Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 08:31, 24 gru 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Takie piękne niebo było o zachodzie kilka dni temu...



Życzę Wam w najbliższych dniach równie wzruszających obrazów, poruszających serca, dających radość i nadzieję.
Spędźcie ten czas tak jak Wam w duszy gra, odpocznijcie...
O ogrodach podgadamy sobie już niedługo
Buziaki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
annbra 19:20, 13 lut 2024


Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Dobry wieczór, jak nazywa sie ta bialutka hortensja na pierwszym zdjeciu, czy przebarwia się. Data jest 21 września i wciąz taka biała, śliczna. Przepiękny ogród
annbra 19:33, 13 lut 2024


Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Iwonka napisał(a)
Iwonka 08:30, 22 mar 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
annbra napisał(a)
Dobry wieczór, jak nazywa sie ta bialutka hortensja na pierwszym zdjeciu, czy przebarwia się. Data jest 21 września i wciąz taka biała, śliczna. Przepiękny ogród
To hortensja Limelight. Rośnie w lekkim półcieniu, we wrześniu zaczyna nieco szarzeć, lekko tylko muśnięta różem. Zdjęcia w słoneczny dzień nieco uatrakcyjniają barwę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:30, 22 mar 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiosennie już witam się z Wami
Pisałam w grudniu do zobaczenia niedługo ... takie tam 3 miesiące minęły

Co roku myślę, jak dobrze, że mamy tę zimę, kominek, kocyk, książki, filmy, zaległe spotkania.
I inne takie tamy jak pisze Hania.
Ciało odpoczywa od ogrodu, głowa też. Coś tam przeglądam czy oglądam w temacie, ale rzadko.

I nagle przychodzi to coś
Tegoroczna data to 3 lutego, 10 stopni. Powietrze pachnie jakoś inaczej i woła!!!

Kilka godzin w ogrodzie i mamy to
Mimo bajzlu jestem szczęśliwa.


Ostatnia góra lodowa, z odśnieżania.


Liście buka to terminatory, ale fajnie ochroniły nowe paprocie.


Miskanty naśmieciły bo nie były związane. Za to ładnie przez kilka miesięcy falowały.


Hakone uwielbiam choć w lutym zaczyna śmiecić. Gdyby nie było tyle śniegu przetrwałaby dłużej.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:30, 22 mar 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Na tyłach całkiem przyzwoicie, jakby posprzątane Miskanty wycięłam.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:30, 22 mar 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Górka bez betonowych donic przetrwała zimę, ziemia nie zjechała. Czekamy na łany.
Wiem, że turzyce byłyby tu lepsze, ale u mnie sprawdziły się tylko na kilka lat.
Na razie będzie bałaganiarska nieco o tej porze hakonka.



Duża rabata wygląda całkiem dobrze. Ile materiału na kompost
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:30, 22 mar 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Działamy
Hitem jest kosz z Lidla, zapomniałam o nim, a jest super, zaoszczędza kilka przejazdów na kompostownik.



Wycinka trwa, jak ja to lubię jeszcze przy takiej pogodzie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
April 08:40, 22 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Iwona, no czas najwyższy się pokazać Sporo pracy masz z wycinaniem, ale potem jaka satysfakcja.
Jakieś oznaki wiosny posiadasz? Czy raczej nacisk kładziesz na letnie nasadzenia, które zresztą uwielbiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Urszulla 18:49, 22 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Witaj z wiosną, duże porządki masz za sobą. Mam pytanie kiedy rusza czyściec humelo. Miałam patyczki od Ciebie i myślałam że się ukorzenią a zamiast nich jakieś szablaste coś wychodzi, jakby irysy. Już nie pamiętam co od Ciebie wyszabrowałyśmy z Madzią.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies