Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 23:03, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Rabata naprzeciwko bylinowej, na górce. Niby południowa, a przez wysokie już drzewa mocno jesienią zacieniona.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:07, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Wrzosy wiosną były w tragicznym stanie. Miałam na ich miejsce posadzić rododendrony. Niestety nie zdążyłam a wrzosy zrobiły miłą niespodziankę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:12, 09 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Okolice wjazdu i garażu wolnostojącego. Nadal to królestwo hortensji Już nie różowych, ale ślicznie brązowych.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
anna_grreen 23:20, 09 lis 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Witam się w Twoim wątku. Piękny ogród. Zainspirowałam się u Ciebie glediczjami. Kupiłam jedną około 2m z jednym przewodnikiem. Jednak od dołu wyrosły jej dwie silne gałęzie rosnące po skosie do góry. Zastanawiam się co zrobić, czy je wyciąć i postawić na 1 przewodnik, czy niech rośnie w takiej rozkrzewionej formie. Może doradzisz Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
Iwonka 06:07, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
anna_grreen napisał(a)
Witam się w Twoim wątku. Piękny ogród. Zainspirowałam się u Ciebie glediczjami. Kupiłam jedną około 2m z jednym przewodnikiem. Jednak od dołu wyrosły jej dwie silne gałęzie rosnące po skosie do góry. Zastanawiam się co zrobić, czy je wyciąć i postawić na 1 przewodnik, czy niech rośnie w takiej rozkrzewionej formie. Może doradzisz Pozdrawiam.

Ja też mam tylko jedną glediczję Widziałam twoją, bardzo ładnie wyprowadzona. Ja wycięłabym na wiosnę te dwie gałęzie, które wyrosły u jej dołu. Rany przy tak cienkim pniu szybko się zabliźnią i w przyszłości nie powinno być po nich śladu. Zostanie ci ładny pień. Glediczjowy krzaczor chyba nie jest dobrym pomysłem. Po latach będzie wymagał dużo miejsca na szerokość.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
MartaCho 08:35, 10 lis 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Puk, puk, przepraszam, czy ja do podkrakowskiego Ogrodu Botanicznego to dobrze trafiłam?
Przepiękna jesień u Ciebie, Iwonko! Fajne nieznane mi dotąd ujęcia z przejścia zacienionego, przecudne kloniki, wszystko wygląda tak bujnie i zdrowo!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
anpi 12:50, 10 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Iwonko masz cudnie, klony, hortensje i cała reszta w pięknych barwach jesieni! Właśnie jesienią żałuję, że mam tak mało drzew i krzewów, które się pięknie przebarwiają, ale ogródek za mały na te wszystkie chciejstwa i brak mocy przerobowych, ledwo ogarniam te liścory które mam.
Ale skuszona Twoimi, kupiłam molinie Variegata i złocą mi się namiastki tych wachlarzyków( bo sadziłam podzielone) Pozdrawiam cieplutko!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Iwonka 20:26, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
MartaCho napisał(a)
Puk, puk, przepraszam, czy ja do podkrakowskiego Ogrodu Botanicznego to dobrze trafiłam?
Przepiękna jesień u Ciebie, Iwonko! Fajne nieznane mi dotąd ujęcia z przejścia zacienionego, przecudne kloniki, wszystko wygląda tak bujnie i zdrowo!


Ależ miło takie słowa usłyszeć
Po macoszemu traktuję wiele zakątków w ogrodzie, przeraża mnie ilość kwalifikująca się do poprawki. Ale są takie dni, że spacer po ogrodzie sprawia przyjemność. Jesień zaciera wiele niedociągnięć. Nawet niesprzątnięte liście są takie ładne.


W tym zakątku marzy mi się dopieszczenie Ma potencjał i jest tam przytulnie o co trudno w dużym ogrodzie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:41, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
anpi napisał(a)
Iwonko masz cudnie, klony, hortensje i cała reszta w pięknych barwach jesieni! Właśnie jesienią żałuję, że mam tak mało drzew i krzewów, które się pięknie przebarwiają, ale ogródek za mały na te wszystkie chciejstwa i brak mocy przerobowych, ledwo ogarniam te liścory które mam.
Ale skuszona Twoimi, kupiłam molinie Variegata i złocą mi się namiastki tych wachlarzyków( bo sadziłam podzielone) Pozdrawiam cieplutko!

Klony ładnie się fotografują. Tego rodzynka jeszcze nie pokazywałam


A po tym tyle sprzątania


Ale ja lubię zabawę z liśćmi, tak jak plewienie czy kanciki. Szczęśliwie to lekkie roboty, które mnie relaksują.
Męczy przerabianie rabat, chwilami chciałabym mieć to już za sobą

Każdy ogród jest na miarę możliwości właściciela, a to czego nie mamy możemy w innych ogródkach pooglądać
U ciebie piękne róże, cudne zakątki. A feria jesiennych barw to raptem 3-4 tygodnie.

Ja mam molinię Heidebraut, ale Variegatę widziałam w tym roku w szkółce i postaram się znaleźć jej miejsce. Ma śliczne liście nawet przed tym jak jeszcze nie kwitnie. Swoje trzy z frontu podzieliłam na trzy kolejne i poszły na rabatę przy ławeczce. To cieszy


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
galgAsia 21:12, 10 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, piękną jesień pokazujesz
A zestaw klon-dereń-hortensja to sama poezja
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies