Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 18:40, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja mam doświadczenie z miłorzębem marne, ale jakieś już mam, ale przez te pare lat obserwowałam u innych i czytałam co się dzieje. Co do zdrowotności zgodzę się w 100 procentach.
Ten zapach podobno wymioty przypomina, dlatego ostrzegam
Ostrzeżenie zapamiętane Na szczęście mój jedyny egzemplarz jest neutralny w zapachu. Uwielbiam zbierać jego liście na dekoracje, są bardzo trwałe.






Urszulla napisał(a)
Pytałam w szkółce co z tymi śmierdzącymi osobnikami. Więc mi odpowiedziała kobieta że to chodzi o dzikie drzewa a nie szkółkowe. Zwykłego miłorzęba też mam, najfajniejsze jest to że można go dowolnie przycinać.
Kupuję w szkółkach, więc smorodek przy kolejnym mam nadzieję mi nie grozi Mój miłorząb szczepiony na pniu ma chyba 10 lat, fajnie reaguje na cięcie, nie rośnie po nim jak szalony.

Przegląd z ostatniej dekady.







Pszczelarnia napisał(a)
Jakieś osobniki śmierdzą masłem starym (żeńskie chyba, bo to owoce tak mają), trzeba sadzić męskie tylko. W szkółkach mają raczej te nieśmierdzące ale np. z plantacji, jak się kupuje, to już różnie bywa. Ja kupiłam nieszczepione z siewu i będę miała loterię (po latach).

Lubię ich pokrój i przypominają mi o moich wyciętych modrzewiach - bardzo podobne w odbiorze.

Albo igły albo liście.
Widziałam twoje przebarwione, śliczne są. I faktycznie coś jest na rzeczy z tym modrzewiowym podobieństwem. Podobny pokrój i przebarwienia.
Igły albo liście... Coraz bardziej liście. Dynamika a zarazem spokój. Relaks przy grabieniu. Odradzanie. Jak tu nie kochać.
Męskie nie śmierdzą, warte zapamiętania
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:40, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Miłorzębowe szaty
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:41, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Od limonki po ciepłe złoto.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:41, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Detale, kontrasty.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 19:48, 09 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Iwonka napisał(a)
Ostrzeżenie zapamiętane Na szczęście mój jedyny egzemplarz jest neutralny w zapachu. Uwielbiam zbierać jego liście na dekoracje, są bardzo trwałe.












Kochana to nie listki śmierdzą tylko kwiaty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 20:05, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kochana to nie listki śmierdzą tylko kwiaty
Mój neutralny w zapachu bo nie ma kwiatów Taki skrót myślowy, no i wielka w sumie ulga, że nie kwitnie, bo kto by się spodziewał takich niemiłych rarytasów
A liście takie piękne. Nie udało mi się sfotografować okazu, który mamy niedaleko LO, a jest obłędny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:51, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Jesienny spacer wokół domu. Dokumentacja z 25 października.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:54, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Nieco mglisty to był dzień, ale mocne kolory nadal dominują, zwłaszcza na froncie ogrodu.
Czerwień klona jest wręcz nieprzyzwoita
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:54, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Cieszy mnie ulotność tej ognistej ferii barw. Jest pięknie, ale tak w sam raz. Szczęśliwie nie staje się to codziennością.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:54, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dalej w kierunku ronda jest nieco spokojniej.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies