Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 11:28, 22 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Plan wykonany Póki co z tyłu bo tam najtrudniej i chce mieć to już z głowy. Jak będe mała Wasze ok, to zabieram się do roboty.
Tak jak Toszka pisała z lotu ptaka raczej moje "kółka" ne będą oglądane więc skupiłam się na wrażeniach z pozycji stojącej.

W kwesti praktycznej, jak też przewidziałyście węża zabrakło Ale jako,że Mój eM to Pan Robótka jest pożyczyłam trochę dewnanych deseczek i z nich wykreśliłam pseudo kółko. Węża i tak ne byłoby widać w gąszczu liści,które skutecznie zasłoniły wszystko ( pomimo,że godzinę wcześniej wszystkie były wyzbierane przy okazji wertykulacji )
Kolejnym problemem okazał się brak balkonu lub chociażby drona Na szczęście MUM (mój ukochany małżonek )bez chwili zastanowienia wdrapał się na dach i z komina zdjęcia dla Was porobił.
Efekty będziecie mogły jutro zobaczyć bo z domu zdjęcia mi nie wchodzą Czy Windows 10 może być przyczyną ?

Spokojnej niedzieli
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 18:15, 22 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
matulU! jakie poświecenie dla sprawy
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 18:51, 22 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
matulU! jakie poświecenie dla sprawy


Oj taak
Jestem miło zaskoczona,że moje rewolucje z takim spokojem znosi. Mało tego stwierdził,że kosiarkę na spzedaż wystawi bo przy takim trawniczku nie będzie potrzebna
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 21:24, 22 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wyznzczając nowe linie rabat ,tak jak się spodziewałam zresztą, wyszła konieczność zmniejszenia częsci rabat (co mnie w ogóle nie martwi )
Przykładem jest część ,gdzie obecnie mam kran z wodą (zdjęcia jutro )
Akurat w tym miejscu węższa rabata będzie jak najbardziej pożądana. I tak szukając wodnika, którego będę mogła zamontować na ścianie natknęłam się na przeróżne fontanny. W efekcie czego stwierdziłam, że Ciurkadełko musi być Czy jakaś ładna ciurkająca rzezba obok placyku na przeciw tarasu będzie ok ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 07:38, 23 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale nie masz na myśli jakiegoś betonowego aniołka?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 07:46, 23 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Ale nie masz na myśli jakiegoś betonowego aniołka?



Nie no aż tak to nie Coś co wtopi się w zieleń a przy okazji woda będzie ciurkać.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 07:58, 23 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A jak jeszcze dałoby się zrobić podświetlenie tej wody, to już absolutnie ślicznie by było

Zdjęcia są?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:08, 23 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dobra, zacznijmy od kategorii znajdź różnicę

jesień na działce bez drzew:


jesień na działce z drzewami :


Zdjecia robione w tym samym czasie Jak przychodzi jesień mam ochotę wyciąć wszystkie te drzewa. Na szczęście złość szybko mija a wiosną młode listki wynagradzają wszystko
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:26, 23 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
A oto heroicznie zrobione zdjęcia

Nie patrzcie na nierówności z prawej strony. One wyszły dopiero na zdjęciu a nie chciałam eMa na dachu dłużej trzymać




Teraz pytanie ( coś czuję ,że retoryczne ) czy zwężamy rabaty tak mocno jak trzeba ( po prawej stronie ) w celu uzyskania ładnego kształtu czy znacznie zmniejszamy średnicę koła ?

A może najpierw zrobię tak jak jest a później zdecydujemy co dalej ? Jak widzicie z lewej strony jest co zdzierać.

a teraz czekam na uwagi
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:33, 23 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
A jak jeszcze dałoby się zrobić podświetlenie tej wody, to już absolutnie ślicznie by było


pewnie,że dałoby się zrobić. Prąd tam pociągnięty jest i czeka

Ale najważniejsze Asiu, ku mojemu zaskoczeniu -mojemu eMowi spodobał się pomysł podestu
Tylko martwi się o drzewa, czy nie będą miały ograniczonego dostępu do wody .
Myślę,że to nie jest problem bo:
1) tam pod koronami i tak dociera ograniczona ilość wody
2) podest można zrobić ze szczelinami, przez które woda może spływać
3) te drzewa mają tak rozbudowany system korzeniowy,że parę metrów w głąb idą. Co myślisz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies