Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

sarenka 17:37, 10 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
DorKa napisał(a)

Cześć Megi, To śliwy wiśniowe Nigra.


Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 18:50, 10 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kształt rabaty jest moim zdaniem ok. Zana ma rację, linia nasadzeń powinna być zgodna z linią rabaty.
Można się ściśle trzymać przedniej linii rabaty i w trójkącie powstałym pomiędzy tujami a wanilkami dosadzić np gracki z werbeną albo coś innego.
Można też proporcjonalnie do szerokości rabaty.

Nie wiem czy widać różnicę pomiędzy rysunkami
Może tu lepiej
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwik69 19:31, 10 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Anula chyba trafiła w sedno ciężko przekopać dość duże już drzewo,ale efekt byłby dużo lepszy i rzeczywiście łatwiej byłoby wypełnić tą przestrzeń
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Helen 19:41, 10 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Zgadzam się z Anulką, wyjdzie bardzo fajnie
Tylko chyba musisz obie nigry przesadzić bardziej do przodu lub jedną i wtedy będą w trójkącie - chyba tez byłoby dobrze (oczywiście zrób tak jak Ci w duszy gra.
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 20:41, 10 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Za hortensjami nie dawałabym molinii - jej urok polega na tym, że pióropusze wychodzą z nisko osadzonych źdżbeł i się tak rozkładają. Te liście zaś są takie osadzone na dole. Zza hortensji zobaczysz tylko sterczące delikatne coś albo i nie zobaczysz (najwyższa molinia to ponoć 'Transparent').

Dałabym irysy trawolistne przed albo po prostu rdest himalajski, może świecznicę Brunette (gdzieniegdzie) jak jest to dobra wilgotna gleba. Bodziszek jakiś wyższy ładnie da nam inne kształty liści (np. himalajski 'Gravetye').

Te "gracki" w kupie będą fajnie wyglądały.

A co do rozmieszczenia to Zana ładnie napisała.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
DorKa 08:02, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dorii napisał(a)
Kształt rabaty jest moim zdaniem ok. Zana ma rację, linia nasadzeń powinna być zgodna z linią rabaty.
Można się ściśle trzymać przedniej linii rabaty i w trójkącie powstałym pomiędzy tujami a wanilkami dosadzić np gracki z werbeną albo coś innego.
Można też proporcjonalnie do szerokości rabaty.

Nie wiem czy widać różnicę pomiędzy rysunkami
Może tu lepiej

Super rysunki! Dziękuję Ci kochana za pokazanie, że jest szansa dla tej rabaty Ja rysuje od miesięcy i za bardzo schematycznie myślę, nic nie wychodzi. A tutaj nareszcie widzę światełko w tunelu ,że będzie pięknie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:03, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sylwik69 napisał(a)
Anula chyba trafiła w sedno ciężko przekopać dość duże już drzewo,ale efekt byłby dużo lepszy i rzeczywiście łatwiej byłoby wypełnić tą przestrzeń


Sylwia to będzie ich 3 wiosna więc myślę, że tragedii nie będzie. Co najwyżej eMuś się ucieszy, że będzie musiał pomóc
wrrr..dlaczego ja od razu na to nie wpadłam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:05, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Helen napisał(a)
Zgadzam się z Anulką, wyjdzie bardzo fajnie
Tylko chyba musisz obie nigry przesadzić bardziej do przodu lub jedną i wtedy będą w trójkącie - chyba tez byłoby dobrze (oczywiście zrób tak jak Ci w duszy gra.


Czekam z niecierpliwością na lepszą pogodę, żeby wbić łopatę

Muszę tylko mieć pełna listę roślin na ta rabatę, żeby ją zrobić od A do Z.

Hasło na ten rok : Koniec z prowizorką!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:12, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Pszczelarnia napisał(a)
Za hortensjami nie dawałabym molinii - jej urok polega na tym, że pióropusze wychodzą z nisko osadzonych źdżbeł i się tak rozkładają. Te liście zaś są takie osadzone na dole. Zza hortensji zobaczysz tylko sterczące delikatne coś albo i nie zobaczysz (najwyższa molinia to ponoć 'Transparent').

Dałabym irysy trawolistne przed albo po prostu rdest himalajski, może świecznicę Brunette (gdzieniegdzie) jak jest to dobra wilgotna gleba. Bodziszek jakiś wyższy ładnie da nam inne kształty liści (np. himalajski 'Gravetye').

Te "gracki" w kupie będą fajnie wyglądały.

A co do rozmieszczenia to Zana ładnie napisała.


Ewa to może molinia pomiędzy vanilkami ? Śliczna jest

To chyba nie jest dobry pomysł, żeby uporczywie próbować wykorzystać to co się ma bo koniec końców nie będę zadowolona. Ma być pięknie nawet kosztem już posiadanych roślin tj

rozplenica; sesleria, kocimiętka;red baron ;klon palmowy i cyprys obtusa draht.


____________________
Dorka Zakręcony ogród
Dorii 15:53, 11 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Cieszę się że mogłam pomóc
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies