Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Judith 23:10, 05 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10023
U mnie ziemia piaszczysta. Znaczy się lubią na bogato
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:36, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Judith napisał(a)
U mnie ziemia piaszczysta. Znaczy się lubią na bogato


Pisze, że lubią żyzną, ale przepuszczalną. U mnie ziemia dość zbita, ale jakoś im to nie przeszkadza.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
An_na 23:49, 05 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1585
Zauważyłyście, że w większości opisów jest " ziemia żyzna, przepuszczalna"? Tak zachowawczo chyba.
Jesienią posadziłam kilka cebulek szafirków przywiezionych od mamy. Ziemia u mnie zbita, ciężka glina i jeszcze mokro bardzo było, a one rosną, zakwitły i jest ich na pewno więcej niż było
Judith, daj kompostu w dołek i sadź
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Judith 00:00, 06 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10023
An_na napisał(a)
Zauważyłyście, że w większości opisów jest " ziemia żyzna, przepuszczalna"? Tak zachowawczo chyba.
Jesienią posadziłam kilka cebulek szafirków przywiezionych od mamy. Ziemia u mnie zbita, ciężka glina i jeszcze mokro bardzo było, a one rosną, zakwitły i jest ich na pewno więcej niż było
Judith, daj kompostu w dołek i sadź


Ania, ja już mam szafirkową rzeczkę . Posadziłam kilka lat temu ok 300 szafirkow.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 08:10, 06 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1585
Judith napisał(a)


Ania, ja już mam szafirkową rzeczkę . Posadziłam kilka lat temu ok 300 szafirkow.

Ups... umknęło mi
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Polon 12:01, 06 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 211
Ania, a może z magnolią poczekaj do kiermaszu na Partynicach. Będzie za trzy tygodnie, więc niedługo.
A przy okazji, czy znasz szkółkę albo coś takiego na Grota Roweckiego? Właśnie przejeżdżałam, na granicy Wro, tuż za światłami po prawej i jakiś straszny tłum tam był
____________________
Malgo
mrokasia 13:38, 06 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Ja nie lubię kupować drzew ani większych krzewów online. No chyba, że sprzedawca zrobi fotkę konkretnego egzemplarza przed zakupem i wysyłką. Może faktycznie się wstrzymaj? Ten sprzedawca jakiś niepoważny… .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 16:23, 06 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Polon napisał(a)
Ania, a może z magnolią poczekaj do kiermaszu na Partynicach. Będzie za trzy tygodnie, więc niedługo.
A przy okazji, czy znasz szkółkę albo coś takiego na Grota Roweckiego? Właśnie przejeżdżałam, na granicy Wro, tuż za światłami po prawej i jakiś straszny tłum tam był


A ten kiermasz kiedy? Obdzwoniłam wszystkie szkółki dookoła i nigdzie nie ma Elizabeth. A na kiermaszu będą dostawcy spoza Wrocławia? Nie znam szkółki na Grota Roweckiego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:24, 06 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
mrokasia napisał(a)
Ja nie lubię kupować drzew ani większych krzewów online. No chyba, że sprzedawca zrobi fotkę konkretnego egzemplarza przed zakupem i wysyłką. Może faktycznie się wstrzymaj? Ten sprzedawca jakiś niepoważny… .


Mroksia ja też nie, ale w sumie Agatorek chyba często kupuje drzewa online. Tylko online z tego co patrzyłam to takie sztuki do 1m.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:31, 06 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Posadziliśmy dziś drzewa, zrobiłam trochę przesadzeń, podziałów, poobcinałam rozplenice. Do 15 godziny nam zeszło. Temperatura 23 stopni. Teraz lajcik i grill.





Nowa sosna himalajska



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies