Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

LIDKA 21:40, 17 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Jak piszesz o tej siatce i sasiadach to ja z poobnych powodów postawilam płot betonowy. Wolnpsc Tomku w swoim domku

A może raczej Wolnosc ogrdnika w jego ogrodzie
Hihi
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 22:05, 17 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
LIDKA napisał(a)
Jak piszesz o tej siatce i sasiadach to ja z poobnych powodów postawilam płot betonowy. Wolnpsc Tomku w swoim domku

A może raczej Wolnosc ogrdnika w jego ogrodzie
Hihi


Zastanawiam się dlaczego tak długo z tym zwlekaliśmy
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:11, 17 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Pamiętacie moje seslerie heuflera kupione bodajze miesiąc temu?



Pojedyncze źdźbła, połowa zdążyła już wyschnąć, wkurzyłam się i zamówiłam nowe sadzonki. Dziś przyszły, przepiękne, razem z seslerią jesienną na rabatę przy tarasie. Teraz nareszcie jest efekt!



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Yenna 22:18, 17 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 529
Masz rację, jest efekt i to piękny
____________________
Marta z Vengerbergu
LIDKA 22:28, 17 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Sadzonki ładne faktycznie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 22:32, 17 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Bardzo trudno dostać ładne sadzonki traw. Jeszcze czeka mnie zakup hakonek i boję się już co dostanę, chyba że cudem gdzieś lokalnie kupię.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 22:44, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo ładna ta sesleria
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Nowa12 23:11, 17 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nie jestem specem od klonów ale na moje oko to ma normalne gałązki.
Gdyby były chore - galązki lub liście by schły. Jeżeli klonowi coś dolega zaraz usychają mu galęzie albo przedwcześnie opadają liście.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 23:33, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, ważne, aby mieć w głowie taki dystans do sąsiadów - nie zaprzątać sobie nimi za bardzo myśli. Siatka w tym z pewnością pomoże.

Co do klona, nie jestem ekspertem, ale też widzę niczego niepokojącego, liście wyglądają na zdrowe, nowe przyrosty są, bez plam i znieksztaceń, ja bym go dała do ogrodu, bo bardzo ładny

Co do hakonechloa, w tym roku chyba dramatycznie z sadzonkami, małe i byle jakie, mały wybór, coś dziwnego się z nimi stało, chyba przerosła je popularność?... Trzymam kciuki. Sesleria ładna.


ajka 07:26, 18 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Gałązki klonowi usychały z roku na rok po kolei, ale w tym roku ma mnóstwo nowych przyrostów, co się nie zdażało, najwięcej na dole, zagęszcza się, ale są to głównie nowe liście, nie gałęzie, ale może jeszcze ruszy. Jak mówicie, żeby go brać to już myślę nad miejscem na niego A kojarzycie co to za odmiana? Jakich gabarytów się spodziewać na przyszłośc? Patrząc na zdjęcia ze szkółki to chyba przypomina mi Burgundy Lace, ale w necie mało jego zdjęć, głowy nie dam. Wychodziłoby wtedy, że do 1,5m rośnie, więc raczej bardziej wszerz.

Martka hakonek to ja jeszcze nigdzie nie widziałam w szkółkach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies