Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 22:18, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)
Niestety nie mam pod ręką teraz laptopa, ale zobacz sobie tą stronę. To różne zakątki ogrodowe, nr 6 bardzo mi się podoba. Można tez zrobić podobne nasadzenia wokół placyki na ognisko.


Też 6 wpadła w mi oko, tam są juki prawda? Wiem, że sporo osób ich nie lubi, ale ja z checią bym je u siebie posadziła. W mojej okolicy są bardzo popularne w ogrodach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:28, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka napisał(a)
Aniu, świetnie radziłaś sobie do tej pory z planowaniem, dasz radę z kolejnymi częściami. Bałagan twórczy w nieoczekiwanym momencie potrafi przynieść klarowne rozwiązania, ale trzeba się w nim zanurzyć i pobyć
Dobrze, że jest punkt wyjścia w postaci rysunku. Patrząc na Twój ogród i na linie, które zaproponowałaś na nim, zastanawiam się, czy na pewno chciałabyś iść w pofalowany kształt rabat? Czy jednak trzymać się form geometrycznych? = linie proste i plany koła/półkola? Ja bym była za drugą opcją. Popatrz na takie plany i może od nich zacznij, zanim powstawiasz tam roślinność. Gdzie i jaki kształt rabat?

Edit: Właśnie widzę, że sama o tym w międzyczasie napisałaś plan! poprzeglądaj w wyszukiwarce projekty i popatrz "z góry" na różne rozwiązania.


W sumie podobają mi się ogrody z falowanymi liniami i wąskimi ścieżkami, choć wiem, że to dość problematyczne rozwiązanie przy koszeniu. A gdzie linie proste proponujesz?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:03, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Pochwalę się wylicytowanymi na wośp dyniami W tym roku eksperymentuję z odmianami

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:05, 08 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Powoli wychodzą hosty i krokusy, na razie pojedynczo



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 23:27, 08 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
ajka napisał(a)


H to hortensje. Przy platanie mam hortensje polar bear i limelight. Może coś nawiązującego. To szare obok to niesprecyzowana część rabaty Ważniejsze dla mnie teraz jest jak wydzielić trawnik, niż co dokładnie posadzić. Potrzebuję ogólny plan.

Jasne, ogólny plan rabat jest najważniejszy! Pytałam, bo nie byłam pewna, czy nie pomijam jakiegoś ważnego elementu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 23:49, 08 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)


Też 6 wpadła w mi oko, tam są juki prawda? Wiem, że sporo osób ich nie lubi, ale ja z checią bym je u siebie posadziła. W mojej okolicy są bardzo popularne w ogrodach.


Ja też mam sporo juk i nawet je lubię. Są zimozielone, trudno je zabić i bardzo ładnie kwitną .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:52, 08 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martka napisał(a)

Dobrze, że jest punkt wyjścia w postaci rysunku. Patrząc na Twój ogród i na linie, które zaproponowałaś na nim, zastanawiam się, czy na pewno chciałabyś iść w pofalowany kształt rabat? Czy jednak trzymać się form geometrycznych? = linie proste i plany koła/półkola? Ja bym była za drugą opcją. Popatrz na takie plany i może od nich zacznij, zanim powstawiasz tam roślinność. Gdzie i jaki kształt rabat?


Judith ma świetną rabatę - koło w kwadracie. Ciekawie to wygląda . Jutro poszukam i wrzucę Ci linka.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 00:14, 09 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ajka napisał(a)


W sumie podobają mi się ogrody z falowanymi liniami i wąskimi ścieżkami, choć wiem, że to dość problematyczne rozwiązanie przy koszeniu. A gdzie linie proste proponujesz?


Aniu, nie tyle proponuję co widzę, że masz je już w ogrodzie. Łączenie falistych linii rabat z prostymi może okazać się zgubne. Dlatego odradzam, bo będą zgrzytały z tym, co już masz. Jeśli jednak stwierdzisz, że wolisz falujące linie rabat, bo to bardziej Ci w duszy gra, to dobrze byłoby zaaranżować tak cały ogród, nie tylko jego część.

Dobrze natomiast wygląda połączenie rabat na bazie okręgów z liniami prostymi, tak ma Judith, zerknij na te plany, coś w tym kierunku mogłoby się sprawdzić u Ciebie, oczywiście nie te konkretnie plany tylko formy. W przedogródku masz już elementy na bazie półokręgów

https://stylowi.pl/25167326
http://www.veronamichael.com/cms/portfolio/grosser-garten/#prettyPhoto[gallery-572]/0/

Agatorek 00:51, 09 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Na tej stronie z wątku Judith trochę widać koła i kwadraty - tutaj

Albo tu

Albo na tej stronie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:55, 09 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
I jeszcze tutaj
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies