Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

MartaKozak 14:48, 05 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Super wam idzie, tak trzymac
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
kasiab 14:53, 05 lis 2018


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Marta jak uda mi się zrealizować to co chce to będę sama z siebie dumna
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 14:54, 05 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Trzymam kciuki za zdrowie Twojego męża, nie przepracowuj się, nie warto, lepiej powoli, systematycznie, właśnie tak jak robisz.
____________________
makadamia 15:18, 05 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bardzo dobrze Ci idzie
Naprawdę chcesz jeszcze w tym roku robić ścieżkę? Pewnie tak - wolelibyście nie brodzić po błocie kolejną zimę

Zrobiłabym na razie samą linię prostą do furtki, a potem bym się zastanawiała nad resztą

Na razie, na bazie tej i tej inspiracji zrobiłam dwa rysunki:




Najważniejsze: przy bramie zaplanowałam dużą wiatę śmietnikową, w której zmieszczą się kubły na śmieci zmieszane i worki na segregowane. U mnie ten pomysł BARDZO się sprawdza. Do tego taka wiata mieści jeszcze miotły i szufle do zgarniania śniegu. Niezwykle wygodne.
Uważam, że przy bramie jest dla niej najlepsze miejsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrała jakieś inne.

Ścieżki są wygodne, szerokie; w drugiej wersji jest dodatkowo miejsce na zaparkowanie samochodu tak, żeby nie blokował wjazdu (znowu: rozwiązanie sprawdzone empirycznie). Żeby nie było wrażenia "kamiennej pustyni", dodałam "wysepkę" na środku: nie blokuje przejścia, a daje wrażenie chodzenia po łące.

Do zwiewnych, trawiastych nasadzeń dodałam drzewka wielopniowe (zielone kółka) typu parocja lub świdośliwa, żeby dodać trochę "trzeciego wymiaru".

To byłaby wersja swobodnie-nowocześnie. Wersja prosto-nowocześnie będzie jutro
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 15:41, 05 lis 2018


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pamiętasz Asiu że podjazd nienidzie równo prawda? A ścieżka która jest moim marzeniem to ta:
https://pin.it/najgjnasemch64
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 16:19, 05 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Kasiu, jestem Widzę, że niezawodna Asia już posunęła propozycje
Pytałaś mnie, jak widzę ten uskok przy ścieżce i ścieżkę z podjazdu do domu. Twoja ścieżka marzeń pokazała to, co miałam na myśli Oczywiście do dopracowania, ale ogólny zarys jest widoczny



Ponieważ na całej działce zaplanowane są linie proste, więc pozostałam przy nich, dodając właśnie takie uskoki jak na Twoim pinie.

Po prawej stronie przedogródka dodałam mały uskokowy placyk na ewentualne donice lub ławeczkę.
Pod samym domem możesz robić nasadzenia cieniolubne, a na słonecznej części słońco i sucholuby - nie będziesz miała roboty z podlewaniem

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 16:23, 05 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Dobra robota Kasiu
Planik Ewy mi się podoba i przedogródek bez trawnika polecam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiab 16:27, 05 lis 2018


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewo rozumiem że wszystko z betonu i bez kamyczków?
Widzisz u mnie rosną aż 2 krzaczki lawendy chyba z 15... I tak określenie rosną to na wyrost one po prostu nie padły jak ich polegli towarzysze niedoli u mnie...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 16:28, 05 lis 2018


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiolu Twój przedogródek jest świetny. lubię go oglądać od pierwszych zdjęć dziękuję za odwiedziny
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 16:30, 05 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
kasiab napisał(a)
Wioli Twój jest świetny przedogrodek lubię oglądać od pierwszych zdjęć dziękuję za odwiedziny

Dziękuję za miłe słowa
Będę zaglądać częściej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies