Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Joann 23:47, 28 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Jaka to odmiana dereni? Ładnie są zagęszczone, tniesz je co sezon?
____________________
Joanna Ogród długi
anuska2507 11:04, 29 lip 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Przez chwilę nie zaglądałam, a Ty pędzisz z pracami, a dziewczyny zasypują Cię pomysłami
Ciekawie zapowiada się ta nowa rabatka na froncie. Mi pomysł z kosodrzewiną się podoba, bo tam musi być coś niewysokiego, żeby nie przysłonić formowanego iglaka. Może pomieszać kosodrzewiny z tymi hakone, które już tam masz (jeśli za mało to właśnie podzielić, albo dokupić kilka)?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Martka 11:38, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, ta fotka z O. wygląda pięknie. Jeśli chcesz coś stonowanego to kosodrzewina tak, czytałam że trudno znaleźć odpowiednią odmianę, jeśli już to ceny kosmiczne, ale myślę że w Twoich okolicach jest dość dobry wybór i poradzisz sobie. Myślałam jeszcze o hortensji Bobo, jest mała i bardzo kompaktowa, ale ta fotka cytowana mnie urzekła.

Luz jest czasem bardzo potrzebny
ajka 19:12, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Joann napisał(a)
Jaka to odmiana dereni? Ładnie są zagęszczone, tniesz je co sezon?


Joann to dereń elegantissima. Miałam z nim przeprawę, bo sprzedawca sprzedał mi dwa różne gatunki pod tą nazwą. Tnę je krótko co wiosnę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:24, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Kupiłam sobie kosodrzewinę Carstens Winter Gold, ona przebarwia się na zimę na żółto i jest niewysoka. Dużo miejsca nie zajmuje, jest karłowata. Koniecznie muszę jeszcze coś dosadzić. Hakonek nie chcę dzielić, bo u mnie słabo rosną, więc tym razem kupiłam duże, może te nie zmarnieją, a jak zacznę dzielić to znów może wyjść kiszka.




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:25, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
anuska2507 napisał(a)
Przez chwilę nie zaglądałam, a Ty pędzisz z pracami, a dziewczyny zasypują Cię pomysłami
Ciekawie zapowiada się ta nowa rabatka na froncie. Mi pomysł z kosodrzewiną się podoba, bo tam musi być coś niewysokiego, żeby nie przysłonić formowanego iglaka. Może pomieszać kosodrzewiny z tymi hakone, które już tam masz (jeśli za mało to właśnie podzielić, albo dokupić kilka)?


Koniecznie zaglądaj częściej, fakt, dziewczyny pomagają jak mogą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:26, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka napisał(a)
Ajka, ta fotka z O. wygląda pięknie. Jeśli chcesz coś stonowanego to kosodrzewina tak, czytałam że trudno znaleźć odpowiednią odmianę, jeśli już to ceny kosmiczne, ale myślę że w Twoich okolicach jest dość dobry wybór i poradzisz sobie. Myślałam jeszcze o hortensji Bobo, jest mała i bardzo kompaktowa, ale ta fotka cytowana mnie urzekła.

Luz jest czasem bardzo potrzebny


Powiem ci, że ta Bobo jakoś tak do mnie słabo przemawia, poza tym mój eM nie jest miłośnikiem hortensji. Chyba nie przełknąłby jej na wejściu
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Juzia 19:27, 30 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
A może plama czerwonych berberysów do tego?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ajka 19:29, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dragonka dla ciebie specjalnie pysznogłówki, wychylają główki:



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:39, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dokupiłam sobie Jeżówkę Cornetto Orange (2 szt), ostatnio mam jakiś szał na jeżówki. Ta jest z tych miniaturowych.



A tak pięknie kwitną rudbekie, przyćmiły tą samotną jeżówkę. Zastanawiam się czy nie zastąpić jej wysokimi rudbekiami, albo żółtymi jeżówkami, byłoby spokojniej na rabacie, albo dorzucić drugą fioletową jeżówkę.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies