Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Judith 19:48, 09 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10017
A dlaczego miałaby sie nie sprawdzać?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10860-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka?page=64
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 21:04, 09 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Judith, a nie wywiewa ci tej kory wysypanej na szmacie?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Judith 21:41, 09 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10017
anuska2507 napisał(a)
Judith, a nie wywiewa ci tej kory wysypanej na szmacie?

Nic a nic. Ta „rabata” jest obniżona w stosunku do trawy, wiec nawet gdyby się przemieściła (a tak nie było nawet przy ostatnich wichurach), to kancik by ja zatrzymał .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 22:02, 09 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
anuska2507 napisał(a)
Judith, a nie wywiewa ci tej kory wysypanej na szmacie?


To pierwsze o co mój eM zapytał
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:05, 09 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
Kolejne rysowanie

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:44, 09 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
Joann napisał(a)
Aniu, patrzę i zastanawiam się, jakbym rozplanowała to wszytko. Graby bym chyba posadziła między basenem a tarasem, a w nogi dała rozplenice. Zobacz sobie ogród Oli, może coś Cię zainspiruje. Też ma duży ogród. https://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=2229
Najpierw trzeba wytyczyć ścieżki, rabaty, a potem się obsadzi tym, co lubisz. Fajnie też wygląda ścieżka w 'Tu ma być ogrod', obsadzona jest tujami Danica chyba, nie jest prosta, czyli tak jak lubisz.


Piękny ogród, nie sądzę bym kiedykolwiek dorobiła się takiego wymuskanego ogrodu

A te ścieżki, faktycznie cudo

http://assets3.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=2036

Może coś takiego zrobić aż do huśtawki, powiedzmy od tej lini "cisowej"?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 23:58, 09 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
ajka napisał(a)


To pierwsze o co mój eM zapytał


Haha byłam ciekawa, czy Judith ma podobne doświadczenia do moich: kiedy założyłam pierwszą rabatę, przykryłam szmatą, wysypałam korą; po pierwszej burzy kora była wszędzie tylko nie na rabacie

Według mnie drugi projekt lepszy Ja mam jeszcze pomysł, żeby jakoś powtórzyć motyw przenikających się kół z przedogródka, np. jedno koło to placyk na trampolinę, drugie - placyk na huśtawkę.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 00:46, 10 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
anuska2507 napisał(a)


Haha byłam ciekawa, czy Judith ma podobne doświadczenia do moich: kiedy założyłam pierwszą rabatę, przykryłam szmatą, wysypałam korą; po pierwszej burzy kora była wszędzie tylko nie na rabacie

Według mnie drugi projekt lepszy Ja mam jeszcze pomysł, żeby jakoś powtórzyć motyw przenikających się kół z przedogródka, np. jedno koło to placyk na trampolinę, drugie - placyk na huśtawkę.


Genialny pomysł ! Niech mi to ktoś jeszcze narysuje

Szeroką ścieżkę prowadzącą do huśtawki wśród grabów już widzę oczami wyobraźni

A co do kory, cóż, u mnie też przeciągi i fruwająca kora
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 06:07, 10 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
ajka napisał(a)


Piękny ogród, nie sądzę bym kiedykolwiek dorobiła się takiego wymuskanego ogrodu

A te ścieżki, faktycznie cudo

http://assets3.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=2036

Może coś takiego zrobić aż do huśtawki, powiedzmy od tej lini "cisowej"?

Taka ścieżka musi prowadzić do wyjątkowego miejsca w ogrodzie Myślę, że miejsce wypoczynkowe przy ulubionym drzewku jest takim miejscem. Super to będzie wyglądać u Ciebie i ja bym chyba zaczęła od wytypowania tej ścieżki, a potem rozwiązania same przyjdą. Rząd grabów też swoje miejsce znajdzie. Brakuje mi zdjęcia na ogród z samego tarasu, tak, żeby można widzieć całość. Ja w przeciwieństwie do dziewczyn lubię planować patrząc na zdjęcia. Wtedy jakoś lepiej wszytko widać, jakby na żywo
Fajny sezon siebie Ciebie szykuje
____________________
Joanna Ogród długi
ajka 19:38, 10 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
No to wrzucam zdjęcia dzisiejsze na ogród

Lewa część od sypialni (wiem jest bajzel, ale grill przefrunął przez rabatę jak przyszła wichura). Tu będzie przejście z płyt



Prawa strona od salonu, tu będą meble i kolejne przejście z płyt na ogród



Szerszy widok



Dziś było słoneczko, więc poprzenosiłam deski by mieć jakiś pogląd. Niestety nie byłam w stanie przenieść huśtawki sama. W sumie to sama nie wiem czy huśtawka pod samym drzewem będzie dobrze wyglądać.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies