Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 22:10, 08 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
I parę zdjęć z ogrodu

- liliowce Stella d'Oro



- lawenda



pierwszy w tym roku kwiatek bodziszka Rozanne



tawuła little princess



tawuła genpei shirobana

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:11, 08 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Martka napisał(a)
Ajka, uroczy kolor kwiatów żurawki, nie widziałam go jeszcze na żywo Języczka lubi cień, czy tu nie jest na stanowisku słonecznym?


Martka języczka jest u mnie w cieniu, czy chodziło ci o żurawkę?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:18, 08 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
W ogóle jak u was z podlewaniem? bo u nas jest tak słabe ciśnienie wody, że nie da rady podlewać wieczorem. Zaczynają się upalne dni i widzę, że odbija się to na części moich rośliń. Najbardziej ostatnio oberwał dereń kousa schmetterling (chyba nie będę miała z niego uciechy w tym roku, jedna gałęź uschła praktycznie) i klon orange dream, nie wiem czy bardziej zaszkodziły im przymrozki czy teraźniejszy upał, mam nadzieję, że się przystosują dereń pagodowy po przymrozkach też nie bardzo zbiera się do życia ... niby coś tam wypuszcza, ale trzeba się dobrze przyjrzeć
Zamówiłam też korę, powinna lepiej trzymać wilgoć, za to chwasty rosną że aż miło na nowych rabatkach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 20:03, 09 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
U mnie nie zauważyłam jakiegoś znaczącego spadku ciśnienia. Podlewam często. I obficie.
Obficie też mam zachwaszczone nowe rabaty. Ale póki nie mam tam wszystkich roślin, to nie będę kłaść kory. Najwyżej będę pielić z maczetą. Zresztą lepiej wychodzą z ziemi większe chwasty
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 20:33, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Szałwia w tym roku znowu daje popis Jak wierzby hakuro będą większe, efekt będzie jeszcze lepszy.





Czy szałwia między sobą mutuje? Bo, widzę w środku fioletowego koloru jasno różowe odcienie.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:25, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Kupiłam dziś bodziszka czerwonego korzeniastego x 3 (to chyba pomysł Roocika)



oraz dzwonka campanula x 2



Śmiałka darniowego posadziłam przy klonie i zaczęłam tworzyć.

Czy to ma wg was jakiś sens? Tam gdzie koła będzie ścieżka.
Przy tarasie żurawka.
Bodziszki przy lilaku.
Na zewnątrz dzwonek na przemian z jakimiś trawami (z tego co widziałam dzwonek rośnie tworząc ładne kulki)
Jeśli tak to co dalej? Jakieś tuje? Tawuły? Widziałabym w tym miejscu coś małego iglastego. Kule? Stożki? Coś innego?







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Yenna 22:43, 10 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
ajka napisał(a)
Szałwia w tym roku znowu daje popis Jak wierzby hakuro będą większe, efekt będzie jeszcze lepszy.








Jak to pięknie wygląda!
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 22:51, 10 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, szałwia dała spektakl! Pięknie! Co do rabaty, słaba jestem w doradzaniu, ale pomyślę jutro i dorzucę coś do banku pomysłów. Jestem pod wrażeniem, jak pięknie przygotowałaś tę rabatę... Pracusiu.
ajka 23:14, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Dzięki dziewczyny, też bardzo lubię te swoje szałwie. W tym roku musiałam dokupić trochę różowych, więc trochę różnią się wielkościowo. Mam nadzieję, że nie pomieszałam gatunków, bo niestety kupowałam je jako "no name", znając tylko kolor i wiedząć że to szałwia omszona.

W tym roku hakuro mocno obcięte, zrobiły się w końcu gęste, więc teraz mam nadzieję, że tylko będzie im przybywać objętości.

Martka będę czekać na twoje pomysły ! A rabata to praca mojego męża, ja tylko wymyślam, wydaję pieniądze i sadzę
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:04, 11 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Szałwie bosko wyglądają.
A rabata to mistrzostwo, serio .

Jeśli chcesz tam coś iglastego, to może jakąś kosodrzewinę lub sosny rosnące w kulki?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies