Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:20, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Ogólnie to mam czasem ochotę to wszystko rzucić, bo wyrywanie chwastów ostatnio zdaje się nie mieć końca. Tak źle jeszcze nigdy nie było. Parę obrazków dla zilustrowania sprawy:

Tą rabatkę odchwaszczałam tydzień temu:


Tam gdzie kora, wcale nie jest lepiej. Teraz wystarczy pomnożyć to przez jakieś 10 arów, bo cała działka ma 20 arów. Tylko usiąść i płakać.


Podejrzewam, że winowajcę mam za płotem:
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:21, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Juzia napisał(a)
A może plama czerwonych berberysów do tego?


Myślę, że czerwień mogłaby dobrze wyglądać w tym miejscu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 20:40, 30 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Skoro czerwień, to może pysznoglowki? Czy nie chcesz tam nic kwitnącego? Chodzi mi o rabatę z kosodrzewiną (bardzo ładna jest, swoją drogą ).

Odnośnie jeżówek, to ja lubię kolorowo, więc pewnie dosadziłabym tam jeszcze jedną lub dwie fioletowe jeżówki. U mnie rudbekie to potfffory . Wielkie kępiska, bardzo łatwo się rozsiewają (ale u mnie ogólnie jest chaos, więc mi to nie przeszkadza ). U Ciebie też na pewno przybiorą dużo masy.

Chwasty, temat rzeka . Właśnie niedawno u siebie pisałam, że zanim skończę ostatnią rabatkę, to już na tej pierwszej mi rosną .
Mamy działkę wśród pól i łąk, więc niestety zewsząd przywiewa mi chwasty.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:14, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)
Skoro czerwień, to może pysznoglowki? Czy nie chcesz tam nic kwitnącego? Chodzi mi o rabatę z kosodrzewiną (bardzo ładna jest, swoją drogą ).

Odnośnie jeżówek, to ja lubię kolorowo, więc pewnie dosadziłabym tam jeszcze jedną lub dwie fioletowe jeżówki. U mnie rudbekie to potfffory . Wielkie kępiska, bardzo łatwo się rozsiewają (ale u mnie ogólnie jest chaos, więc mi to nie przeszkadza ). U Ciebie też na pewno przybiorą dużo masy.

Chwasty, temat rzeka . Właśnie niedawno u siebie pisałam, że zanim skończę ostatnią rabatkę, to już na tej pierwszej mi rosną .
Mamy działkę wśród pól i łąk, więc niestety zewsząd przywiewa mi chwasty.


Aga nie mam pojęcia jak ty ogarniasz te swoje hektary ...

Pysznogłówki? A one aż tak ozdobne by je dawać na przód? Ja ich nie znam, dopiero testuję.

Myślę o tym bereberysie, widziałam że jest kulisty Bagatelle, takiego jeszcze nie mam. Ale nie pamiętam by był w szkółkach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:17, 30 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Ktoś wie co to za trawka obok bereberysów?

https://albamar.pl/4944-thickbox_default/berberys-thunberga-bagatelle-berberis-thunbergii.jpg
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 21:24, 30 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aniu, ja tych hektarów już dawno nie ogarniam . Ciągle mam jakieś tyły .

W sumie może te pysznoglowki nie byłyby dobre na front, bo tak długo nie kwitną. Ten berberys wydaje się dużo lepszą opcją. Niestety nie wiem, co to za trawka na zdjęciu, ale chętnie także się dowiem .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 22:31, 30 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Te rudbekie są śliczne, bardzo ładnie wyglądają na rabatce. Pomyślę o nich, może u siebie gdzieś ulokuję?
Chwasty swoją drogą potrafią zniechęcić, nie ma co. Ja już miałam jeden kryzys, teraz jakoś na bieżąco wyrywam. Widzę chwast, kucam i ciach go. I kupiłam sobie takie grabki na kijku do rozruszania ziemi. I tymi grabkami z pozycji stojacej grabię sobie z doskoku, żeby chwasty nie zdążyły się zadomowić Co wcale nie oznacza, że nie organizuję sobie czasu na odchwaszczanie. Dziś miałam taki np
____________________
Joanna Ogród długi
hankaandrus_44 08:44, 31 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Chwasty w postaci ostu trzeba wyrywać z korzeniami, inaczej od korzenia podwójnie zacznie odrastać. A to pielenie przy żwirku łatwe nie jest. Potrzebna zasłona. Chociażby jakaś roleta /tymczasowa/na płot. Inaczej cały ogród zapaskudzisz. Cyba bez chemii się nie obejdzie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ajka 09:20, 31 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Joann napisał(a)
Te rudbekie są śliczne, bardzo ładnie wyglądają na rabatce. Pomyślę o nich, może u siebie gdzieś ulokuję?
Chwasty swoją drogą potrafią zniechęcić, nie ma co. Ja już miałam jeden kryzys, teraz jakoś na bieżąco wyrywam. Widzę chwast, kucam i ciach go. I kupiłam sobie takie grabki na kijku do rozruszania ziemi. I tymi grabkami z pozycji stojacej grabię sobie z doskoku, żeby chwasty nie zdążyły się zadomowić Co wcale nie oznacza, że nie organizuję sobie czasu na odchwaszczanie. Dziś miałam taki np


Joann u mnie to się nie sprawdza, ja musze co najmniej godzinę dziennie na pielenie poświęcić żeby to jakoś wyglądało i nie da się, bo albo pada, albo nie mam czasu czy ochoty...


Rudbekie są piękne to prawda, mi się jeszcze podobają te wysokie, moja teściowa ma, może przywiozę. Rozumiem, że mówisz o żółtych? Te czerwone jak rozrosną też będą piękne moim zdaniem. Mają cudny intensywny kolor.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 10:33, 31 lip 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ja mam taki sam krajobraz za płotem - głównie nawłoć, przymiotno i kilka takich dużych szarych ostów. Ostatnio znajduję u siebie małe egzemplarze tych ostów, czyli jak nic przywędrowały zza płota a na froncie w korze wysiało mi się pełno mniszka, ale udało mi się to powyrywać po obfitym deszczu. Także łączę się w bólu nie ma innej rady, musimy pielić...
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies