Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

ragsmom 06:50, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Ja to taka czarno-biała jestem jak tylko część wystarczy wyciąć to dobrze,bo inaczej Misia tytuł wątku musiałaby zmieniać
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Misia 18:21, 13 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Brzozy to ja mam z każdej strony działki, wiec zmiana nazwy wątku chyba nie groźna
a za samosiejki pewnie sami się weźmiemy zimą

____________________
Misia - Między brzozami
ragsmom 11:39, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Uff,to tytuł może się czuć bezpiecznie . Zobacz jak to Polakowi nie dogodzisz Ty brzozy będziesz wycinać, ja sadziłam
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Misia 17:17, 14 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Może chcesz jeszcze?
____________________
Misia - Między brzozami
ragsmom 18:22, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Chce,ale w pakiecie z conajmniej drugą taką dzialka jak mam. Jakbym miała hektary to bym taki zagajnik chciała cały jak na Makademii cudownych inspirkach,bo kocham brzozy przeogromnie i nawet śmiecenie mi ich tak nie przeszkadza.ale skoro mam tyle ogródka ile mam to 4 w sumie muszą mi wystarczyć. ..
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 08:51, 15 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Misia napisał(a)
Znalazłam też trochę zdjęć z inspiracjami jakie klimaty mi się podobają:

inspirka 1
inspirka 2
inspirka 3
inspirka 4
inspirka 5
inspirka 6
inspirka 7
inspirka 8
inspirka 9



Wrócę do inspirek, bo piękne
Ale praktyczna uwaga - przy wylewających się roślinach z rabat koszenie to katorga - z tak bezmyślnej czynności jak podąrzanie za kosiarką robi się wyższa szkoła jady. Najpierw trzeba wszystkie rośliny podnieść, skutecznie zabezpieczyć, potem po koszeniu znów usunąć zabezpieczenia. po dwóch sezonach wszystkie wylewające się rosliny przesadziłam głębiej, a te których nie przesadziłam koszę... takie pociachane końcówki już nie są piękne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Misia 14:14, 18 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Toszko dziękuje za radę Dałaś mi do myślenia z tą szklarnią, i teraz chodzę i myślę czemu ja ją chciałam tam ?
Cały weekend odchwaszczałam miejsce na warzywniak i zastanawiałam się gdzie by postawić tą szklarnie, no i w ogóle jak zagospodarować to miejsce. Wymyśliłam dwie wersje:
Wersja 1


Wersja 2



Wwersja 1 jest "luźniejsza", szklarnia zostaje tam gdzie miała być i tylko całość obsadzona jest żywopłotem wysokim na 1,2 metra. Myślę jednak o grabach.
Wersja 2 bardziej "upchana", śliwka jest przesadzona na rabatę z kwiatami ciętymi, do wazonu żywopłot również grabowy do wysokości 1,2 m
Nie mam innego pomysłu na miejsce dla szklarni, a drzewek owocowych pod płotem nie chce już przesadzać. No i w ogóle muszę jakoś zorganizować to miejsce bo szkoda sypać obornik na ścieżki Tak więc głosowanie, która wersja lepsza?
____________________
Misia - Między brzozami
ragsmom 17:51, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
moim "laickim" okiem, lepszy wariant drugi, z bardziej oddaloną szklarnią, przysłoniętą dodatkowo od strony domu sliwką. jedyny minus jaki mi się rzuca w oczy, to mniejszy o połowę zagon truskawek,ale optuję za tą wersją, że imo szklarnie są średnio ładne, a może Twoja będzie inna
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 18:25, 18 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na papierze też nr. 2 wydaje mi się zgrabniejszy. Mogę tylko podpowiedzieć jeszcze, że część żywopłotu może być np. z borówki amerykańskiej, która dość szybko się zieleni, kwitnie, owocuje i na jesieni skrzy się czerwienią liści. Borówki można także z powodzeniem uprawiać na rabacie przy kwaśnolubach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Misia 09:27, 19 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Wbrew pozorom na wersji 1 szklarnia z okien domu byłaby dużo mniej widoczna. Trochę ją zmodyfikowałam: przeniosłam śliwkę i borówki (czy w tym mniejscu mogą być jako żywopłot? )


____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies