Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Urszulla 17:32, 25 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Iwonka napisał(a)


To grujecznik szczepiony, prawda? Ile ma lat? Mój młodziak i jest widoczny dopiero jak się przebarwił.

Oglądam fotki które wstawiłaś. Ogrom pracy, kanciki od brzytwy robione. Widać że nie masz chwastów, po prostu ideał wszystko mi się podoba wow
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
gosika67 18:05, 25 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Klony i trawy teraz pierwsze skrzypce, pięknie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Magleska 20:06, 25 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Iwonka przepiękny jesienny ogród
zachwycam się
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 07:04, 26 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Iwonko jest przepięknie ja sobie tego Garneta kupiłam bo bardzo mi u Ciebie się spodobał, dostał miejscówkę też przy oczku ogród nabrał lekkości, cudne zakątki ci wyszły, ta ławeczka rewelacyjna i miejscówkę ma bardzo dobrą do podziwiania widoczków jest moc, buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Iwonka 08:16, 01 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Iwonko jesień u Ciebie zjawiskowa Cebule dadzą na wiosnę efekt woowBuziaki

Dziękuję Małgosiu za miłe słowa Twój ogród jest dla mnie motywacją, aby "pójść na całość " Jestem coraz odważniejsza i gotowa na większe zmiany. Zostawię tylko to, co mnie cieszy.

O większej ilości cebul pomyślę, gdy skończę przeróbki. Na razie sadzę skromniutko, tak aby wiosną co nieco cieszyło.

Na razie radość ogromna z dereni kousa. Uwielbiam te krzewy o każdej porze roku. Zobacz, jak cudnie się przebarwiają
Na wiosnę szukam też miłorzębu, ale już nie w formie krzewu na pniu tylko drzewa. Mam miejsce na taki okaz, a gdziekolwiek nie widzę jestem nim zachwycona. Nie choruje, długo trzyma liście, przebarwia się fantastycznie. Moja ponad 10 letnia żaróweczka w tle już tyle lat cieszy oko. Szkoda tylko, że tak blisko okien posadziłam...



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:16, 01 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Urszulla napisał(a)


To grujecznik szczepiony, prawda? Ile ma lat? Mój młodziak i jest widoczny dopiero jak się przebarwił.

Oglądam fotki które wstawiłaś. Ogrom pracy, kanciki od brzytwy robione. Widać że nie masz chwastów, po prostu ideał wszystko mi się podoba wow


Znalazłam zdjęcia tego grujecznika z 2008 roku. Jest szczepiony na pniu, rośnie powoli. Nie wiem, czy to wina cienia, czy ciasnoty wokół. Czy po prostu on tak wolno rośnie.
Liście nie pachną Ale ładnie się fotografują
Po miłorzębie to kolejne drzewo, które chcę wiosną zakupić.



I jeszcze fotka ku przestrodze!
Znajdź grujecznika na załączonym obrazku:



Podpowiadam: za hortensjami, pod żółtym klonem, te kilka łysych już patyczków to grujecznik właśnie.
A klon, bordowy buk, żółta tuja stożek, jodła po prawej były cięte nie zliczę ile razy.
Postraszyłam troszkę, prawda


Co do chwastów to uwierz mi Ula, że mam ich mnóstwo, ale metoda Anglików sprawdza się idealnie Te leniuszki chyba po to wymyśliły kanciki, aby sprawiać wrażenie porządku a odwracać uwagę od bałaganu wewnątrz
Jak dla mnie metoda idealna. Zrób kancik i nie plew, a będziesz zadowolona
O ile lubisz robić kanciki Ja uwielbiam i robię to mega ekspresowo, łopatą sztychówką.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:16, 01 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
gosika67 napisał(a)
Klony i trawy teraz pierwsze skrzypce, pięknie.


Klony to melodia, która niestety już się kończy. Szczęśliwie trawy grają nieco dłużej




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:16, 01 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Magleska napisał(a)
Iwonka przepiękny jesienny ogród
zachwycam się


Ulotne chwile, ale cieszą bardzo Buziaki Kochana




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:17, 01 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Monia81 napisał(a)
Iwonko jest przepięknie ja sobie tego Garneta kupiłam bo bardzo mi u Ciebie się spodobał, dostał miejscówkę też przy oczku ogród nabrał lekkości, cudne zakątki ci wyszły, ta ławeczka rewelacyjna i miejscówkę ma bardzo dobrą do podziwiania widoczków jest moc, buziaki


Jesień jest piękna, ale chyba wolę wiosnę, jakoś weselej jest i na dłużej...
Garneta też uwielbiam, tylko potrzebuje dużo miejsca wszerz. Powoli wycinam kosodrzewiny obok. Co rok po kawałeczku
Przy oczku będzie i u ciebie gwiazdorzył. Taka miejscówka pasuje mu chyba najbardziej
Buziaczki dla Was, zdrówka kochani!





____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 08:47, 01 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Iwonka napisał(a)

Dziękuję Małgosiu za miłe słowa Twój ogród jest dla mnie motywacją, aby "pójść na całość " Jestem coraz odważniejsza i gotowa na większe zmiany. Zostawię tylko to, co mnie cieszy.

O większej ilości cebul pomyślę, gdy skończę przeróbki. Na razie sadzę skromniutko, tak aby wiosną co nieco cieszyło.

Na razie radość ogromna z dereni kousa. Uwielbiam te krzewy o każdej porze roku. Zobacz, jak cudnie się przebarwiają
Na wiosnę szukam też miłorzębu, ale już nie w formie krzewu na pniu tylko drzewa. Mam miejsce na taki okaz, a gdziekolwiek nie widzę jestem nim zachwycona. Nie choruje, długo trzyma liście, przebarwia się fantastycznie. Moja ponad 10 letnia żaróweczka w tle już tyle lat cieszy oko. Szkoda tylko, że tak blisko okien posadziłam...




Wtrącę swoje trzy grosze Derenie świetne są to prawda od wiosny do jesieni cieszą niezmiernie przebarwiają się długo i trzymają kolor długo Ścieżki Pięknie Ci teraz meandrują po ogrodzie, kancik dodaje uroku....u nas może na wiosnę....chyba, że zimy nie będzie to może zimą, wiosną by było gotowe
Kolorków masz cieplutkich sporo w ogrodzie na rabatach

Co do miłorzębu.......nie zgodzę się w punkcie długo trzyma liście Długo jak mrozów nie ma, jak są ścina je od razu, często bez kolorków jeszcze, do tego wiosenny późny przymrozek w tym roku też pierwsze listki u nas załatwił od razu. Ale to ładne drzewo o delikatnym pokroju. Irenka w Miłkowie ma takie w formie drzewa Natomiast pamiętam, że trzeba uważać kupując bo są osobniki męskie i żeńskie i jedne z nich śmierdzą okropnie w czasie kwitnienia tylko już nie pamiętam któreJa mam jednego, ale z patyczka wiec u mnie loteria czy będzie smród czy nie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies