Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Muszelka 21:11, 14 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
anpi napisał(a)
Będę próbować ukorzeniać hortensje w wodzie tak jak Ty. Czy jakoś specjalnie cięłaś te patyczki względem oczek?


Dobrze, żeby były ze 3 pary oczek. Z oczka wyrastają listki/gałązki, natomiast korzonki na całej części umieszczonej w wodzie.
Ważne, by przy wkładaniu patyczków do wody nie pomylić góry z dołem.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 21:12, 14 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
sylwia_slomczewska napisał(a)
Prześliczne odmiany ciemierników masz Piszę się na siewki jeśli można, chętnie podzielę się swoimi siewkami. Też mam różne odmiany, choć z nazwy już raczej nie rozpoznam.


Sylwio, zapisałam w kajeciku Odezwę się.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 21:31, 14 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Makao, gdy w końcu korzonki ruszą, to są jak broda Dziadka Mroza. Na zdjęciu pokazałam, że nawet przy tak słabych korzonkach "patyczki" wypuszczają nowe gałązki z zalążkami kwiatów.

Bardzo ważne jest, żeby przy każdorazowej zmianie wody, wkładać patyczki do odstanej wody. Przekonałam się o tym boleśnie.

W litrowym słoiku miałam patyki odm. 'Mont Blanc'. Bardzo mi na ich rozmnożeniu zależało. Były już na dobrej drodze - miały listki i bardzo ładne korzonki.

Zmieniałam wodę w słoikach również z innymi odmianami. Nie wystarczyło mi odstanej wody dla 'Mont Blanc'. Wlałam więc im wody z kranu. Następnego dnia wszystkie 'Mont Blanc' miały sklapnięte listki. W kolejnych dniach listki zaczęły schnąć, a korzonki z bielusienkich zmieniły kolor na szary. Ostatecznie wszystkie padły.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 09:06, 15 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Muszelka napisał(a)
Makao, gdy w końcu korzonki ruszą, to są jak broda Dziadka Mroza. Na zdjęciu pokazałam, że nawet przy tak słabych korzonkach "patyczki" wypuszczają nowe gałązki z zalążkami kwiatów.

Bardzo ważne jest, żeby przy każdorazowej zmianie wody, wkładać patyczki do odstanej wody. Przekonałam się o tym boleśnie.

W litrowym słoiku miałam patyki odm. 'Mont Blanc'. Bardzo mi na ich rozmnożeniu zależało. Były już na dobrej drodze - miały listki i bardzo ładne korzonki.

Zmieniałam wodę w słoikach również z innymi odmianami. Nie wystarczyło mi odstanej wody dla 'Mont Blanc'. Wlałam więc im wody z kranu. Następnego dnia wszystkie 'Mont Blanc' miały sklapnięte listki. W kolejnych dniach listki zaczęły schnąć, a korzonki z bielusienkich zmieniły kolor na szary. Ostatecznie wszystkie padły.

Masz wodę filtrowaną czy nie?
Bo ja mam filtr odwróconej osmozy więc nie wiem czy jeszcze powinna odstać ??
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Muszelka 10:28, 15 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Jeśli masz wodę z filtra odwróconej osmozy, to nie musi przechodzić procesu odstania - już jest bez chloru.

Nie trzymaj patyczków w bardzo ciepłym miejscu (np. na południowej wystawie). Niech raczej powoli wypuszczają listki i białe wypusteczki, z których wyrosną korzonki.

Rozmieść słoiki w różnych miejscach domu i sprawdź, w którym uzyskujesz najlepszy efekt.

U mnie najlepiej rosną korzonki na północnym i wschodnim parapecie.

Powodzenia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 10:54, 15 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kilka dni temu napisałam, że jeśli bataty posadzone w ziemi nie wypuszczą pędów, to je po prostu zjem!

I chyba się wystraszyły

Dziś rano niespodzianka!






____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 11:30, 15 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Ale Ci się wszystko mnoży. Super.

Patyki mam na wschodnim oknie ale spróbuję kilka wstawić na inny parapet.

Jeszcze bym Anabelle Strony spróbowała. Myślisz że ten sam sposób?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Muszelka 11:47, 15 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Nie. Próbowałam ukorzeniać patyczki 'Anabell Strong' w wodzie i zawsze mi gniły.

Anabellce najlepiej przykopać gałązki poźnym latem (metoda przez odkłady), albo teraz ukopać kawałek z korzeniem.

Jedna i druga metoda jest 100%.
Przynajmniej ja mam takie doświadczenie.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 12:08, 15 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Muszelka napisał(a)
Nie. Próbowałam ukorzeniać patyczki 'Anabell Strong' w wodzie i zawsze mi gniły.

Anabellce najlepiej przykopać gałązki poźnym latem (metoda przez odkłady), albo teraz ukopać kawałek z korzeniem.

Jedna i druga metoda jest 100%.
Przynajmniej ja mam takie doświadczenie.

Aha, czyli taka metoda jak zawsze robiłam. Z dwóch krzaków mam 5 bo to dłużej trwa.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kordina 17:03, 15 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Muszelka napisał(a)
Kilka dni temu napisałam, że jeśli bataty posadzone w ziemi nie wypuszczą pędów, to je po prostu zjem!

I chyba się wystraszyły

Dziś rano niespodzianka

Ja tak straszyłam kiepską orchidee domową, ale nie, że ją zjem, tylko wyrzucę
Podziałało, jeszcze w tym samym roku zakwitła
Wniosek: rośliny, to też istoty rozumne
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies