczuszki Sunsation już dadzą ci namiastkę przyszłego piękna
Ann i Betty - nie kuś , śliczne są Na szczęście mam nieco miejsca i duuużo czasu na przemyślenia
Tymczasem zachwycam się tym co mam, a kwitną w tym roku obłędnie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
MartaCho 23:06, 24 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2212
Piękne te magnolie! Dają popis w tym roku. Muszę też jakąś mieć- dobrze poczytać u Was, które są sprawdzone i niezawodne
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Iwonka 23:06, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne magnolie i ich właścicielka uwielbiam te drzewa
Magnolie piękniejsze Co roku maja szansę na nowy czar Właścicielka już nie
Rozczuliła mnie ta magnoliowa parka, niezłe przytulasy

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 23:10, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Cudne

A u mnie w ogrodzie objawiła się werticilioza Zabiera mi Judaszowca w podwórku. Magnolie mam daleko od niego, ale one też wrażliwe i wszystkie klony i wiele innych zagrożone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 23:17, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
MartaCho napisał(a)
Patrząc na zdjęcia, które wrzuciłaś to teraz kuszą magnolie
Twoje podsumowanie glediczji było bardzo pomocne. Faktycznie duże drzewko rośnie, ale bardzo mi się podoba i myślę, że będzie tam pasować...
Martusia z doświadczenia wiem, że jak coś kusi i to przez dłuższy czas to warto zaszaleć Jak mawiała Scarlet O'Hara o problemach pomyślę "jutro"

MartaCho napisał(a)
Piękne te magnolie! Dają popis w tym roku. Muszę też jakąś mieć- dobrze poczytać u Was, które są sprawdzone i niezawodne
Magnolie mają w tym roku przepiękną pogodę. Pecha miały te wcześniejsze z powodu przymrozków. Moje jakoś się uchowały. Deszcz ich nie zniszczył, słoneczko jest, noce chłodne - dzięki temu trzeci tydzień czarują.
Biegam po wątkach i zbieram info o odmianach. Już mi się w głowi kręci od tych chciejstw
Na dobranoc zostawiam moją dla ciebie



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:25, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
mrokasia napisał(a)
Moja nowa i jedyna jak dotąd magnolka, sadzona w tym roku biała Wada's Memory, już całkiem zbrązowała... Te nocne przymrozki były bezlitosne. Teraz rozglądam się za jeszcze jedną, tylko taką późniejszą odmianą, najchętniej ciemnoróżową, niedużą. Może będzie dłużej cieszyć kwiatami.

Twoje drzewa magnoliowe cudne .
A z glediczji zrezygnowałam. Wyszło mi, że nie mam jej gdzie posadzić. Docelowo przecież to spore drzewo.

Wadas Memory podobna do mojej Stellaty, śliczna na zdjęciach w necie.
Magnolie to loteria z kwitnieniem, ale mają też piękny pokrój i liście, więc warto ryzykować
Też czytam Kasiu o różnych odmianach, wiem, że Nigra jest ciemna, ale nie wiem jak z rozmiarem.
Wybrałaś piękne Kanzany, mój sąsiad chyba ma, kwitnie teraz obłędnie. Muszę jutro sfocić to zobaczysz
Tymczasem jeszcze moje kusicielki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies