Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 07:41, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
no to mamy jasność w temacie jarzmianek

ewentualnie poddaję pod rozwagę, żeby dodać trochę struktury i posadzić przed hortensjami tawuły anthony waterer

propozycja luźna i niezobowiązująca

źle, niedobrze Ja je chcę! No cóż w takim razie pójdą na podokienna wraz z marikenami i Bobo.Tam słońce oszczędnie operuje.
A nad tą nieszczęsną rabatą myślę dalej...Tawuły do mnie nie mówią póki co..

A propos tawuł, mam jedną dorodną shirobrana, gdyby ktoś miał ochotę to chętnie oddam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:44, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)
A może irysy bródkowe? Mają fajne, szablowate liście, więc nawet po kwitnieniu fajnie wyglądają. Widziałam je ostatnio w rabatach preriowych i fajnie sie prezentowały.

jeżeli nie żółte to mogą być. Nie znoszę żółtych i w podobnych odcieniach kwiatów A widziałam w necie nawet czarne
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:47, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kasia1 napisał(a)
Dorka, miałam przed Vanilkami posadzone naprzemiennie rozplenice plus jeżówki (te najzwyklejsze). Jeżówki urosły giganty i burzyły mi układ. W ubiegłym roku zamieniłam jeżówki na kocimiętkę. Czyli teraz jest szpaler Vanilek (to żywopłot od str.warzywnika). A przed Vanilkami rosną rozplenice i kocimiętki. I muszę przyznać,że teraz jest ok. Wrzucę fotkę u siebie, byś wiedziała o co chodzi


Dzięki Kasia, zaraz lecę zobaczyć u Ciebie. Dla mnie to najlepsze inspiracje. Kartka i ołówek, choć w użytku u mnie codziennie nie oddają mi tego co mogę zobaczyć. No chyba ,że na projektach Danusi, tam od razu widać jak będzie pięknie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:17, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dorii napisał(a)
A jaki ma kształt ta rabata?


weź nie pytaj Bliżej nieokreślony trójkątnopodobny Jej kształt jest jej największym przekleństwem.
Tak wygląda patrząc z przodu :


a tak z boku :


ale postanowiłam ją troszkę zmienić co może ułatwi jej zaprojektowanie. Pomniejszę ten najdłuższy bok wzdłuż ścieżki (na zdjęciu po prawej ) Nie wiem czy wiele to da ale spróbuję



____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:17, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sarenka napisał(a)
Dorka, co masz za drzewa na tej rabacie?

Cześć Megi, To śliwy wiśniowe Nigra.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:18, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sylwik69 napisał(a)

U mnie jest zimozielona może dlatego ,że nie ma zimy od 2 lat.W tamtym roku zaczęła odbijać od korzenia,więc bardzo szybko wystartowała,a obecnie jest cała zielona


O to bardzo dobra wiadomość
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:35, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Oderwę się na chwilę od tej rabaty i pokażę Wam nową instalację z chrobotkiem. Tym razem do pokoju syna

____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasia1 09:57, 10 lut 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorka propo wysokości Hammeln, to na pewno u Ciebie wszystko gra. Widziałam Hammeln potwory. U mnie wszystko rośnie mniejsze, bo dość późno startuje. Szczególnie trawy. A VF mam co metr sadzone i ta odległość jest moim zdaniem ok.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Zana 11:04, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
DorKa napisał(a)




a tak z boku :





Dorciu, jak patrzę na tę rabatę z tej perspektywy to wydaje mi się, że Nigry są posadzone trochę nie tak. One są posadzone względem linii tuj a ja bym je widziała bardziej do linii rabaty. Czyli tę jedną Nigrę przesunęłabym do przodu (czerwona na rysunku), dałabym więcej hortensji, żeby "szły" szpalerem zgodnie z linią względem trawnika (łukowato). Iglaka dałabym przesunęłabym, żeby wypełnił tył. Z tyłu za hortensjami można jeszcze dać wysokie trawy jako wypełnienie (miskanty, molinia arundinacea Karl Foerster, Fontane lub Transparent).

No jakoś tak to widzę:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
DorKa 11:24, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Aniu, ze mną jak z dzieckiem mogę wszystko poprzesadzać byle efekt był zadawalający
Taka operacja na pewno ułatwiłaby rozmieszczenie reszty roślin.
Muszę to sobie rozrysować ,żeby lepiej wyobrazić Dzięki za pomysł!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies