Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

anna_t 19:24, 05 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
I te same trawki może daj
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 07:59, 06 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)
I te same trawki może daj


frosted curls mint Byłoby spójnie choć zastanawiam się nad pony tails z jeżówkami green jewel...Mam już w koszyku na all razem z marikenami i ML
Jakby co to wykorzystam na innej rabacie.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 12:30, 07 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kochani czy rozplenica hamlen to dobre towarzystwo dla hortensji Vanila frise ?
Posłucham Waszych rad i dołożę kilka egzemplarzy vanilek,żeby uzupełnić "wachlarz " i chciałabym ,żeby tak rabata nabrała masy.
Rozmiar roślin nie idzie w parze z rozmiarem rabaty. Na przykład sesleria która jest cudna ginie na tej rabacie. Mam 3 hamelny które mogę wykorzystać. Będą tu pasować ?:


____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 13:02, 07 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Będą.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
DorKa 13:20, 07 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)
Będą.


Haniu dziękuję Ci bardzo. Twój ogród jest piękny i pełen traw więc na pewno wiesz co mówisz
A jak byś je widziała na tej rabacie obok siebie czy z jakimiś przecinkiem pomiędzy ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 13:28, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pasować jak najbardziej będą.
Hamelny zamierzasz posadzić zamiast seslerii czy pomiędzy seslerią a vanilkami?

Ja bym tam dodała ewentualnie jarzmianek: nie dość że kwitną (długo) wiosną, kiedy hortensje i rozplenice jeszcze szału nie robią, to dodatkowo dadzą ładny kontrast faktur do tych traw.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 13:33, 07 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Pasować jak najbardziej będą.
Hamelny zamierzasz posadzić zamiast seslerii czy pomiędzy seslerią a vanilkami?

Ja bym tam dodała ewentualnie jarzmianek: nie dość że kwitną (długo) wiosną, kiedy hortensje i rozplenice jeszcze szału nie robią, to dodatkowo dadzą ładny kontrast faktur do tych traw.


O cześć Asia

Myślę co by je te seslerie w ogóle stąd usunąć. Zakupiłam je w końcu zafascynowana zestawieniem z szałwią i taki jest zamysł choć niekoniecznie na tej trudnej rabacie. Jarzmianki bardzo mi się podobają Dzięki!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 13:56, 07 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nie wiem czy zabierałabym stąd seslerie. Zależy czy lubisz gęstwinę roślin, czy raczej rzadko posadzone z widoczną korą.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 13:59, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W sumie, ja też bym chyba zostawiła te seslerie - przynajmniej dopóki rabata nie nabierze masy.

A jeżeli masz tam już szałwie, to może je zostawić i nie dawać już jarzmianek?
I jedno i drugie kwitnie wiosną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 14:09, 07 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
HannaR napisał(a)
Nie wiem czy zabierałabym stąd seslerie. Zależy czy lubisz gęstwinę roślin, czy raczej rzadko posadzone z widoczną korą.



A ja już sesleria na podokiennej zaplanowałam No dobra ,nie pierwszy nie ostatni raz
Generalnie lubię luz z widoczną korą na rabacie ale ta wyjątkowo nie trzyma proporcji. Tu potrzeba mi większej masy i wysokości.
Pierwotnie miałam dosadzić jeszcze 3 VF jak dziewczyny radziły, żeby nie rosły od linijki wzdłuż tujek. Wówczas na taki układ jak narysowałaś ( bardzo ładnie zresztą nie będzie miejsca.
Ale jest już dobrze bo rośliny wybrane teraz tylko poukładać ,żeby to miało ręce i nogi
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies