Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 23:15, 05 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Judith napisał(a)

Przecudowne! Absolutnie nie ruszaj czosnkow!


Jakoś mi nie pasują, zasłaniają turzyce, które mnie zachwycały w zeszłym roku. Chcę je przesadzić na rabatę w pobliżu traw.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:18, 05 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Roocika napisał(a)
Aniu, strasznie smutno z powodu truskawek. teraz wiem co czujesz, bo u nas coś zgryza łodyżki zawiązków kwiatów
Jak odzyskasz siły to koniecznie pokaż zakupy.
Pozdrawiam


Ja jak widzę jakiekolwiek straty u siebie, to od razu serce mnie boli, bo to jednak dużo pracy i pieniędzy, a tego się chyba nie uniknie Mam nadzieję, że znajdziesz sposób na szkodnika.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Yenna 12:13, 06 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Judith napisał(a)

Przecudowne! Absolutnie nie ruszaj czosnkow!

A jakby fioletowe czosnki zamienić nia białe?
Pasowałyby do brzozy i dawały większy kontrast do kosaćców.
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 13:46, 06 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Yenna napisał(a)

A jakby fioletowe czosnki zamienić nia białe?
Pasowałyby do brzozy i dawały większy kontrast do kosaćców.

Tak jak napisałam - dla mnie ten widok jest doskonały i nic w nim bym nie zmieniała .
Ale ważne jest tu wyłącznie odczucie właścicielki ogrodu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:42, 06 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Dziewczyny, pomyślę, do jesieni mam jeszcze trochę czasu Może jakieś czosnki z mniejszymi liśćmi by robiły robotę?

A teraz trochę moich zakupów:

- nowe rozchodniki (myślałam, że je rozdzielę, ale nie dałam rady)



Orbit Bronze



Dark Magic



Rudbekia (ładne gęste sadzonki), wylądowała koło traw, między nimi chcę posadzić jeszcze jeżówki





- komarzyca




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:44, 06 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Jeszcze nie posadzone:

Śmiałek darniowy



Języczka przewalskiego

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 23:07, 06 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2116
ajka napisał(a)


Bardzo ci dziękuję, to część tworzona z duzym bólem piaskownica wciąż się tworzy, zabrakło nam kamienia na obwódkę, w tym roku powinniśmy domówić i skończyć. Są tam różnego rodzaju tawuły, trzmieliny, trawy, liliowce, klon strzępaistokory i krzewuszka na pniu. Ta część służy nam również pod basen.


Naprawdę pięknie to wyszło, warto w takim razie było włożyć tyle pracy, bo efekt jak dla mnie świetny. A piasek pod basen to też genialny pomysł. Nie trzeba wydzielać dodatkowego miejsca- takie dwa w jednym. Super!
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 07:34, 07 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, bardzo mi przykro z powodu naliściaka, właśnie zamówiłam eko preparat z wrotyczu, być może podobnie jak w przypadku opuchlaka warto pryskać? Z którym to muszę żyć od jakiegoś czasu.
Najpiękniejsza piaskownica - zgadzam się ze słowami Joann. Świetny pomysł. Czosnki mają zadziwiająco duże liście... nie mam i nie wiedziałam, że mogą być takie olbrzymie. Dla mnie są piękne w tym miejscu, ale oczywiście muszą grać zgodnie z Twoją wizją Może bardziej porozrzucane, nie w jednej linii? Zakupy super, z czym planujesz zestawić Języczkę Przewalskiego? Jestem bardzo ciekawa efektu. Gratuluję zmian
edi75 07:55, 07 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2319
Jak zwykle zakupy super udane. Sadzoneczki ładne i zdrowe. Języczki to wysokie .
byliny.W Tym sezonie niestety robactwa nie brakuje
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
BASIA8 14:36, 07 cze 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Zakupki superjaki ładny ten śmiałek darniowy(wpisany na listę chciejstw) masz go już u siebie czy to Twoja nowość w ogródeczku. Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies