Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Roocika 06:59, 11 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Dziś dzień radosny korzystania z własnych plonów





Ojej, otworzyłam i oplulam monitor tak mi ślinka pociekła. Mniam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anuska2507 13:53, 11 lip 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
ajka napisał(a)


Co do warzywniaka cały czas się uczę co warto posiać, posadzić.
Zdecydowanie szpinaku, kopru i rukoli już nie będę wysiewać.
Maliny trochę mnie przerosły, nie wiedziałam, że są tak ekspansywne, potrafią wybić nawet w skrzynkach. Zastanawiam się czy nie wstawić im przegrody jak do bambusów

Myślę też o przesadzeniu jagód kamczackich, mam trzy krzaczki, rozrosły się niesamowicie, tylko owoców jak na lekarstwo.


Ehh ten koper... Mnie już 4 rok z rzędu nie wychodzi, a wszystkie internety głoszą, że to prosta w uprawie roślina. 3 poprzednie lata był taki jak pisałaś: żółty, szybko wybił w kwiaty, niski. A w tym roku pożarła go mszyca, jak tylko wykiełkował.
Podczas gdy u mojej teściowej koper z jesiennego zbioru był tak gruby, że jeszcze takiego w sklepie nie widziałam.

Borówek zazdroszczę
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 00:05, 12 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
anuska2507 napisał(a)


Ehh ten koper... Mnie już 4 rok z rzędu nie wychodzi, a wszystkie internety głoszą, że to prosta w uprawie roślina. 3 poprzednie lata był taki jak pisałaś: żółty, szybko wybił w kwiaty, niski. A w tym roku pożarła go mszyca, jak tylko wykiełkował.
Podczas gdy u mojej teściowej koper z jesiennego zbioru był tak gruby, że jeszcze takiego w sklepie nie widziałam.

Borówek zazdroszczę


Właśnie przeczytałam, że koper nie lubi rosnąć w rządku, bo od razu jest atakowany przez szkodniki, więc trzeba go siać po trochu w różnych miejscach. Hmm, może w ten sposób spróbuję?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasiab 01:20, 12 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ajka Dziewczyny pisały że u siebie sypią na rajki "z ręki" gdzie spadnie tam rośnie (oczywiście zgodnie z allelopatią dodatnią)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ajka 19:04, 12 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
kasiab napisał(a)
Ajka Dziewczyny pisały że u siebie sypią na rajki "z ręki" gdzie spadnie tam rośnie (oczywiście zgodnie z allelopatią dodatnią)


Dobrze wiedzieć, w takim razie koniec z rzędami kopru

Dojechała do mnie hakonechloa macra aureola, wylądowała również pod brzozami





Jarzębina zaczyna nabierać barw



Ambrowiec nie jest już suchym drapakiem





Trzcinnik Karl Forester, ładnie się przyjął i rośnie w siłę

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:04, 15 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Hejka!

Wczoraj dowieźli grys i część przed tarasem wygląda teraz tak:









Nie jest to finalna wersja, chcę by znalazły się tam kiedyś meble ogrodowe, typowo wypoczynkowe (przy doniczkach). W miejscu gdzie stoi teraz hamak i leżaki będą płyty tarasowe w grysie prowadzące na trawnik (aby nie było problemu przejść bosą nogą

Druga część przy tarasie też czeka na zmiany, na pewno znajdą się tam jakieś rośliny.

W tej chwili bardzo proszę Was o pomoc, dotyczącą dwóch pozostałych donic na tarasie. Myślałam, że tam też posadzę bambusy, ale może miałybyście inne, lepsze pomysły? Co można byłoby tam posadzić zimozielonego?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kawa 14:24, 15 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ale wymuskany kancik!!
placyk ekstra - czyściutko że ho ho
faktycznie płyty w gresie to dobry pomysł na przemieszczanie się
co do donic nie doradzę bo nie jestem w tym dobra
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 15:20, 15 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cudny placyk grysowy! Ja jednak żałuję, ze nie dałam takiego drobniutkiego jasnego grysu tylko grubą korę kamienną. Taki drobniutki jest bardziej uniwersalny
U Ciebie z daleka wygląda jak plaża

Powiedz wygodny jest taki hamak na stelażu?
____________________
ajka 20:05, 15 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dzięki dziewczyny.

Effka grys nie jest aż tak drobny, rozmiar 8-16, drobniejszego nam nie polecano. Cieszę się że kupiliśmy grys, bo myslismy wcześniej o kamieniu, który mamy przy ognisku, ale nie wyszłoby tak fajnie.

Co do hamaka jest bardzo wygodny. Były na początku próby zrobienia podpórek, bo drzew dużych nie mamy. Nie wyszło. Teraz się cieszę, bo hamak jest w pełni mobilny, bardzo wygodny. Trzeba patrzeć przy zakupie na grubość stelaża. Hamak - jest 2 osobowy. Często z mężem na nim razem leżymy. Dzieciakow w poprzek to i z 3-4 wejdzie i dalej jest stabilnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:13, 15 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Hortensja Pinky Winky zaczyna kwitnienie.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies