Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 21:45, 22 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Kasya napisał(a)

No z 1 krzaczka zdecydowanie tak


A dobra chociaż?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:47, 22 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
galgAsia napisał(a)
Ania, ja właśnie przesadzałem borówki i pomiędzy nimi posadziłam 6 krzaczków żurawiny. Ona dobrze się sprawdza jako zacienienie podłoża, żeby nie wysychało. A co z owocami?-zobaczymy, uznałam, że akurat żurawiny nie jemy garściami, więc może wystarczy...



Ja dokupywalam borówek i teraz mam 4 krzaki koło siebie, może faktycznie podsadzę je żurawiną. U mnie podłoże raczej tak szybko nie wysycha, ale chwasty często wyłażą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:49, 22 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Polon napisał(a)

Ooo, faktycznie z tego wszystkiego nawet się nie przedstawiłam, już nadrabiam i pozdrawiam jeszcze raz, Małgosia


Witam po raz drugi, miło mi, moja mama miała na imię Małgosia Teraz to chyba już malo popularne imię.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:01, 22 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
U nas dziś trochę popracowane. Ja odchwaścilam winogron (ten szał chwastów, a perzu przede wszystkim jest zawsze dla mnie trudnym tematem do ogarnięcia na wiosnę, bo nie ma tam kory, bo winogron niby nie lubi. Ale wyczytałam ostatnio, że lubi się z macierzanką, więc chce tam posadzić macierzankę piaskowa magic carpet tej wiosny.

Udało się też przekopać rabatę.Może nie jest jakaś mega foremna, ale mysle ze zgubi się to przy roślinach..





Syn wkopał mi rozchodniki na trawiastej



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 07:40, 23 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To nowa rabata? Sporo popracowałas co tam będziesz sadziła?
____________________
Magda W samym sloncu
Judith 08:55, 23 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10218
W ogóle nie kojarzę tego miejsca w Twoim ogrodzie… Pokazywałaś je już kiedyś?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 09:26, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Sarenka, Judith pozakywalam to miejsce, to rabata w moim przedogródku (prawy róg)



Na razie kupiłam tam różową piwonie drzewiastą i rozplenice black beauty. Myślałam by posadzić tam jeszcze inne piwonie, tawuły little princess, małe różaneczniki i może rozchodniki. Ale nie wiem do końca jak to rozplanować, chętnie przyjmę pomysły, większości jeszcze nie kupiłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 09:43, 23 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ania, świetnie wygląda ta nowa rabata.

Jakie tam masz drzewo?

Ma pewno dałabym jakieś zimozielone, żeby nie było pusto przez zimowe miesiące
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 10:25, 23 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10218
Aaa, no jasne . Tak bez kontekstu była ta rabata na zdjęciu i się pogubiłam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 14:44, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Agatorek napisał(a)
Ania, świetnie wygląda ta nowa rabata.

Jakie tam masz drzewo?

Ma pewno dałabym jakieś zimozielone, żeby nie było pusto przez zimowe miesiące


Aga tam jest śliwa Pissardi. Chciałam właśnie małe różaneczniki (tylko cholera zapomniałam nazwy) bo są zimozielone, a mam też inne w przedogródku, tawuły są długo zielone i długo też kwitną na różowo. Mogłabym je posadzić naprzemian. Piwonie bardzo chce mój eM, ma do nich sentyment więc też będą. Rozplenica myślałam jako uzupełnienie do traw z tyłu, bo z przodu nie mam ani jednej. A rozchodniki wcześnie startują i długo kwitną. No i zimą rozplenica i rozchodniki też chyba ładnie wyglądają. Stąd taki mój plan.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies