Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 20:37, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
ajka napisał(a)


Aguś to iglak formowany, ale nie pytaj jaki, bo nie mam pojęcia. Nie był podpisany w szkółce.


Ładny jest, lubię takie formy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 18:53, 13 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Dwie godziny dziś spędziłam robiąc porządki na ogrodzie, a efektów prawie nie widać. Pozbierałam dwa wory liści, przycięłam kosaćce pokładające się na ziemi, zrobiłam porządek w bodziszkach, hostach. Czekam na kolejny ciepły dzień, bo trochę roboty jeszcze zostało.

Czy ktoś wie czy powinnam przyciąć przetacznikowca wirginijskiego i sadziec plamisty Atropurpureum do zera? Bo zostały mi tylko suche wiechcie? Ten pierwszy chyba wypuszczał liście wiosną od podstawy jeśli dobrze pamiętam, ale sadźca nie miałam wcześniej.




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:27, 23 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Dziś posadzilismy iglaki na istniejącej już rabacie.

Czarna sosna Green Tower, na którą polowałam cały rok. Jakieś 1,20m, najwyższa jaka udało mi się znaleźć.



Kosodrzewina Pumilio





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:31, 23 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Związałam też trawę pampasową, zastanawiam się czy ją czymś zawijać jeszcze. Jako jedyna z traw jest zielona jeszcze. Niestety nie zakwitła. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku zakwitnie.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 17:42, 23 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, przetacznikiem i sadziec to byliny, więc część nadziemną zimą obumiera Fajne masz te trawy po domem, bardzo wypasione
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 22:15, 23 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Dziękuję Asiu, już wycięłam.

Rabata trawiasta powoli nabiera kształtów. Trawy pięknie z roku na rok się zagęszczają, tylko te pod ścianą coś marnie rosną. Mam nadzieję, że rosnąca hortensja zniweluje z czasem te braki jeśli miskanty odpowiednio szybko nie ruszą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 07:29, 24 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Mam pytanie. Chcę w przyszłym roku dokonać zmiany i wokół róż rabatowych Aspirin Rose zamiast tawuł posadzić coś zimozielonego. Do głowy wpadł mi cis. Czy cis się tu sprawdzi? Można go ciąć na tyle nisko by nie zasłonił róż? Jaka odmiana się tu sprawdzi?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 20:37, 24 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9603
ajka napisał(a)
Związałam też trawę pampasową, zastanawiam się czy ją czymś zawijać jeszcze. Jako jedyna z traw jest zielona jeszcze. Niestety nie zakwitła. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku zakwitnie.

Miałam trawę pampasową, ale nie przeżyła ubiegłej zimy - była tylko zawiązana, dlatego sądzę, ze trzeba czyms dodatkowo okryć.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:42, 24 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9603
ajka napisał(a)
Mam pytanie. Chcę w przyszłym roku dokonać zmiany i wokół róż rabatowych Aspirin Rose zamiast tawuł posadzić coś zimozielonego. Do głowy wpadł mi cis. Czy cis się tu sprawdzi? Można go ciąć na tyle nisko by nie zasłonił róż? Jaka odmiana się tu sprawdzi?

Nie wiem czy uda Ci sie utrzymac cisy na odpowiednio niskim poziomie, tak by nie zasłaniały róż... A myślałaś o trzmielinie? Są różne odmiany, można wybrać ciemnozieloną i przycinać w niski płotek - trzmielinę można formować zupełnie dowolnie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:04, 24 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Judith napisał(a)

Nie wiem czy uda Ci sie utrzymac cisy na odpowiednio niskim poziomie, tak by nie zasłaniały róż... A myślałaś o trzmielinie? Są różne odmiany, można wybrać ciemnozieloną i przycinać w niski płotek - trzmielinę można formować zupełnie dowolnie.


Nie pomyślałam o trzmielinie, ona jest zimozielona? Może to dobry pomysł, dzięki.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies