Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 07:37, 05 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Mam dokładnie to samo Pocieszmy się,że styczeń już biegnie więc go nie liczymy, luty króciutki i wiosna
Właśnie zastanawiam się na kiedy zaplanować wiosenny urlop, żeby mieć spokojnie czas na prace ogrodowe .
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:41, 05 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A musisz planować już teraz?
Ja się boję powtórki z zeszłego roku: w styczniu i lutym zimy niet, za to w marcu i kwietniu....
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 11:07, 05 sty 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Uściski ślę dla Ciebie, Dorka! Piękne prace ręczne! Podziwiam, bo ja chyba stałam w innej kolejce jak rozdawali talenty manualne... Hmmm, tylko w jakiej Buziaki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 11:51, 05 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zyczę dalszych pięknych wycinanek zakrętasów w trawniku i pięknych nowych rabat w nowym roku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 18:11, 05 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Czekamy na wiosnę będzie się działo
Spełnienia marzeń i planów w szczególności ogrodowych
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 14:48, 09 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ponieważ pogoda napawa optymizmem zaczynam już poszukiwania drzew, od których chciałabym zacząć sezon ogrodowy. Mam na myśli tył ogrodu. Będzie piętro, które sukcesywnie będę podsadzać . Z prawej strony będą 3 nigry a z lewej miały być ambrowce ( 2 x gumball i 1 silhoutte ) O ile z Nigrami nie ma kłopotu to abrowcami uż jest znacznie gorzej. I zastanawiam się nad ewentualną alternatywą. Bodobaja mi się klony ( np crimson sentry ) Tylko mam wątpliwości czy wszystkie drzewa o podobnej kolorystyce (nigry i klony) wprowadzą do ogrodu ład czy wręcz odwrotnie ?

Jak myślicie ? Dla przypomnienia pokazuje co gdzie ma być ;

nigry :


ambrowce/klony albo jeszcze coś innego :

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 14:56, 09 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
i jeszce z innej perspektyw gumbale / klony/ ??:

____________________
Dorka Zakręcony ogród
daszum 22:23, 10 sty 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Witam się po raz pierwszy.Przeczytałam dzisiaj cały wątek i podziwiam Twoje dokonania.Życzę, żeby w 2018 r. starczyło Ci sił, zapału (i pieniążków też) na realizację wszystkich ogrodowych planów.

Będę zaglądać.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
DorKa 08:05, 11 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
daszum napisał(a)
Witam się po raz pierwszy.Przeczytałam dzisiaj cały wątek i podziwiam Twoje dokonania.Życzę, żeby w 2018 r. starczyło Ci sił, zapału (i pieniążków też) na realizację wszystkich ogrodowych planów.

Będę zaglądać.


Witam serdecznie dziękuję Ci bardzo za życzenia. O siły i zapał bym się nie martwiła ( tego póki co w nadmiarze, przynajmniej zapału ) a co do pieniążków ta faktycznie. będzie to jedyna blokada w realizacji moich marzeń. Dlatego muszę wszystko dobrze rozplanować.
Marzy mi się zakładanie ogrodu w dokończonej scenerii wokół domu ( kostka, taras itd ) Ale cóż jest jak jest i póki co nie wiem nic na temat ew spadku po nieznanej do tej pory ciotce w Ameryce robię to co mogę.

o ile z tyłem nie mam większych problemów jak będę miała plan nasadzeń to działam a ew architektura ogrodowa może poczekać ( altana, domek dla dzieci ) O podest między drzewami mam nadzieję doprosić się eMusia
Gorzej z frontem, bo tam stary brzydki tłuczeń psuje cały efekt. Miałam taki pomysł, żeby wysypać wszystko cienką warstwą ładnego szarego grysu granitowego . Wyglądałoby to schludnie i ładnie ale bedzie potem więcej roboty prze kładzeniu docelowo kostki ( kolejna warstwa do wybrania )
Już sama nie wiem Mam nadzieję, że do czasu rozpoczęcia sezonu ogroodowego wszystko mi się w głowie poukłada.

Ale się rozpisałam Miałam się z Tobą przywitać a wszystkie moje rosteki Ci na dzień Dobry sprzedałam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 22:49, 13 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
W planowaniu nie pomogę nie umiem ......ale zaglądam i czekam na Twoje decyzje buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies