Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 10:33, 17 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
A może to kółko trzeba właśnie powiększyć i środek przesunąć w lewo?

Gdzie Ci środek wypadał?
Bo mnie na planie w rogu tarasu:


Jeżeli za bardzo Ci to kółko idzie w górę, to można je przesunąć w dół.


środek wypadł mi podobnie ale próbowałam w wielu miejscach z siekierą w ręku
Nie ma innej opcji jak dalej próbować . Jeżeli definitywnie nic z tego nie wyjdzie to wrócimy do swobodnych linii.Nie poddaję się

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 10:34, 17 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przepraszam, że się wtrącę, ale nie rozumiem czemu chcecie rabaty dostosować do trawnika, a nie trawnik wpasować w rabaty
Przecież tych kółek w realu w ogóle nie będzie widać, a jedynie łuki. Z lotu ptaka także nikt nie będzie ogladać na codzień.W praktyce w każdym wariancie trawnik będzie tworzyć trawiasty "chodnik".

makadamia napisał(a)




Jeśli przy tarasie jest Ci zbyt pusto, a eM zgodzi się na kolejne ograniczenie trawnika, to kiedyś można dorobić taką rabatkę:











____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 11:28, 17 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Przepraszam, że się wtrącę, ale nie rozumiem czemu chcecie rabaty dostosować do trawnika, a nie trawnik wpasować w rabaty
Przecież tych kółek w realu w ogóle nie będzie widać, a jedynie łuki. Z lotu ptaka także nikt nie będzie ogladać na codzień.W praktyce w każdym wariancie trawnik będzie tworzyć trawiasty "chodnik".














Dzięki Toszka ale oczywiście,że się wtrącaj Burza mózgu zawsze mile widziana, szczególnie takich

Dobrze mówisz, tylko z lotu ptaka będzie widać,że koła nie są idealne.
No właśnie teraz próbuje rozrysować te koła nieco spłaszczone i tu już lepiej wychodzi :



Ale zobaczcie na odległości, które celowo zostawiłam. Tam gdzie obecnie jest 3,5m rabata będzie prawie o połowę mniej. Ale to chyba też nie przeszkadza, bo można zrobić fragment samych żurawek na tle szmaragdów i jakieś trawki ( często u Was widziałam )
Czy po lewej stronie zostawić tak szeroką rabatę czy jeszcze to koło spłaszczyć ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 11:42, 17 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 11:57, 17 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070

Asia nie damy rady przejść .Rabata musi być bliżej płotu. Po prawej stronie są schody do garażu i obok schodów wchodzimy na ogródek . Może tutaj nawiązać ścieżką żwirową z płytami do tarasu ?

____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 12:10, 17 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dacie radę


Na razie zróbcie rabatę do zielonej linii - jednej lub drugiej, jak Wam wygodniej.

A jak będziecie robić kostkę, to ją pociągniecie do tej czarnej linii. I tyle
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 12:17, 17 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Dacie radę


dzięki za wiarę

a tak ?:


wcześniej wspomniane nawiązanie do ścieżki żwirowej.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:47, 18 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Wam dziewczyny!

Wczoraj zrobiłam obchód po ogrodzie i odkryłam,że moją różę Beverly na pniu zaatakowała szara pleśń. Bez zastanowienia wzięłam sekator i powycinałam wszystko co chore. Teraz mnie taka refleksja naszła,że może za szybko zadziałałam Czy przed zimą to było dobre posunięcie ?

Dodam tylko,że jest wkopana tak . aby koronę na zimę do ziemi wsadzić.
Ma szanse na przetrwanie ? Jeżeli tak to co dalej z nią zrobić ? Oprysk ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:11, 18 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


dzięki za wiarę

a tak ?:


wcześniej wspomniane nawiązanie do ścieżki żwirowej.


O róży nie wiem nic, natomiast widzę, że nie wysłałam odpowiedzi, którą wczoraj pisałam.

Widze u Ciebie duże przywiązanie do konceptu, że kostka powinna się kończyć równo z domem.

Jeśli chcesz, może być i tak. Mnie takie rozwiązanie mniej się podoba, bo przy kostce masz dwie malutkie rabatki zamiast jednej większej. Trudno się obsadza takie mikroskopijne kawałeczki.
Ale tak jak mówię: to Ty tu urządzisz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 10:52, 18 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Widze u Ciebie duże przywiązanie do konceptu, że kostka powinna się kończyć równo z domem.

Jeśli chcesz, może być i tak. Mnie takie rozwiązanie mniej się podoba, bo przy kostce masz dwie malutkie rabatki zamiast jednej większej. Trudno się obsadza takie mikroskopijne kawałeczki.


Wiem,wiem miałyśmy odchodzić od prostych rozwiązań w imię oryginalności
Może masz rację to wejście nie będzie takie oczywiste jak będzie zakręcik. Myślałaś o drzewie w tym miejscu. Jak dużym ? Akurat w tym miejscu nie ma nic. Rząd aureospicaty kończy się wcześniej :


makadamia napisał(a)
Ale tak jak mówię: to Ty tu urządzisz

z Wasza nieocenioną pomocą ma nadzieję

a przede wszystkim to wejdę w teren i zacznę coś działać bo póki co mało robię a dużo piszę

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies