Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 23:41, 07 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
anuska2507 napisał(a)


Ambitne plany - będzie się działo! Z perspektywy tego zdjęcia wygląda, że chcecie zmienić pół ogrodu


To nie pół, co najwyżej 1/3
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:42, 07 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Co do tarasu: Denerwuje mnie ta kostka brukowa na tarasie, jest do przełożenia, bo były dziury pod drzwiami balkonowymi i zostało to "zalepione" tak na szybko. A skoro trzeba to poprawić to chciałbym pójść w jakieś większe płyty. Muszę też dorobić ścieżki w żwirze przy tarasie i chcę położyć płyty pod meblami, bo po żwirze kiepsko się chodzi.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:02, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Martka napisał(a)
Aniu, trawnika coraz mniej, popieram Świetne plany. Jakie wymiary ma ten planowany fragment ogrodu? Wygląda na to, że to grubsza sprawa W jakim kierunku chcecie iść, drzewiasto-krzewiastym (hortensje?), bylinowym, trawiastym?


Martka prawdę mówiąc muszę iść pomierzyć.

Nie mam większych planów. Trawy chyba już niekoniecznie. Bardzo podoba mi się wiśnia kiku shidare i graby, które szybko rosną i zastanawiam się czy ich nie powtórzyć (aleja grabów to już w ogóle szczyt marzeń ). Posadziłabym też amonagawy, w pewien sposób nawiązywałyby do kiku shidare.
Mój mąż naciska na cyprysika nutkajskiego i on po prostu musi się gdzieś w ogrodzie znaleźć
Będę też miała sporo tawuły goldflame spod róż.
Być może też wykopię bambusa volcano z donic z tarasu, bo on źle się tam u mnie czuje. Nie wiem czy sprzedam, oddam czy przesadzę.
I jak to wszystko razem połączyć?
Wiem, że teraz tego wszystkiego teraz nie widać, ale mam tam jeszcze z tyłu posadzone liliowce przy grabach, serduszka przy klonie, zawilce.
Byliny bardzo lubię i może być ich u mnie dużo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:04, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Lidka, antracyt plany wielkie i ambitne, tylko co z tego wyjdzie Ja nie umiem planować.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:19, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Joann tył w sezonie, tak naprawdę sadziłam tam jeszcze sporo roślin już na koniec sezonu







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
olciamanolcia 09:08, 08 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Bardzo fajne rabaty No i ten ambrowiec- cudo..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 14:51, 08 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Też mi sie podobają rabaty z tyłu Waszej działki. Ładnie sadzisz kompozycje.
Ja to tylko w rzędach lub na zygzak umiem.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 17:37, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Magleska przeglądam te pinteresty, przeglądam i siedzę nad tą kartką i dumam i nic ... Beznadziejna jestem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:27, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Wrzucam moje wypociny



Ewentualnie graby można byłoby przesunąć do lini przy huśtawce, nie wiem czy ognisko z taką ilością drzew wokół będzie wyglądać dobrze? Te zielone linie przy cyprysiku nutkajskim to np cisy symetrzycznie po dwóch stronach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 20:46, 08 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Kiedyś widziałam tu na O. fajnie, nowocześnie zaaranżowane palenisko, ławeczki przy jakimś zagajniku. Chciałam Ci podrzucić, ale nie udało mi się znaleźć
Tych grabów przy ognisku chyba bym nie dawała

Edit:
A jednak znalazłam
https://pl.pinterest.com/pin/200199145925135540/
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies